Şimdi Ara

Yazıcı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir yakınımızın hp 1118 yazıcısını bir bilgisayara usb başka bilgisayara ise kablosuz bağlamak istiyorum..USB ile bağlıyorum sorun yok sonrasında diğer bilgisayara usb ile takıyorum driver kurulumu yapdıktan sonra yazıcının programından kablosuz yapılandırmayı yap diyorum kablosuz ağları tarıyor sorunsuz şekilde hepsini buluyor kendi ağımızı seçiyorum ileri diyorum verdiğiniz ssıd bilgileri ile ağ kimliği alınamadı gibi bir hata veriyor başka ağları denediğimde hemen geçiyor ve şifre istiyor.Bende wirelles şifresinin wep olmasından kaynaklanacağını düşündüm datron marka modem ara yüzünden mixed wpa/wpa2 seçeneğini seçiyorum bu sefer laptopu wirellese bağlarken kullanıcı adı şifre istiyor.Ne yapacağımı bilemedim şimdilik eski ayarlarına çevirdim wep yaptım usb ile kullanıyorlar.

• upupupup
  • quote:

Orijinalden alıntı: CGunok

upupupup

Kullanıcılar aynı ağı kullanıyorlarsa usb kullanan bilgisayarın üzerinden bağlantı sağlamak mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bediboy

quote:

upupupup

Kullanıcılar aynı ağı kullanıyorlarsa usb kullanan bilgisayarın üzerinden bağlantı sağlamak mümkün.

nasıl olacak hocam yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Merhabalar benim kullandığım yazıcı canon IP 1300 yazıcım var renkli kartuş bittiği için doldurttum bu sırada kartuşu tanımadı makine bugün siyah kartuş aldım 50 liraya fakat gel gelelim yazıcının sorununu çözemedim ne yaptıysam yazıcı yazmıyor yada kartuşlar yanlış takıldı diyor yazıcıyı kırmadan bana çözüm yolu gösterir misiniz arkadaşlar sizden ricam bir şey yazdıracak oluyorum yazdıramıyorum sorun nedir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ADALI 1975 -- 15 Şubat 2014; 19:10:25 >
  • quote:

quote:

quote:

upupupup

Xp mi Win 7 mi işletim sistemi yazıcının uzaktan bağlanacağı bilgisayarın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADALI 1975

merhabalar benim kullandığım yazıcı canon IP 1300 yazıcım var renkli kartuş bittiği için doldurttum bu sırada kartuşu tanımadı makina bugün siyah kartuş aldım 50 liraya fakat gel gelelim yazının sorununu çözemedim ne yaptıysam yazıcı yazmıyor yada kartuşlar yanlış takıldı diyor yazıcıyı kırmadan bana çözüm yolu gösterirmisiniz arkadaşlar sizden ricam birşey yazdıracak oluyorum yazdıramıyorum sorun nedir acaba ?

Kartuşlarınızın temas ettiği metal yüzeyleri hafif nemli bez ile silin düzelmez ise yapılacak pek bir şey yok. genelde Kartuşdan dolayı bu tarz hatalar alınır.
  • quote:

merhabalar benim kullandığım yazıcı canon IP 1300 yazıcım var renkli kartuş bittiği için doldurttum bu sırada kartuşu tanımadı makina bugün siyah kartuş aldım 50 liraya fakat gel gelelim yazının sorununu çözemedim ne yaptıysam yazıcı yazmıyor yada kartuşlar yanlış takıldı diyor yazıcıyı kırmadan bana çözüm yolu gösterirmisiniz arkadaşlar sizden ricam birşey yazdıracak oluyorum yazdıramıyorum sorun nedir acaba ?

Arkadaşım yeni tartuşun tanıması için yazıcıyı resetlemen gerekir.Gerekli anlatım surada var:
    http://www.paradeposu.com/canon-yazicilar-f171/canon-pixma-1300-kartus-resetleme-t1178.html
    umarım sorunun çözülür sakın paniklemeyin kızıp aleti emekli etmeyin.Sorununuz çözülmezse yazın gene yardımcı olmaya çalışalım 3 sene hp destek 1600 kulandım hala çalışır vazifette ama hep kartuş htası falanı filanı hep aldım biraz kurcalamak gerekiyor o zaman iş görecek kadar çalışıyor.Sorunuz çözülürsede şunu yaptım çözüldü diye yazarsanız başkalarınada faydalı olur.Kolay gelsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

upupupup

Xp mi Win 7 mi işletim sistemi yazıcının uzaktan bağlanacağı bilgisayarın.

Win7 hocam
  • Hocam usb yazıcının bağlı olduğu bilgisayarın adını, aynı ağda bulunan diğer bilgisayarda aratın. Bulunca üzerine çift tıklayın yazıcının adı görünecektir. Ona da sağ tıklayıp bağlan demeniz işlemi gerçekleştirir.
  • quote:

Hocam usb yazıcının bağlı olduğu bilgisayarın adını, aynı ağda bulunan diğer bilgisayarda aratın. Bulunca üzerine çift tıklayın yazıcının adı görünecektir. Ona da sağ tıklayıp bağlan demeniz işlemi gerçekleştirir.

Hocam aynı ağda derken aynı wirellese bağlanıyorlar.
  • quote:

quote:

Hocam usb yazıcının bağlı olduğu bilgisayarın adını, aynı ağda bulunan diğer bilgisayarda aratın. Bulunca üzerine çift tıklayın yazıcının adı görünecektir. Ona da sağ tıklayıp bağlan demeniz işlemi gerçekleştirir.

Ortak bir ağda yer alıyor olmaları lazım hocam yani dosya yazıcı paylaşımı yapılabilecek durumda olmalılar.
  • quote:

quote:

quote:

Ortak bir ağda yer alıyor olmaları lazım hocam yani dosya yazıcı paylaşımı yapılabilecek durumda olmalılar.

Hocam aynı ağ derken anlamıyorum aynı wirellese bağlanıyorlar yani aynı ağ olmuyormu zaten ? ne yapacağız anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

quote:

Arkadaşım yeni tartuşun tanıması için yazıcıyı resetlemen gerekir.Gerekli anlatım surada var:
    http://www.paradeposu.com/canon-yazicilar-f171/canon-pixma-1300-kartus-resetleme-t1178.html
    umarım sorunun çözülür sakın paniklemeyin kızıp aleti emekli etmeyin.Sorununuz çözülmezse yazın gene yardımcı olmaya çalışalım 3 sene hp destek 1600 kulandım hala çalışır vazifette ama hep kartuş htası falanı filanı hep aldım biraz kurcalamak gerekiyor o zaman iş görecek kadar çalışıyor.Sorunuz çözülürsede şunu yaptım çözüldü diye yazarsanız başkalarınada faydalı olur.Kolay gelsin

Ok buradaki uygulamayı bir yapayım inşallah işe yarar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

quote:

Ok buradaki uygulamayı bir yapayım inşallah işe yarar

Bence yüksek ihtimal işe yarar ilk denemenizde olmazsa birkez daha deneyin yavaş yavaş acele etmeyin youtube tan kartuşunuza nasıl reset atılcığını araştırın ben de şu an bother hl 2130 laser mono yazıcı var toner resetlemek için 7 defa go tuşuna basmam gerekiyor hızlı bastığım için yapamamıştım toner resetleme videolarını izledim ve yaptım.:)Olmazsa gene yazın yardımcı olmaya çalışırm.

•  Yazıcı sorunu

http://www.paradeposu.com/canon-yazicilar-f171/canon-pixma-1300-kartus-resetleme-t1178.html bağlantıdaki uygulamayı yaptım ama fakat çözüm olmadı kartuş yanmış sanrım doldurttuktan sonra okumadı yazıcı kartuşu

Yazıcı sorunu

• Youtube dan izleyeyim olmassa inşallah olur kartuş da az değil 70 tl dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ADALI 1975 -- 28 Kasım 2013; 19:17:39 >
  • Resetleme menüsüne girdiğinde hata vermiyorsa kartuşun sağlam demektir , lakin reset menüsüne dahi giremiyor ve işlem yapamıyorsan katuşun yanmış demektir. Mp210 cihazda aynısı başıma geldi.
  • Ayrıca bilen aradaşlara bir sorum olacak

Canon 40 Black kartuşumu Rotring Çizim mürekkebi ile doldursam sıkıntı olur mu ? Rotring Drawing Ink yazıyo üzerinde. Tonercilerde falan satılıyor bu , evin bir köşesinde buldum faydalanmak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s.akin01 -- 18 Mayıs 2012; 13:49:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.akin01

Ayrıca bilen aradaşlara bir sorum olacak

Canon 40 Black kartuşumu Rotring Çizim mürekkebi ile doldursam sıkıntı olur mu ? Rotring Drawing Ink yazıyo üzerinde. Tonercilerde falan satılıyor bu , evin bir köşesinde buldum faydalanmak isterim.

Adakaşım bende hp destek 1600 var hala faal kullanmaktayım(ara sıra) 22b siyah kartuşu var normal piyasada 3 tl satılan pelikan mürekkeple dodldurup kullanıyordum çok sulu olduğundan bir hafta hiç çıktı almadığımda kururyordu gene bir miktar dolum yapıp sorunsuz kullanıyordum.Sendeli siyah mürekkep çok koyu değilse kullanmanda hiç sıkıntı olmaz sulu olursa bir daha doldurup kullanılıyorda koyu olursa gözenekleri doldumu!!! temizliği verem ediyor adamı dikkat edin asla pullu minli civcaklı mürekkep kullanmayında diğer türlü normal mürekkepler sorun çıkarmaz ama kurur kullanılmadığı zaman.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.