Şimdi Ara

Yazılım Mühendisiyim Depresyondayım (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
649
Cevap
18
Favori
56.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
312 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ankaradaysanız bir yaz stajı ayarlamanız mümkün mü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu zamanda kim yazılımcıya 9k verir. İlkokul öğrencileri bile kodlama biliyor artık.

• Stand Alone kullanıcısına yanıt

ilk senesinden bu arabaları alamayacaklarsa hiç mühendislik yapmasınlar daha iyi 2008de elazığdan mezun olan bir mühendis direkt en iyi arabları 7-8 ayda alabiliyordu şu an 17-18 ayda zor alıyorlar

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

brom ihtimaller üzerine planlar yapılmaz, olmalı etmeli değil, elindeki olana bakıp önüne bakacaksın. yoksa yol alamazsın.

• Konu tamamen sinir krizi gecirmelik. O paraya şükret, neden onu hedefliyorsun git ucuzunu al kafasi oldugu surece sittin sene gelisemeyiz, gelismeyi de hak etmiyoruz zaten.

• The Killing Road kullanıcısına yanıt

yazılımcı maaşları farklı hocam dünya standartlarında meslek diğer mühendislikler gibi değil o yüzden

2010 senesinde meslek lisesinden mezun yazılımcı maaşı zaten 10bindi şimdi üniversite okusan 10-15 alıyor yazık değil mi

ben düşünemiyorum türkiyede tam zamanlı çalışınca zaten hekimlikten zaman kalmayacak gibi ama rahat bölümü seçip oradan yürürüm de çok çok düşük ücretlerle burada yaşanılmaz gerçekten

• bazıları 10-15bini çok fazla para olarak görüyor onlara çıldırmamak mümkün değil neyi fazla yoksulluk sınırnın biraz üstüü

o zaman üni okumaya ya da saatlerce kod yazmaya falan hiç hiç değmez

brom canada ve amerika şartları öyle göründüğü gibi kolay değil. ha iyi çalışırsın kendini toplarsın ülkene döndüğünde krallar gibi yaşarsın o ayrı. ama her ülkenin kendine göre zorluğu var. belli bir birikmiş tecrüben veya referansı yoksa sen 2-3k dolar aldığına şükredersin.

• ben öğrenciyim onun yarısından biraz fazlasını alıyorum

yani ilk maaşlar bu civarda özellikle yazılım alanında

ama iyi kariyer yapayım iyi üniye gideyim ordan ilerleyim dersen aselsan falan çok düşük veriyorlar yılda orimlerle ortalama aylık 8-9k veriyor

ama özel sektörde yazılımcı olmak en az 15-20den başlaması gerek(o da çok düşük de )

yani çok normal

Hocam ben konu sahibini elestirmiyorum, ona karsi yorum yapanlari elestiriyorum zaten. Ayni taraftayiz yani 

Yazilimci olsun olmasin, herhangi bir meslekteki birisi hatta çalışmasını gectim herhangi bir insan ülkenin hallerini bu ekonomik yapimizi elestirse sukret kesmi devreye giriyor.

Halbuki o kesim neden ben de onun kadar kazanmiyorum, onun kadar kazansam da niye durum boyle diye dusunse her sey cok daha guzel olucak

• Yazılımcının alması gereken bir macbook veya iyi bir notebook için bile tek maaş yetmiyor.

Sorun belli, paramız çok değersizleşti.
    Gelirimiz düşmeden paramız değer kazanırsa , bir nebze normale döneriz.
  • yok hocam abim var var dubaide yazılımcı olarak çalışıyor daha 6-7 yıllık yılda aldığı ücret net olarak 250bin dolar falan yani aylık 20bin dolardan fazla net maaşı var

amerikada normal bir yazılımcı bile 140-150den başlıyor artık düşük kazanan çok zor kaliforniya falan zaten orada asgari ücret yıllık 200bin dolar civarı gerisini sen düşün

ama türkiyede 40-50bin doları en üstler zor alıyor şaka gibi

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.