Şimdi Ara

Yazı Dizisi 1 'ARAMA MOTORLARINA KAYIT' ; (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
0
Favori
24.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Mythic

arkadaşlar benim de 2 sorum var

1---robots dosyasına

Disallow: /database/

satırını ekledim şimdi google gelip bu satırı önemsemeden benim veritabanıma bakabilir mi

yada daha doğrusu google veritabanlarını aramaya dahil eder mi?

2---benim admin klasörüm yok hepsi aynı klasör içinde default.asp ile admin.asp aynı klasörde bu nedenle disallow yapamıyorum google bi sorun çıkartır mı? ve bunu engellemenin bi yolu yok mu?

"Disallow: /database/" sadece "database" adlı klasöre erişim iznini kapar. google siteleri kayıt altına alırken sadece senin sayfalarda sunacağın içeriği alabilir. yani sen sayfada veritabanının ne kadarına ulaşım imkanı verdiysen en fazla o kadarına ulaşabilir. onun dışında nasıl ki normal bir kullanıcı veritabanına erişemez, google da erişemez....

"disallow" sadece klasörle için değil dosyalar için de geçerlidir;

Disallow: admin.asp

satırı işini görür...

quote:

Orjinalden alıntı: ramel

arkadaşlar herkese mrb bu başlıktaki yazıları başından sonuna kadar okudum kaptana cok teşekkürler.
    fakat tam olrak anlamadığım bir şey var robots dosyası yarattım ve hostingledim.ama sadece txt dosyasının içine

/*
    User-agent: Googlebot
    Disallow: /admin/
    */

olan kısmı yazdım bi yanlışım varmı lütfen beni uyarırmısınız.Şimdiden teşekkürler...

"/*,*/" dosyada bulunmuyorsa sorun yok.

quote:

Orjinalden alıntı: l_o_n_g_h_o_r_n

beyler gerçekten muhteşem bir başlık olmuş... yanlız sormak istediğim birşey war : benm sitemde giriş bölümü war... giriş bölümünün olması arama motorlarında üst sıralarda çıkmamı engellermi ?

www.bebekmarketi.com sitem bu lütfen acil cevap verin .. bekliyorum.... birde mete tagları inceleseniz.. eksik olan birşey warmı sizce ?

teşekkrler
    zahmet olacak... :D

engellemez ama olumsuz etiker...

• Arkadaşlar bu konuyla ilgilenler bilirler ilk sırada cıkma olayanın bir cok yolu var ama google artık ip lere göre bile farklı sonuc cıkarıyor yani ilk sırada cıkmak aslanın ağzında ben bu işi profosyenel yapacak calışacak birini arıyorum yardımlarınızı bekliyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibra

arkadaşlar bir sorum olacak.
    bu yukarıda dediğiniz işlemlerin hiçbirini yapmadım daha doğrusu yapamadım.
    Benimhttp://www.beyinfirtinasi.com.tr.tc adresinde forumum var. Ücretsiz alan olduğu için dosya filan gönderemiyorum. Yani olduğu gibi herşey orjinaliyle kalmak zorunda. neyse,
    http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=beyin+f%C4%B1rt%C4%B1nas%C4%B1&meta=
    Yukarıdaki işlemlerin hiçbirini yapmadığım halde nasıl oluyorda benim forumum 3. sırada çıkıyor. Bazen 2.3. sayfalara düştüğü oluyor ama çoğunlukla 1. sayfada 3. sırada.

4. çıktı

• 1. çıktı
  • çok yararlı bir çalışma ellerine sağlık.
  • yaw 2 ayı gecti hala cıkacak bizim site annamadım giti. google den başka ne kadar arama motoru varsa hepsinde cıkıyo. ismini duymadığım arama motorlarında bile çıkıyo ama google cıkmıyo.

• Peki php için bu robots.txt dosyasını nasıl kullanacağız.ayrıca benim hostum free bir host ve ftp'den girdiğimde root klasörü yokk.. Lütfen yardımcı olun...
  • TRG_KAPTAN ve CEZVE, Çalışmalarınızdan dolayı tebrikler çok sağolun, soylediğiniz gibi siteme robots.txt oluşturup meta taglarınıda ekledim, umarım işe yarar bende size minnettar kalırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 14 Mart 2005, 17:35:49 >
  • bi arkadaş goodle'ında parayı veren düdüğü çalar mantığıyle çalıştığını söylemişti, oylemi gerçekten ? oyleyse kasmayayım yani
  • işe yarıyor, soylediklerinizi yaptım ve şimdi anahtar kelimeyle aratınca google da ilk sayfanın 10. sırasında yer alıyorum sağolun varolun

• www.yasemincafe.com alan adını arama motorlarına eklemwk istiyorum. en kolay nasıl yaparım. yahoo google altavista netbul gibi popülerlerde olsun yeter.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alikocmersin

www.yasemincafe.com alan adını arama motorlarına eklemwk istiyorum. en kolay nasıl yaparım. yahoo google altavista netbul gibi popülerlerde olsun yeter.

www.gezginler.net e gir. Orada popüler bir kaç arama motoruna siteni ekleyebileceğin bir script var. Onu kullanabilirsin.

• teşekkür ederiz çalışmalarınız ve yardımlarınız için.
  • aradan bir hafta geçti ve şu an site ilk safya 8. sırada, kesinlikle işe yarıyor

• sağolasın
  • Ustadlarım, ben de mega tagları ekledim ve robots dosyasını oluşturdum, ftp de klasörlerin olduğu yere upload edemedim, acaba hostlamı alaklı. Ben de www klasörünün yani index in olduğu yere yolladım umarım işe yarar.www.toptanuydu.com
  • Yakında bu yazı dizisi çok daha kapsamlı bir hale getirilecektir.

Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz ..
  • abi benim anlamadıgım bu :)
    bu robot.txt klasorunu actık bomboş bi sayfa içine bunları yazdık

User-agent: Googlebot
    Disallow: /admin/

sonra kapatık bunu public_html yukledik olay bittimi?

bide bu meta ların hepsi index in içinde olucak deilmi ? yani diyer html lere yerleştirelim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_DaNGeRouS -- 2 Nisan 2005, 3:22:12 >
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Bu robot.txt konusunda benimde bir sorum olacak,

User-Agent: Googlebot
    Disallow: /*.gif

User-Agent: *
    Disallow: /

Allow: /

Disallow: /
    Allow: /*.html$

Bu yukarıdaki örnekleri http://www.google.com/webmasters/faq.html sayfasından aldım. Hepsi farklı anlamlar ifade ediyor anlaşılan ben bunların ne ifade ettiğini öğrenmek istiyorum.

Mesela benim sitemde siteyi tasarlayan arkadaş tarafından konulan robot.txt dosyasının içeriği

User-agent: *
    allow: / bu şekilde bu hangi anlama geliyor.

• amma yazmışsın .çok saol
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.