Şimdi Ara

Yazı Dizisi 1 'ARAMA MOTORLARINA KAYIT' ; (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
0
Favori
24.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herhalde age of empires oyunu çok uzun sürdü cezve. gidiş o gidiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: mirasyediler

Herhalde age of empires oyunu çok uzun sürdü cezve. gidiş o gidiş

yaw donecem donecem de zaman yok, bu olay icin acip denemem gerekecek filan, kendi islerime bile bakmiyorum bikac gundur, yazmaya useniyorum.. ee diyeceksin oyun oynamaya zaman buluyorsun ya.. kimse burada cevap yazmak zorunda degil biliyorsun. icimden gelmiyorsa, useniyorsam yazmam demi? ama donecem. simdiye kadar hep dondum
  • Trg Kaptan güzel çalışma....
  • Teşekkürler dostum..

Aslında bu çalışmanın devamınıda getirmeyi çok istedim tamda hazırlığa başladım ama çalıştığım yerde biraz sorun var. Sorun var derken data centerin yerini değiştirme kararı çıktı. bir süre onla meşgul olacam. yeni serveri tamamlayayım bu konuya devam

görüşmek üzere ..
  • kaptan abi iyi çalışmalar....

hizmetlerin için tüm forum adına teşekkürler...
  • ben teşekkür ederim arkadaşım ..

• evet olaya seneler sonra donuyorum...

Devingen url leri arama motorlarina uygun hala getirmek...

gereklilikler:
    -Web alani aldigimiz firmanin apache kullaniyor olmasi(hos kullanmiyan var mi! ama biz ms e killigimizi yapalim)
    -web alani saglayicimiz .htaccess olayina izin verimesi (hos vermeyen yok ama ucretsiz alan saglayan bazi firmalarda da olayi gerceklestirmek isteyen arkadslarimiz hayal kirikligi yasamasin)

hazirlanisi:
    1- kök dizine(root) inilir. ".htaccess"(evet noktasi var) dosyasi mevcut mu? bakilir. mevcut degil ise olusturulur...

2-".htaccess" dosyasi acilir ve icerisine(en altina)

RewriteEngine on
    RewriteRule ...regular expression... [L]

satirlari girilir..

olay bundan ibaret. "regular expressin" ifademize gore apache gelen url leri yonlendirir...

regular expressin icin ufak ornekler vereyim;

ornegin bizim

http://www.sitecan.com/index.php?site=dh&id=3344

gibi bir url miz var bunu

http://www.sitecan.com/dh/3344.html

seklinde cagirilmasina olanak saglamak istiyoruz. o durumda satirimiz su sekilde olacak:

RewriteRule ^([a-z]+)/([0-9]+)\.html /index.php?site=$1&id=$2 [L]

iste bu olayi gerceklestirdikten sonra dinamik sayfalarimizin arama motorlarinca indexlenmemesine bahane kalmamis olur.... tek avantaji bu degildir. konumuza bagli olarak soyledik. artik yaraticiliginiza kalmis...

test edilmistir...

anlasilmayan noktalar olur ise ki olur normaldir; sorulmasi halinde daha acik sekilde ele aliriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 7 Kasım 2004, 23:17:54 >

• @cezve

bilgi için çok saol. bu konu seninde katkılarınla baya genişledi. izninle konunun en başına senin adınla eklemek isterim ..

bilginize ..
  • tabii ki, ismimi yazmana gerek yok hatta...
    ben de senden konununun başlığını genişletmeni rica edecektim. aslinda konunun capi en basta google i asiyor. "Google da yer almak" elbette daha rating li olur ancak artik konu iyice genisledigi icin baslığı da google yerine arama motoru diye genisletmek daha uygun olur sanirim...
  • evet haklısın arkadaşım çok daha iyi olur. birazdan yazını derleyip ekleyeyim o zaman başlığıda değiştiririm ..

bilgi için teşekkürler ..

İyi Çalışmalar ..
  • ya ben bu dedikleriniz yaptım ama hiç bir faydası olmadı.

Websamba da robot dosyasını nereye koyacağız.
  • alicik19, faydası olmadı derken ne kasttigini acarsan yorum yapabiliriz. ornegin;
    faydasi olmadi siten google da yer almiyor mu?
    faydasi olmadi siten goole da hala ayni yerinde mi?
    ...
  • ekleme yaptım konu başlığı genişletildi.. senin yazınıda snein adına ekledim ..

Bu arada bayramınız kutlu olsun. Nice mutlu bayramlara ..

• TRGKaptan, acil olmamakla beraber birsey sormak istiyorum. Simdi benim firmamın sitesi henüz yapım asamasında. Firma ismi Freespec, web adresiwww.freespec.com

su anda underconstruction halinde bir sayfa var. Calısma alanı otomobil aksesuarları satısı olucak. sunu sormak istiyorum. mesela biri arama motorunda krom jant lastik yada bodykit yazdıgı zaman benim siteminde arama motorunda gozukmesi icin anasayfada bu kelimelerin olmasımı gerekiyor. Firma adı yazıldıgı zaman ise 3 u sayfada cıkıyor cunku bu kelime nette cok az kullanılmıs. hic bir icerik vs olmamasına ragmen. Birde bu yazıların ana sayfada illa gorunurmu olması gerekir yoksa geri planda olsada bu kelimeleri gostermeden kullanabilirmiyiz. Ornek site ingilizce oluyor mesela ama turkce lastik yazıncada gene bu siteyi cıkartmanın bir yontemi varmi?

Tesekkür ederim.

Ben bu konuda acemiyim ama sadece bilgim olsun istedim. Yoksa acıklamanızdan uygulayıp yapabilicek durumda degilim ama genede bilgi verirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pastseller -- 18 Kasım 2004, 8:45:39 >

• merhaba arkadaşım elbette sana istediğin bilgiyi veririm. ancak şu anda yeni hastanedne çıktım normalde Pc başına otırmak yasaklandı 3-4 gün ama işlerden girdim. az izin ver bana istediklerini kendimde yaparım sana hazır sunarım ..

bilginize ..
  • Kaptan ve cezveye

domaindlx de bir sitem var. dediklerinizi harfiyen uyguladım ama google da sitem bile yok ya. neden acaba
  • Gecmiş olsun TGRKaptan.

Tesekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alicik19

Kaptan ve cezveye

domaindlx de bir sitem var. dediklerinizi harfiyen uyguladım ama google da sitem bile yok ya. neden acaba

sitenin adresini, siteni oluşturma tarihini ve burda yazilanlari yaptigin tarihi yazarbilirsen durumu yorumlayabiliriz...

ayrica sorulari isim vererek kisiye sormaktan cok, isim vermeden genele sorarsaniz, sadece sordugunuz kisi degil konu hakkinda bilgisi olan herkes soruya cevap verme hakki bulacagi icin yaniti daha kolay alirsiniz...
  • sitenin ismi websamba.com/tasmarket

4 hafta önce dediğiniz uygulamaları yaptım. site yi de yeni yaptım
  • yeni bitirdiysen sabredeceksin biraz, simdi bulamadim ama yanlıs hatirlamiyorsam indexleme olayi google da ayda bir gerceklestiriliyordu.
    bu durumda yapabilecegin en iyi sey baska sitelerde sitenin link inin gecmesini saglamak. ornegin forumdaki imzana link i koyabilirsin..

http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html

eger simdiye kadar eklemediysen buradan da siteni ekleyebilirsin ama alinan kayitleri hemen islemiyorlar...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.