Şimdi Ara

Yedek astsubaylıktan erliğe düşürülme var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yedek astsubaylıktan erliğe düşürülme var mı ?

• Var. Birebir eğitimde yaşadık. İlk Yedek Astsubaylık çıktığı dönem gidenlerdenim. 130 kişi başlayıp 125 kişi bitirdik kursu. 5 kişi er olarak devam etti.

• Göreve başladıktan sonra var mı ?

• Göreve başladıktan sonra ere düşemezsiniz. Ancak size ya "Elverişsiz" raporu verilip askerliğinize son verilir ya da öyle devam edersiniz.

Er durumuna düşmeniz için acemi sürecinde (Sınıf Okulu)

-Güvenlik Soruşturmanız olumsuz olmalı

-Birlik sizin Yedek Subaylık yapamayacağınıza dair bir düşünceye sahip olmalı (Ahlaki ve disiplin durumunuza göre)

-Yedek Astsubaylık için birlikte yapılan sınavlarda başarısız olmanız

-Kendi isteğinizle kalma talebi (Birlik bunları değerlendiriyor)

-Sağlık sebebiyle iki kez kalmanız (Kurs Kaybı 1/3 devamsızlık durumunda oluyor)

-Birliğe katılmamanız ve 1/3 devamsızlık süresini geçirmeniz

Gerekmektedir.

1/3 Yedek Astsubaylık için 24 gün diyebiliriz.

• Kabakalak K kullanıcısına yanıt

Hocam bu sınav dediğiniz yazılı sınav mı?

• Lemansky kullanıcısına yanıt

Astsubaylarda yazılı+spor vardır. Çoktan seçmeli usulle yapılır.

Hocam yazılı neyse de ben hiç barfiks çekemiyorum çıktı diyelim çekemedim kaldım mı yoksa tüm spordan çakınca mı?

• Lemansky kullanıcısına yanıt

Sporun etkisi genel ortalamada düşük oluyor. Tüm ortalaman en az 60 olmalı. Barfiks tek başına değerlendirilmiyor.

İşin içinde koşu falan var. Biraz detaylı. Yazılıdan geçer spordan kalırsan sporda tekrar değerlendirme oluyor diye biliyorum. Dediğim gibi spor tek bir alan.

Hocam merhaba.

Güvenlik soruşturması gittikten sonra mı yapılıyor? Gitmeden güvenlik soruşturması olumsuz ise zaten uzun dönem çıkmıyor diye biliyorum.

Benim hakaretten HAGB var acaba yedek subaylık çıksa sonra erliğe düşer miyim? kafam çok karışık.

• 35bna 3 kullanıcısına yanıt

Güvenlik soruşturması birlikte yapılıyor. Yani çıkıyorsun, sınava giriyorsun ondan sonra.

• Güvenlik soruşturmasında açığınız çıkarsa gözünüzün yaşına bakmazlar.
  • Güvenlik soruşturmasında nelere bakılıyor, daha önce hükümlü olup olmadığımız gibi şeyler mi yoksa detaylı fişleme vs mi var

• Detaylı fişleme dediğiniz FETÖ olabilir ancak.

Güvenlik Soruşturması denilen şey aslında memuriyet öncesi yapılanla aynı. Sadece biraz daha ivedilikle yapılıyor.

• Ben kıtadayım asteğmen ere düşemez miyim rdm de kaydım var tk. K atandım ama yapamıyorum kendi kendime ağliyorum kontrolsüz şekilde zorlanıyorum veya basit işlere görevlendirme alabilir miyim ? Yeni askeralma kanuna göre 1/1 sayılıyor gibi 6. Aydan sonra terhise dönüyor. 180 gün oldu tam. Tmi ile birlikte 156 kalıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.