Şimdi Ara

Yazılım Mühendisiyim Depresyondayım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
649
Cevap
18
Favori
56.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
312 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeşim bak 5 haneliye yakın maaş alıp, sana nasıl güzel bir hayat yaşanır göstereyim, ben sana maaşımın örnek bir tutarını vereyim, benim maaşım 7-9k arası, ben farkındayım ki ülkeyi bok götürüyor di mi, neye yatırım yapsan veya el atsan biliyorsundur ki o para bir yerde çöpe gidecek veya sadece bir taş yığınına(evi kastediyorum) ve bir demir parçasına harcama yapıp(arabayı kastediyorum) en güzel gençlik yıllarını alıp götürecek. buraya kadar hemfikiriz. kardeşim madem o kadar gelirin var, ucuzundan homofis bir kiralık ev tut, ben tek yaşadığım için benim aylık gıda giderim 500 lirayı geçmiyor, haftalık gıda malzemelerimi alıyorum, evde yapıyorum evde yiyip içiyorum. alkolüm yok, sigaram yok. sosyal aktivitem olarak bir sporum var. şimdi taş çatlasa ıvır zıvırıyla kiraydı faturalardı gıdalardı derken bana 1750-2100 lira arası aylık bir gider tablosu çıkıyor. ya kardeşim, maaşım bana kaldıktan sonra, yaşamayı bildikten sonra ben niye şikayet edeyim. cebimde param varsa kafam rahat, istediğim zaman istediğim yere gidebiliyorum, kimseye eyvallahım yok diyebiliyorsam ne diye şikayet edeyim halimden. yeterki istediğim özgürlüğümü elde edeceğim param olsun kimseyi iplemem bile. Yazılım Mühendisiyim Depresyondayım 

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41861B983

Bu mesaj silindi.
    1 seneden sonrası sallama olmuş dostum ama evet doğru 1 senede araba alınıyor orada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • burak0- B kullanıcısına yanıt

Yazılım Mühendisiyim Depresyondayım 

• straptezlo S kullanıcısına yanıt

işte sana diyorum ki, hakkını alamıyorsan, daha lüks bir hayat istiyorsan olmak istediğin yere git, kimse kimseyi zorla tutmuyor, yerinden etmiyor. sen şimdi o işi bırak bakalım, hangi ülkeye gidebileceksin. paran olduktan sonra heryerde yaşanır. bir iphone da almayıver kardeşim, zaten ios ara yüzü emülatörler var işini oradan da yürütebilirsin, daha uygun fiyata çalışabilir telefonlar al kardeşim. bende backend developer olarak çok büyük bir şirkette çalışıyorum ama şimdiye kadar hiç şikayet etmedim. yaşadığın yerde şükret demiyorum, nerede yaşamak istiyorsan veya daha lüks hayat istiyorsan başka yerlere git. ama paran olmadıktan sonra sittin sene adım atamazsın. o yüzden elinde olan maddi imkanların kıymetini bil diyorum sana. Yazılım Mühendisiyim Depresyondayım 

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Bu sebepten.

1000 euro altı maaş alıyorum aslında. Yani orasının asgari ücretinden %45 daha az maaş alıyorum kalifiyeli bir insan olmama rağmen. 1000 euro ile gitsem uçak 100 euro tutacak 1 suyun 1 euro olduğunu unutma.

Yani paramız yurt dışına gitmek için bile değersiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-65F711D5E

kardeşim bak 5 haneliye yakın maaş alıp, sana nasıl güzel bir hayat yaşanır göstereyim, ben sana maaşımın örnek bir tutarını vereyim, benim maaşım 7-9k arası, ben farkındayım ki ülkeyi bok götürüyor di mi, neye yatırım yapsan veya el atsan biliyorsundur ki o para bir yerde çöpe gidecek veya sadece bir taş yığınına(evi kastediyorum) ve bir demir parçasına harcama yapıp(arabayı kastediyorum) en güzel gençlik yıllarını alıp götürecek. buraya kadar hemfikiriz. kardeşim madem o kadar gelirin var, ucuzundan homofis bir kiralık ev tut, ben tek yaşadığım için benim aylık gıda giderim 500 lirayı geçmiyor, haftalık gıda malzemelerimi alıyorum, evde yapıyorum evde yiyip içiyorum. alkolüm yok, sigaram yok. sosyal aktivitem olarak bir sporum var. şimdi taş çatlasa ıvır zıvırıyla kiraydı faturalardı gıdalardı derken bana 1750-2100 lira arası aylık bir gider tablosu çıkıyor. ya kardeşim, maaşım bana kaldıktan sonra, yaşamayı bildikten sonra ben niye şikayet edeyim. cebimde param varsa kafam rahat, istediğim zaman istediğim yere gidebiliyorum, kimseye eyvallahım yok diyebiliyorsam ne diye şikayet edeyim halimden. yeterki istediğim özgürlüğümü elde edeceğim param olsun kimseyi iplemem bile.  

Selamlar, hak vermiyor değilim size. Dediğiniz söylediğiniz şeylerde doğruluk payı var elbette. Ama konuyu açan arkadaşta kendince haklı. Evet özgürlük önemli kimseye muhtaç olmamak önemli. Evet 5 haneli rakamlara ulaşmak Türkiye şartları için iyi. İşsizlik düşünüldüğünde. Ama bu olaylar tercih meselesi, siz arabayı evi gereksiz görebilirsiniz. Kimisi için iyi bir arabaya binmek kendini iyi hissettirir. Arkadaş genel olarak maaşından şikayetci değil zaten, alım gücünün bu denli zayıf olmasından şikayetci. 3-4 yıl öncesinde 120bine aldığın araba şu an 350k. Kötü telefonlar 3-4 bin. Bilgisayar toplamak istesen ortalama 10 bin, Konsol sahibi olmak istesen 9 bin, kıymanın kilosu 70-80 lira bu böyle uzaaar gider hocam :)

• Alexander Volg Zangief kullanıcısına yanıt

brom fazlası aç gözlülüktür, ben ülkenin bu durumunu bildiğim için elimdeki imkanları kendi lehime çeviriyorum. yarın bir gün ne olacağını bilemezsin, depremler oluyor, kazalar oluyor, ne alsan elinde patlıyor. gereği yok lüzumsuz harcama yapmaya. her an çekip gidecek kadar elimde imkanım varsa çok da lüks hayat düşünmem açıkçası Yazılım Mühendisiyim Depresyondayım 

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-65F711D5E

işte sana diyorum ki, hakkını alamıyorsan, daha lüks bir hayat istiyorsan olmak istediğin yere git, kimse kimseyi zorla tutmuyor, yerinden etmiyor. sen şimdi o işi bırak bakalım, hangi ülkeye gidebileceksin. paran olduktan sonra heryerde yaşanır. bir iphone da almayıver kardeşim, zaten ios ara yüzü emülatörler var işini oradan da yürütebilirsin, daha uygun fiyata çalışabilir telefonlar al kardeşim. bende backend developer olarak çok büyük bir şirkette çalışıyorum ama şimdiye kadar hiç şikayet etmedim. yaşadığın yerde şükret demiyorum, nerede yaşamak istiyorsan veya daha lüks hayat istiyorsan başka yerlere git. ama paran olmadıktan sonra sittin sene adım atamazsın. o yüzden elinde olan maddi imkanların kıymetini bil diyorum sana.  

Dostum sen çok ayrı bir kafa yaşıyorsun. Yine de konuya yaptığın katkılardan dolayı teşekkür ederim

• quote:

Bu mesaj silindi.

bu 100 senedir böyle değil hocam, son 6-7 yıldır böyle. Nasıl düzelir onu da bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

Başlangıç için maaşın çok iyi, 3-4 sene sonra 2 katına 2.5 katına çıkarabilirsin bu parayı. Yurtdışına çıkarsan da kimse elini açıp sana on binlerce dolar vermeyecek. Oraya gitsen de 3-4 bin euro ile başlayacaksın kirası faturası derken o parayla da yine mercedes ve ev alamayacaksın.

4 farklı ülkeye gittim içlerinde ABD ve Almanya da var, sizlerin sandığının aksine orada herkesin altında lüks araçlar yok. Madem bu kadar kolay erişilebiliyor ve ucuzlar neden kimse alamıyor? ABD'de işsizlik maaşı ve gıda yardımı rekor seviyede, 45 milyon insan gıda yardımı alıyor. Her şey sandığınız gibi toz pembe değil. Orada daha rahat ve ferah bir hayat sürebilirsin bu doğru ama burada hiçbir şeyi olmayan adam oraya gidince lüks araçlara ve evlere katlara sahip olacağını sanıyor işte bu tam bir hayal dünyası.

Lüks gösteriş merakları olmadığından olabilir mi ?

Youtube videolarından her şey görünüyor.Yurtdışında asgari ücretle çalışan karı koca bizim burda çift maaş düz memurdan daha iyi yaşıyorlar.

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faber12 -- 7 Mart 2021; 18:19:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Evet sadece aselsan çalışanları bmw binebilir iphone alabilir diğerleri köle gibi çalışsın

Bence sen de kendini geliştir kitap okumakla başla okuduklarını anlamakta güçlük çekiyorsun gibi geldi bana

• yabancılar yani batı bizim kadar gösteriş meraklısı değil arabayı amaç için alıyorlar türkler yada araplar gibi illa bmw audi falan takıntı görmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: faber12

..
    Sample :

• hocam bende zaten bunu kastediyorum, elindeki imkanları lehine çevireceksin, alamıyorsan birikim yap, hangi şeye yatırım yapsan paran gidiyor, ha hiç yaşamayalım o zaman derseniz, hocam ben gayet rahat yaşıyorum. teknoloji uzmanı olmama rağmen ne piyasayı ne de ev arabayı almayı kesinlikle tavsiye etmiyorum. hangi ülkeye gidersen git, yine yıllarca çalışıp ödeme yapmak zorundasın. her ülkenin kendine göre kolaylık ve zorlukları vardır. ama ben her zaman paraya yatırımdan yanayım. baştan beri kastettiğim bu. dünya hali hocam, en iyi yatırım kendine yatırımdır. taşa veya demire değil. sağlık gider arabayı süremezsin, deprem olur aldığın evin altında kalırsın. gereği yok yani. kısacası bana yer paris her yer türkiye. Yazılım Mühendisiyim Depresyondayım gittiğim yerlerde cebimde para varsa kimseye eyvallahım olmaz. Yazılım Mühendisiyim Depresyondayım 

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.