Şimdi Ara

Yazılım Mühendisiyim Depresyondayım (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
649
Cevap
18
Favori
57.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
312 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 yılda 10k ya yakın maaş sonrasını okumaya gerek yok.. CSB sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41861B983

Bu mesaj silindi.
    Doğruları söylemek mi eleştiri almak oluyor. Bu konuda 50 tane eleştiri geldi hepsini teker teker cevapladım.

Son model telefonların 15K olduğu yerde bir ayçiçek yağının 150 lira olduğu bir yerde doktorların 6K alması da garip bir durum. Sen beni değil başka yerleri eleştir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazık biz gençlere . Bir ev bir ara çok mu şey istiyoruz . Çalmadan , çirpmadan alanımızın teriyle kazandığımiz parçayla ne ev ne araba alabiliyoruz. Kısacası karın tokluğuna çalışıyoruz.
  • straptezlo S kullanıcısına yanıt

eyv. kardeşim, yazan arkadaşı anladım ama düşüncesi onu yer bitirir diye sallamasın diye fikir veriyorum. yoksa emin ol, ülkenin sonu yok.ne olacağımızı gerçekten kestiremiyorum o yüzden en sağlıklısı kendine yatırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-65F711D5E

hocam bende zaten bunu kastediyorum, elindeki imkanları lehine çevireceksin, alamıyorsan birikim yap, hangi şeye yatırım yapsan paran gidiyor, ha hiç yaşamayalım o zaman derseniz, hocam ben gayet rahat yaşıyorum. teknoloji uzmanı olmama rağmen ne piyasayı ne de ev arabayı almayı kesinlikle tavsiye etmiyorum. hangi ülkeye gidersen git, yine yıllarca çalışıp ödeme yapmak zorundasın. her ülkenin kendine göre kolaylık ve zorlukları vardır. ama ben her zaman paraya yatırımdan yanayım. baştan beri kastettiğim bu. dünya hali hocam, en iyi yatırım kendine yatırımdır. taşa veya demire değil. sağlık gider arabayı süremezsin, deprem olur aldığın evin altında kalırsın. gereği yok yani. kısacası bana yer paris her yer türkiye.  gittiğim yerlerde cebimde para varsa kimseye eyvallahım olmaz.  

Hocam aslında durum şu, tamam sizin geliriniz var yapıyorsunuz. Asgari ücretle çalışan insanlar şu şartlar altında nasıl yaşamını sürdürsün. Bir de evlenip çoluğa çocuğa karışıyorlar. Yabancı ülkede denildiğine göre asgari ücretle ortalama bir hayat yaşayabiliyormuş. Orta sınıf kalmadı ülkemde alt üst oldu direk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: feanor007

1 yılda 10k ya yakın maaş sonrasını okumaya gerek yok.. CSB sanki

10K maaş alıyorum demedim. 5 haneliye yakınım dedim. Örneği 9K üzerinden verdim kafanızda canlandırabilmeniz için.

• SM01_VXG kullanıcısına yanıt
    At arabasına mı binsin adam?
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Hocam arkadaş yetmiyor dememiş ki. Konuyu nasıl okuyorsunuz ya 😀

• feanor007 F kullanıcısına yanıt
    Özel sektörde işciyim ortalama 6k üzeri maaşım var mesailer hariç . Bu kadar büyütmeyin 10-15 bini paranın değeri yok .
    Yapacağın en temiz iş yurtdışı tabanlı döviz ile maaş alabileceğin bir iş bulmak için gayretle çalışmak veya radikal bi karar alıp yurtdışına taşınmak olur hocam... şu ekonomik düzende önümüzde pek olumlu bir ekonomik gelişim görünmüyor ne yazıkki...
    Aselsan 2012 yılı başlangıç mühendis maaşı 2000usd ye denk geliyordu şu anda 4-5 kez kıdem almış master +doktora tamamlamış 8 yıllık mühendis maaşı 1900 dolar... gerisini sen düşün
  • brom zaten ilk açıklamamda allah fakirlere yardım etsin, onlara bir diyeceğim yok demişim. ama sende hak ver brom, bu ülkeyi bu hale getiren zaten fakir kesim. ben zamanında hem kendi hakkımı, hem de çokların hakkını çok savundum, aradım, ama bir baktım tek savunan benim, herkes kendi haline şükretmiş yaşayıp gidiyor. o zaman anladım ki lüzumsuz başkasını düşünmeye gerek yok. halk istemese bu duruma düşmezdi, bırak ne halleri varsa görsün kardeşim. ama olan bilinçli fakir insanlara oluyor, onlara bir diyeceğim yok.

• Moueson kullanıcısına yanıt

Hayret magane al dememişsin

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faber12 -- 7 Mart 2021; 18:19:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S a m m y

Yapacağın en temiz iş yurtdışı tabanlı döviz ile maaş alabileceğin bir iş bulmak için gayretle çalışmak veya radikal bi karar alıp yurtdışına taşınmak olur hocam... şu ekonomik düzende önümüzde pek olumlu bir ekonomik gelişim görünmüyor ne yazıkki...
    Aselsan 2012 yılı başlangıç mühendis maaşı 2000usd ye denk geliyordu şu anda 4-5 kez kıdem almış master +doktora tamamlamış 8 yıllık mühendis maaşı 1900 dolar... gerisini sen düşün
    Sektörümde kıdemli senior’lar 15-20K bandında maaş alıyorlar. Yukarıda bir arkadaş aselsana girseydin falan demiş o yüzden bunu da yazmak istedim

• quote:

Orijinalden alıntı: faber12

..

Sonunda okuduğunu anlayan birisi daha

• Şu an maaşla araba, ev, yazlık alma devri değil hocam. Ne yazık ki böyle bir devirdeyiz. Her ticaret yapan zengin olmuyor fakat bu devirde zengin olan herkes ticaret yapıyor ha ak, ha kara.. Bir yazılım mühendisi olarak sizlere bu konuda tavsiye vermem absürt fakat developerliğinizi ticari olarak kullanmayı denemelisiniz en azından gerçekten depresyonda olduğunuzu hissediyorsanız da profesyonel tıbbi yardım almanızı öneririm. David Burns'un İyi Hissetmek adlı kitabı da bilişsel terapi için yerinde bir kitap. Diğer yazılan çizilenleri okumadım umarım ki csb değildir..

Sen geçen sene işe başlayıp a180 alamadım diye depresyona giriyorsan piyasa dan ekonomik ve sosyal çevreden baya bi uzaksın o halde dostum... ekmek alabiliyorsan şu anda şanslısın bence balkona çık be bir dal sigara yak
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Ben benim maaşım 19K olmalı demedim.

9K alıyorum da demedim. Bak kardeşim 12 çarpı 9 = 108 bin lira eder.

Bu ülkede asgari ücret 2800 oldu yeni. Ben ise örneği 9000 liradan veriyorum.

1 yıl çalışıyorsun yemiyorsun içmiyorsun giysi almıyorsun ot gibi yaşıyorsun ve kazandığın paraya hiç dokunmassan bile 108.000 lira ediyor.

Bak gerçekçi konuşursak kire fatura yemek giysi vs

80.000 liraya düşer.

Ayda 9000 kazanan bir şahıs (asgari ücret 2800) 1 yılda kenara en fazla 80.000 lira koyabilir.

Şimdi sana soruyorum bu ülkede 80.000 lira ile ne yapılır?

80 bin lira güncel kur ile

8.859 euro
    10.700 dolar ediyor

Yani para etmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi straptezlo -- 17 Ocak 2021; 15:40:58 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.