Şimdi Ara

YAZDIĞIM ORTA SINIF ARAÇLARDAN EN ÇOK HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ ? GÖRÜŞLERİNİZ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Önümüzdeki 1 yıl içerisinde orta sınıf bir araç almayı düşünüyorum. Her arabanın mutlaka masrafı vardır ama en azından masrafı az olan, göze hoş gelen ( iç ve dış tasarımı ile ) motor gücü fena olmayan tabiri caizse her özelliği ile önerilen araç hakkında bilgi almak istiyorum siz değerli forum üyelerinden. Marka ve modelleri ben aşağıya yazacağım bu yazdıklarım dışında bir araç almayı düşünmüyorum. Çünkü bütçem en fazla 30 bin tl ile sınırlı. Liste;

1-) Seat ( Ibiza veya bulunabilirse Leon )

2-) Opel ( Corsa veya Astra )

3-) Ford Fiesta

4-) Peugeot ( hepsi birbirine benzediği için herhangi birini önerebilirsiniz )

5-) Renault Clio

Mutlaka sizler kendi zevkinize göre daha çok beğendiğiniz araçları istemeseniz de yazacaksınız ama yinede bir parça da olsa objektif düşünerek yazılabilirse çok memnun olurum. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wise_mre -- 18 Mayıs 2012; 14:20:35 >

• 30 bine kadar çıkabilirim demişsin tercihler çok alakasız olmuş be kardeş.30 binim olsa öncelikle pejo,fiesta ve clio hayatta bırak almayı, düşünmezdim bile.Zaten 2.el alacaksın almışken iyi bişey al.Golf V bu arabalara 10 basar sonra Civic tabikide.Ben 30 bine bu arabalara hiç bakmazdım bile açık konuşayım.ha illa bunların içinden dersen Astra veya Seat derdim.ilanlar sadece örnek ama en güzellerini seçtim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ogretmenden-golf5-86444937/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-memurdan-degisensiz-masrafsiz-tertemiz-golf-5-86308794/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sifir-gibi-honda-bakmadan-gecme-86429318/detay#
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-1-6-elegence-otomatik-85458265/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 18 Mayıs 2012; 14:40:35 >

• Doğru diyorsun kardeşim belki düşük modeller yazmış olabilirim fakat senin önerdiklerini düşünmemenin nedeni var :) wv düşünmedim çünkü babam ile 8 yıldır kullanıyoruz sıkıldım artık bende evet çok güzel araba hiçbir şikayetimiz yok zaten ben kendime özel araç almayı düşünüyorum. wv o yüzden düşünmedim. Honda sedan var ilanda ben şöyle düşünüyorum genç biri olarak gençlere sedanın yakıştığı kanaatinde değilim hatchback düşünüyorum. Yinede sağol görüşün için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

30 bine kadar çıkabilirim demişsin tercihler çok alakasız olmuş be kardeş.30 binim olsa öncelikle pejo,fiesta ve clio hayatta bırak almayı, düşünmezdim bile.Zaten 2.el alacaksın almışken iyi bişey al.Golf V bu arabalara 10 basar sonra Civic tabikide.Ben 30 bine bu arabalara hiç bakmazdım bile açık konuşayım.ha illa bunların içinden dersen Astra veya Seat derdim.ilanlar sadece örnek ama en güzellerini seçtim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ogretmenden-golf5-86444937/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-memurdan-degisensiz-masrafsiz-tertemiz-golf-5-86308794/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sifir-gibi-honda-bakmadan-gecme-86429318/detay#
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-1-6-elegence-otomatik-85458265/detay

Doğru diyorsun kardeşim belki düşük modeller yazmış olabilirim fakat senin önerdiklerini düşünmemenin nedeni var :) wv düşünmedim çünkü babam ile 8 yıldır kullAnıyoruz sıkıldım artık bende evet çok güzel araba hiçbir şikayetimiz yok zaten ben kendime özel araç almayı düşünüyorum. wv o yüzden düşünmedim. Honda sedan var ilanda ben şöyle düşünüyorum genç biri olarak gençlere sedanın yakıştığı kanaatinde değilim hatchback düşünüyorum. Yinede sağol görüşün için :)

• Tabii otomobilde herkes başka birşey arar. İlk arabanız da sizi biraz şekillendirir. Öyle arabalar arasından artık "hata yapılır" denilecek farklar yok bence.

1. Seat: Spor sürüşü seviyorsanz güzel. VW-Seat'ın kendilerine özgü direkt hissi iyi veren bir direksiyon zevkleri vardır. Aile için sürüşü çok sert, asfalt dışında sürücüyü de kendisini de yıpratır. Avrupa(nın) arabası bence. Belki her modeli sert değildir veya VW alternatiflerine bakın.

2. Opel: Orta kararlı bir sürüşü var. Nispeten yormayan arabalardan biri. Bazı modellerde çözümü olabilen direksiyon kutusu problemi olabiliyor.

3. Fiesta: Bkz. Seat. Avantaj olarak servisleri ve parçassı daha yaygındır. Kendine has sürüş zevki vardır, otoyolda küçüklüğüne rağmen doğrusal stabilitesi iyidir ama sadece sürücüler sever. Yolcular için şasnssızlık biraz :) Opel gibi sağlamdır. Yürüyen aksamı iyidir.

4. Peugeot: (206~307) Sürüşü zevkli arabalar. Direksiyon ve kontroller hafif, süsüpansiyon güzel, manevrası kolay. Problem sayısı fazla deniliyor ama gördüklerim hep basit problemlerdi. Röle, radyo, fan motoru vs... 307'de ön görüş problemi var, kelebek camı ayna ön direk dönel kavşaklarda sağ görüntüyü çok kısıtlıyor.

5. Clio: Klimasından çok şikayet edeni duydum. Kapasitesiz diyorlar. Servis ve parça olarak en çok rahat edilecek arabalardan birisi. Sürüş pozisyonu biraz dik kontroller (vites, pedal, direksiyon) Renault'ya özgü şekilde diğer arabalara nazaran hep biraz daha serttir. Bu arabalara alışanlar seviyorlar, sevenler çok yumuşak kullanabiliyor. Ben şimdiye kadar alışamadım.

Hiç birisi kullanılmayacak arabalar değil. Araba kullanmayı spor olarak görmeyen ben, bu erozyon ve çakıl-asfalt cografyasında Astra, Corsa veya Peugeot'dan temiz bulduğumu alırdım. Eski modellerde Opel kaza testlerinde daha iyi olabiliyor, yeni modellerde Peugeot da gayet iyi. Yılına göre bakmak lazım. Peugeot bozuk yola ve dağlık coğrafyaya biraz daha uygun bence, seri kullanıma sanki daha yatkın. Opel'de de kapılar, koltuk kızakları gibi detaylar daha iyidir. Sürüş zevki için az bir farkla Peugeot, daha uzun yolda sürüş ve genel kullanım zevki (kapılar, kapaklar, torpido vs) için Opel diyebilirim.

Modeller için de (sınıf konusunu pazarlamacılara bırakıyorum) boyu 4m civarı ve altında park menavralarında ve yer bulurken rahat edersiniz. 4m üzerine de çıktıça her çukura düşmez, otoyolda yan rüzgarlarda ve seyahatlerde daha rahat edersiniz.

• 30 bin tl bütcem olsa ve sizin yazmış olduğunuz araçlardan birini seçmek durumunda kalsam astra classic cdti'yı tercih ederdim. Vergisinin en alt dilimde olması, yol tutuşunun iyi olması, 6 ileri olması, fiesta, clio'ya göre bagajının ve hiç hacminin büyük olması en büyük etmen olurdu. dezavantajları olarak arabanın fazla sert olması, motorunun performansının 1.25 olmasından dolayı düşük olması gibi şeyleri gösterebilirim.
  • 30bin bütçeyle leon veya astra bulursanız kaçırmayın benim favorilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Tabii otomobilde herkes başka birşey arar. İlk arabanız da sizi biraz şekillendirir. Öyle arabalar arasından artık "hata yapılır" denilecek farklar yok bence.

1. Seat: Spor sürüşü seviyorsanz güzel. VW-Seat'ın kendilerine özgü direkt hissi iyi veren bir direksiyon zevkleri vardır. Aile için sürüşü çok sert, asfalt dışında sürücüyü de kendisini de yıpratır. Avrupa(nın) arabası bence. Belki her modeli sert değildir veya VW alternatiflerine bakın.

2. Opel: Orta kararlı bir sürüşü var. Nispeten yormayan arabalardan biri. Bazı modellerde çözümü olabilen direksiyon kutusu problemi olabiliyor.

3. Fiesta: Bkz. Seat. Avantaj olarak servisleri ve parçassı daha yaygındır. Kendine has sürüş zevki vardır, otoyolda küçüklüğüne rağmen doğrusal stabilitesi iyidir ama sadece sürücüler sever. Yolcular için şasnssızlık biraz :) Opel gibi sağlamdır. Yürüyen aksamı iyidir.

4. Peugeot: (206~307) Sürüşü zevkli arabalar. Direksiyon ve kontroller hafif, süsüpansiyon güzel, manevrası kolay. Problem sayısı fazla deniliyor ama gördüklerim hep basit problemlerdi. Röle, radyo, fan motoru vs... 307'de ön görüş problemi var, kelebek camı ayna ön direk dönel kavşaklarda sağ görüntüyü çok kısıtlıyor.

5. Clio: Klimasından çok şikayet edeni duydum. Kapasitesiz diyorlar. Servis ve parça olarak en çok rahat edilecek arabalardan birisi. Sürüş pozisyonu biraz dik kontroller (vites, pedal, direksiyon) Renault'ya özgü şekilde diğer arabalara nazaran hep biraz daha serttir. Bu arabalara alışanlar seviyorlar, sevenler çok yumuşak kullanabiliyor. Ben şimdiye kadar alışamadım.

Hiç birisi kullanılmayacak arabalar değil. Araba kullanmayı spor olarak görmeyen ben, bu erozyon ve çakıl-asfalt cografyasında Astra, Corsa veya Peugeot'dan temiz bulduğumu alırdım. Eski modellerde Opel kaza testlerinde daha iyi olabiliyor, yeni modellerde Peugeot da gayet iyi. Yılına göre bakmak lazım. Peugeot bozuk yola ve dağlık coğrafyaya biraz daha uygun bence, seri kullanıma sanki daha yatkın. Opel'de de kapılar, koltuk kızakları gibi detaylar daha iyidir. Sürüş zevki için az bir farkla Peugeot, daha uzun yolda sürüş ve genel kullanım zevki (kapılar, kapaklar, torpido vs) için Opel diyebilirim.

Modeller için de (sınıf konusunu pazarlamacılara bırakıyorum) boyu 4m civarı ve altında park menavralarında ve yer bulurken rahat edersiniz. 4m üzerine de çıktıça her çukura düşmez, otoyolda yan rüzgarlarda ve seyahatlerde daha rahat edersiniz.

Ayrıntılı açıklaman için teşekkür ederim bilgi sahibi edindirdiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: RAN99

30 bin tl bütcem olsa ve sizin yazmış olduğunuz araçlardan birini seçmek durumunda kalsam astra classic cdti'yı tercih ederdim. Vergisinin en alt dilimde olması, yol tutuşunun iyi olması, 6 ileri olması, fiesta, clio'ya göre bagajının ve hiç hacminin büyük olması en büyük etmen olurdu. dezavantajları olarak arabanın fazla sert olması, motorunun performansının 1.25 olmasından dolayı düşük olması gibi şeyleri gösterebilirim.

Astraya da ben ısınamadım yeni modelleri çok güzel ona da para yetmez :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayhan1923

30bin bütçeyle leon veya astra bulursanız kaçırmayın benim favorilerim

Açıkçası Leon hastasıyım aslında beni tek düşündüren 2. el piyasasının olmaması. Bu da ister istemez Corsa veya Astraya yönlendiriyor beni :/
  • Kesinlikle civic bakardım yerinizde olsam...
  • 30 bin tl ile bu araçlar arasından dizel clio hb alırdım; hiçbirinden onun verdiği rahatlığı alamadım, ergonomik açıdan Renault gayet başarılı araçlar üretiyor. Ancak 30bin tl ile daha iyi otomobiller alınabileceği gerçeğini göz ardı etmeyin. Anladığım kadarıyla bayağı gençsiniz, ilk otomobiliniz için benim tavsiyem 1.2 motorlu, benzinli bir otomobildir. Hem acemiliğinizi iyice atarsınız, hem ekonomik, hem de güvenli şekilde yol alırsınız. Hayaller ve gerçek arasındaki fark budur malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

Kesinlikle civic bakardım yerinizde olsam...

Civic önerisini çok alıyorum. Neden önerdiğinizi öğrenebilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

30 bin tl ile bu araçlar arasından dizel clio hb alırdım; hiçbirinden onun verdiği rahatlığı alamadım, ergonomik açıdan Renault gayet başarılı araçlar üretiyor. Ancak 30bin tl ile daha iyi otomobiller alınabileceği gerçeğini göz ardı etmeyin. Anladığım kadarıyla bayağı gençsiniz, ilk otomobiliniz için benim tavsiyem 1.2 motorlu, benzinli bir otomobildir. Hem acemiliğinizi iyice atarsınız, hem ekonomik, hem de güvenli şekilde yol alırsınız. Hayaller ve gerçek arasındaki fark budur malesef.

Evet doğru tahmin ettiniz bayağı gencim. Öneriniz için teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

30 bine kadar çıkabilirim demişsin tercihler çok alakasız olmuş be kardeş.30 binim olsa öncelikle pejo,fiesta ve clio hayatta bırak almayı, düşünmezdim bile.Zaten 2.el alacaksın almışken iyi bişey al.Golf V bu arabalara 10 basar sonra Civic tabikide.Ben 30 bine bu arabalara hiç bakmazdım bile açık konuşayım.ha illa bunların içinden dersen Astra veya Seat derdim.ilanlar sadece örnek ama en güzellerini seçtim.

Burda verdiğim en son ilan satılmışDemekki araç güzeldi.Kısmet tabi.

• Başka görüşü olan yok mu ? :/
  • Fiesta ya sempatim var hiç düşünmeden tercihim olurdu :) içten ve dıştan çok güzel gözüküyor ;)

YAZDIĞIM ORTA SINIF ARAÇLARDAN EN ÇOK HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ ? GÖRÜŞLERİNİZ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ...
  • Fiesta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

Fiesta ya sempatim var hiç düşünmeden tercihim olurdu :) içten ve dıştan çok güzel gözüküyor ;)

Resim sanırım Fiestanın yeni modelleri için geçerli olan iç görünüm 30 bin tl ye Fiestanın yeni modelini bulmak zor olmaz mı biraz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: wise_mre

quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

Fiesta ya sempatim var hiç düşünmeden tercihim olurdu :) içten ve dıştan çok güzel gözüküyor ;)

Resim sanırım Fiestanın yeni modelleri için geçerli olan iç görünüm 30 bin tl ye Fiestanın yeni modelini bulmak zor olmaz mı biraz ?

Trend 1.25i 82PS modeli 30bin lira ;) 0 kilometre.
    ama daha donanımlı ikinci elinide rahat bulabilirsiniz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.