Şimdi Ara

Yazlık lastikle uzun yol ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar nasip olursa yarın Trabzona araç almaya gideceğim 1.200 km yol yapacam geri gelince araçta yaz lastikleri varmış zincir alıp yola cıksam sıkıntı olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musa065 -- 22 Ocak 2017; 21:32:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok boş bir yorum kusura bakma ama cidden öyle.

Bu sene akçay bursa gidip geldim birkaç kere kış lastiği muhteşem iş çıkardı. Bir yol düşün 10km kar 10km tertemiz. Mümkün değil kar lastiği ya da zincir olmadan gidemezsin. E zincir taktın diyelim kar olmayan yerde de aracın anasını ağlatıyor zincir. Aracımda kar Lastikleri var ve çok gerekli. Ama herşeye rağmen bagajda da zincirimi taşıyorum.
  • Gaza yavaş dokunup limitleri zorlamazsaniz sorun olmaz ama güzergah üzerindeki sehirlerde zorunlu kar lastiği uygulamasi varsa şehir giriş çıkışlarında çevirmeye girerseniz ceza yazabilirler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzergah'ta karlı bölgeler varsa zincir sök tak zor olur.yaz lastiği buz olmayan yerlerde iş görür dişleri iyiyse pek sıkıntı olacağını sanmıyorum,zincire bile gerek kalmaz belkide.

• gündüz saaatlerinde yola çıkın ve de kar yoksa sorun olmaz . dikkatli sürün.sakince gelin
  • quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Gaza yavaş dokunup limitleri zorlamazsaniz sorun olmaz ama güzergah üzerindeki sehirlerde zorunlu kar lastiği uygulamasi varsa şehir giriş çıkışlarında çevirmeye girerseniz ceza yazabilirler

Hususi otomobiller için zorunlu kar lastiği uygulaması kalktı. Zaten çok saçma bişeydi

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Umarım yolda ne kadar gerekli olduğunu anlamazsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam korktum bi açıkçası araç 2015 model Michelin lastik var 80 90 gelirim diye düşünüyorum

• musa065 M kullanıcısına yanıt
    Isterseniz 10'la gidin, buzlu ve karlı yolda hiç farketmez. Böyle bir mevsimde karlı olacağını bile bile yaz lastiğiyle uzun yola çıkmak çok tehlikelidir

• Aracın limitlerini zorlamadan, mümkünse gündüz vakti yolda olmanız iyi olur.

Araç üzerindeki yazlık lastikler ne durumda acaba? Gitmeden yol güzergahınızla ilgili bi yağış durumuna bakın...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trabzonda kislik lastik satan yer vardir muhakkak kislikla degistirin oyle gelin bagaja arka koltuga atarsiniz yazliklari

• quote:

25 senedir öyle bişey olmadı. karda zincir lazım. kış lastiği fazla bir işe yaramıyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Aracın limitlerini zorlamadan, mümkünse gündüz vakti yolda olmanız iyi olur.

Araç üzerindeki yazlık lastikler ne durumda acaba? Gitmeden yol güzergahınızla ilgili bi yağış durumuna bakın...

Yolun üstünde Zigana ve kop geçitlerinden geçecem oralarda sıkıntı olur diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musa065 -- 22 Ocak 2017; 23:32:12 >
  • Hocam havalar soğuyacak deniyor mutlaka öncesinde hava durumuna bakın yoksa kar olan yerde yolda kalırsınız ayrıca kış lastiği karda işe yarıyor en kötü kış lastiği en iyi yaz lastiğinden iyidir

• Gündüz güneş varken çok sıkıntı olmaz ama hava kararınca sıcaklık eksiye düşüyor. Karda geliyormuş. Bence çok risk alıyorsunuz

• Yarın havalar güneşli yalnız güzergahm boyu - derecelerde gizli buzlanma tahlikei var

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

25 senedir öyle bişey olmadı. karda zincir lazım. kış lastiği fazla bir işe yaramıyor zaten.

Geldi yine beyinsis

• Şuan Trabzon civarlarında çok acil kış lastiği kullanımını gerektirecek bir durum yok.

• yol üzerinde yoğun kar yağışı yoksa, gündüz gidersen birşey olmaz, tedbirli ol çok süratli gitme soğuk yerlerde yeter

kışlık lastik muhabbeti yakın zamanda başlayan bir mevzu, öncesinde ne kışlık lastik bilinirdi ne de kullanılırdı, bu yüzden ben kışlık lastik aldım o da alsıncıları ya da kimliklerini gizleyen lastik satıcılarını bu forumda çok ciddiye alma, aracı kargo uçağına yüklet öyle getir diyen bir ileri zekalı bile çıkabilir burada
  • Yahu ne kadar çok abartıyorsunuz şu kış lastiği işini. Şuanda kaç ilde kar yağışı var? Hangilerinin anayolunda kar var acaba? Bu kadar korkak olmayın. 6 senelik yaz lastikleri ile kalkıp erzuruma bile giderim şimdi. Hiç bir şeyde olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Çok boş bir yorum kusura bakma ama cidden öyle.

Bu sene akçay bursa gidip geldim birkaç kere kış lastiği muhteşem iş çıkardı. Bir yol düşün 10km kar 10km tertemiz. Mümkün değil kar lastiği ya da zincir olmadan gidemezsin. E zincir taktın diyelim kar olmayan yerde de aracın anasını ağlatıyor zincir. Aracımda kar Lastikleri var ve çok gerekli. Ama herşeye rağmen bagajda da zincirimi taşıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.