Şimdi Ara

yaz geldi,hızlı cila tavsiye ve güneş boyayı bozarmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
12.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaz geldi cila iyi gider,pasta cilada boyanın vernıgı bozulup ıncelıyordu gunes yanıgı baslıyordu bu yuzden pasta cılaya karsıyım ne zaman yaptırsam ıkı sene ıcınde boya soyuluyordu
    bu yuzden hızlı cılayı dusunuyorum,ornek vıdeolar var ama ne kadar guvenılırkı,bes yıl kullanıp boyası kalkmayan varsa tavsıye alayım

ama bence gunes cok sıcakken zarar verebılır,ama dogal halıyle bırakırsak belkı yıne gunes zarar verebılır ıkı turlu durum yanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydınayhan -- 30 Nisan 2019; 13:48:52 >

• Hızlı cilayı 3-4 yıldır kullanıyorum.Zararını görmedim.Ara ara güneşte kalıyor araç ama sürekli kalmadı hiç bu zamana kadar dez avantajını görmedim

Hızlı cila çok ömürlü değil zaten ilk suda etkisi gidiyor yağmur olmazsa su görmeden ortalama 2-3 hafta gidiyor.

İyi bir hızlı cila alırsanız sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum uygulaması da çok kolay.

Bunun dışında aracın sürekli güneşte kalması aracın boyasını solduruyor.

Hele binaların seyrek olduğu güneşin kavurduğu bölgelerde aracı mümkün olduğu sürece güneş de tutmamak gerek boyanın parlaklığının azalmasını istemiyorsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 30 Nisan 2019; 14:10:42 >
  • Hızlı cila almayı düşünüyorum ne önerirsiniz. Önceliğim aracın ıslak - parlak görünmesi, suyu üstünden iyi atması ve toz tutmaması. Bütçem en fazla 70

1)Soft99 Luxury Gloss
    2)Soft99 Fukupika
    3)Koch PW
    4)Turtle Wax
    5)Sonax sarı
  • Bende bu aralar arayistayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlı Cila neredeyse 2 yıkamada bir yenilemek zorundasınız. İstediğiniz kadar kaliteli/marka/pahalı alın. Kalıcılığı düşük.

Eğer yapılacaksa müsait bi gününüzü ayırıp gölgede / mümkünse kapalı garajda yapılması en güzeli. (Bu pazar günü yaptım garaj buz gibi olmasına rağmen kan ter içinde kaldım. Biraz fazla sürmüşüz parlatma aşamasında kollarım koptu.

Ayrıca Cilanın verniği inceltiğini kim çıkardı. Bu Pasta-Cila kavramı hep birlikte kullanıldığı için çok yanlış bilgi dolanıyor etrafta. Pazar günü cila yaparken bile gelenler o Pasta cila mı falan filan diye soruyorlar.

Cila aracın üstüe nerdeyse ince bir katman oluşturuyor bırakın verniği inceltmesini.

Velhasıl kelam Sonaxın hızlı cilasını kullandım ancak ne görünümü nede kalıclığı hoşuma gitti .

Şuan kullandığım Soft 99 Kiwami Siyah.
    Bundan Öncede Authet bilmemne isimli olanı kullanmıştım.

Kimyasal adamlardan zamanında kampanyadan 70 liraya almıştım 2 yıldır hala bitmedi. 4 ay sonra bi cila daha cıkarır.

• meguiars kullanabilirsiniz. quick wax baya methediliyor.
  • Kendimiz atabileceğimiz 100 lirayı geçmeyen parlak cw ıslak gösteren özellikle toz az tutan ne önerirsiniz?

• yıkattıktan sonra araba kurulanmıcak ıslakken temız bez ve cilayı sprey sekılde sıkıp sılıyorsunuz kolay ıs
    sonax ıyı dıyorlar
  • Balmumu tavsiye ederim ve inanın kullanan dua eder, her türlü ürünü yıllarca denedim ve seramik kaplama gibi kalın tabaka oluşturuyor, çizikleri kapatıyor, mükemmel bir parlaklık ve su iticilik sağlıyor. Üzerine de her yıkamada ıslak cila atıyorum divortexin.

Ürünlerin linklerini paylaşıyorum:

Balmumu: https://www.aliexpress.com/item/AutoCare-Premium-Carnauba-Car-Wax-Crystal-Hard-Wax-Paint-Care-Scratch-Repair-Maintenance-Wax-Paint-Surface/32817464352.html?spm=2114.10010108.1000013.1.e291508btX6JLk&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.99734.0&scm_id=1007.13339.99734.0&scm-url=1007.13339.99734.0&pvid=871527a2-083e-4948-bb56-dc88e13cecfb

Hızlı cila: https://urun.n11.com/oto-parlatici/vortex-hizli-cila-ouick-wax-5-kg-P123848406

• Geçenlerde sırf denemek için Newmix marka set aldım. Cila-jant temizleyici-lastik parlatıcı. Haftasonu gittim kendim güzelce temizledim arabayı ve bu ürünleri kullandım, jantlarım tertemiz oldu, hızlı cila uyguladım araba ışıl ışıl oldu. Akşamına yağmur yağdı, baktım su üzerinde damla damla kalıyor. Benim hoşuma gitti, fiyatı uygun, iş görür bir ürüne benziyor.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Cila konusunda aldığınız üründen memnun kaldınız mı ? Araca herhangi bi kötü erkisi oldu mu

• quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

Cila konusunda aldığınız üründen memnun kaldınız mı ? Araca herhangi bi kötü erkisi oldu mu
    Hızlı cila bu süreçte bitti tabi, üründen memnun kaldım. Herhangi bir kötü etki (tortu, renk değişimi v.s.) yaşamadım. Özellikle jant temizleyici harika, sıkıyorum, biraz bekleyip fırçayla-süngerle siliyorum, jantlar pırıl pırıl. Hızlı cilada aynı şekilde, pratik ve amacına uygun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.