Şimdi Ara

Yazılım Mühendisiyim Depresyondayım (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
649
Cevap
18
Favori
56.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
312 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devletin birinci görevi halkın can ve mal güvenliğidir.
    Yıllarca çalışan bir iscinin bankadaki parasi 3 sene içinde yuzde 70 lere varan değer kaybediyorsa demek ki devleti yönetenler bu kurallardan haberdar değil
    Burada tartışmak yersiz
    Yeri ve zamani gelsiginde fikrini belirtmeli insan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10-15 bin yoksulluk sınırının biraz üstü demek.. hmm tamam. Bunu kalabalık bir yerde söyleme sakın.

• Yazılım mühendisi olmanız bir şey ifade etmiyor .

Çalıştığınız firmaya ne kadar faydanız dokunuyor ?

O zaman her makine mühendisi uzay aracı yapabilir ??

• ya bunun en büyük sebebi insanlarımız da adama 10bin teklif ediyorlar hayatı boyunca hiç bu kadar parayı görmemiş evet diyor

10bin çalışan adam var beni niye fazlasını vereyim diyor

önceden sen de biirisin ki maaşlar çok hızlı artardı şimdi bir durulma var hatta daha düşük teklif etmeye başlayanlar bile

yazılımı türkiyede ve tüm dünyada değersizleştirmeye çalışıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhaan

Hocam ankaradaysanız bir yaz stajı ayarlamanız mümkün mü
    Dostum ben ankarada değilim maalesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Killing Road kullanıcısına yanıt

• ta4cmj T kullanıcısına yanıt

Kalbalik bir yerde söylenmeli zaten

Sence haftanin 5 gunu butun emegini veren iscilerimiz

2800 liralik açlığa mahkum mu edilmeli

Asgari ucret en az 4500 olmali

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

Yazılım mühendisi olmanız bir şey ifade etmiyor .

Çalıştığınız firmaya ne kadar faydanız dokunuyor ?

O zaman her makine mühendisi uzay aracı yapabilir ??

Çalıştığım firmanın ön yüzünü geliştiriyorum. Doğrudan son kullanıcı olan sizlerin gördüğü kısımlar burası. Muhtemelen senin de kullandığın bir app/websitesi

Vermek istediğin mesajı anlayamadım, biraz daha açar mısın?

• Hangi sektörde (kamu-özel-freelance) yada hangi alanda uzmanlığın (frontend-backend-fullstack vs) var bilmem ama bir mühendise yapamıyorum edemiyorum demesini yakıştıramıyorum doğrusu. Proje yaparken bütçe, maliyet, risk analizi yapmıyor musunuz anlamiyorum ki? Sen de herkes gibi kısa sürede köşe olayim emeksiz ekmek olsun talebinde gibisin diye algılıyorum yada başka dertlerin olmalı diye düşünüyorum bu devirde bu maaşla. Ufaktan başlayıp buyutebilirsin mesela taleplerini. Doğrudur yurtdışındaki gelişmiş ülkelere kıyasla farklı olsak da ortama ve ülkene ayak uydurman gerektiğini çözmüş olabilmen lazım diye düşünüyorum. Birikim ve yatırımlarını degerlendirmeni tavsiye ediyorum. Az paralar kazanmiyorsun ülke şartlarına göre anlaşılan. İş sende bitiyor özetle. Senden daha az geliri olan ancak akıllı hareketlerle daha hayat yaşayanlar da var.

• Reis yanlış zaman da paralanmışsın. Çok değil bundan 3-4 yıl önce gidip bayide en kral opsiyonuna kadar ekletip bmw, mercedes alıyordu millet. Şimdi egea, clio kuyruğunda istemeye istemeye alıyor. Aynı durumdayız bu arada bende güzel bir araç almak istiyordum. Ancak o treni kaçırdık gibi. Ortalama gelirim de 12-13k arası ama yine hayal geliyor çünkü aracı almakla bitmiyor..

• Yeni mezun olduğunuz için sizin kafanızda 2-3 sene öncenin durumu var

Maaşlar zaten x2 oldu mühendis 3-4k alıyordu şimdi 7-8k alıyor yeni mezun

O 7-8k size büyük geliyor kafanız 2-3 sene öncede olduğu için öyle değil maalesef 3-4k gibi düşünün

Kira kredi vs derken hiçbir şeye yetmez

Bu arada doktor maaşından fazla almıyorsun  pratisyen doktor maaşı 20 ye yaklaşık

Sizin maaşlar x2 olurken doktorunda oldu kafanız eskide kaldığı için doktorla aynı alıyom havası gelmişte üzgünüm kanka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babajoe99 -- 17 Ocak 2021; 15:45:36 >
  • Benim berberim bile Londraya gitti son ankara anlaşması ile, artık o da yok londra ab üyeliğinden çıktığı için.

Şimdi londrada lockdown başlamış o yüzden tr geri döndü 3-4 aylığına.

Bakıyorsun ayakkabı skechers, kaban under armour elinde ip12pro

Burada 10 yıl berberlik yaptım ne ileri gittim ne de geri dedi bana. Adam da dümdüz berber bu arada küçümsediğim için demiyorum güzel bir berber kendisi ama mühendis değil doktor değil onu söylemeye çalışıyorum. Aylık kazancı 3500-4000 sterlin arası. Yani adam 1 ayda 40.000 türk lirası kazanıyor.

İşte sana dram. Türkiyede asgari ücret 2800x12 = 33.600

Londrada bir berberin 1 aylık maaşı türkiyede 1 yıl çalışan asgari ücretlinin 1 yıllık maaşından da fazlası.

Durum benlik değil. Kendim için de konuşmuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi straptezlo -- 17 Ocak 2021; 16:41:25 >
  • Hadi ne csb Co 10 a yakın maaş alsan böyle bı konuda işin ne canın mı sıkılıyor issiz

• Kaç kurtar kendini aga senin meslek çok daha cazip gavur memleketlerde
  • babajoe99 kullanıcısına yanıt

pratisyen doktor 20 mi alıyor 

• babajoe99 kullanıcısına yanıt

Yeni mezun mühendise kim verir 6 k yi

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.