Şimdi Ara

yavru kertenkele yakaladim cok sevimli SS li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
6.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Köy gibi bir yerdeyiz suan orda evimiz var evin içinde bunu gördüm elime degdirmedim zehirli olma ihtimaline karşı, elime alsam napar acaba? Kertenkele beslenebilirmi ilgi duyduğum bir Hayvan çünkü. Ne ile besleyebilirim yavru birde yani yanına ölü sinek koydum ama yemiyor
     yavru kertenkele yakaladim cok sevimli SS li yavru kertenkele yakaladim cok sevimli SS li

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3F5C62838 -- 4 Ağustos 2014; 19:45:35 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kertenkele Yavrusu: Bilmeniz Gerekenler

Kertenkele yavrusu yakaladıysanız, bu küçük sürüngenlere nasıl bakım yapacağınızı bilmek önemlidir. İşte bilmeniz gerekenler:

• Beslenme: Kertenkele yavrusu, canlı böceklerle beslenmelidir. Kriket, çekirge ve solucanlar uygun besin kaynaklarıdır. Böcekleri, yavrunun boyutuna uygun şekilde seçin.
    • Barınma: Kertenkele yavrusu için küçük bir teraryum veya akvaryuma ihtiyaç duyacaksınız. Teraryumda veya akvaryumda saklanabileceği kayalar, ağaç kabukları veya bitkiler bulunmalıdır.
    • Sıcaklık: Kertenkele yavrusu için uygun sıcaklık aralığı 26-32 santigrat derecedir. Teraryumda veya akvaryumda bir ısı lambası kullanarak sabit bir sıcaklık sağlayın.
    • Nem: Kertenkele yavrusu için %50-60 nem gerekir. Teraryumda veya akvaryumda bir su kabı bulundurarak veya teraryumun içine nemli sphagnum yosunu ekleyerek nem sağlayabilirsiniz.
    • Manipülasyon: Kertenkele yavrusu nazik canlılardır ve dikkatli bir şekilde tutulmaları gerekir. Onları kuyruklarından tutmayın, çünkü bu onları yaralayabilir.

Kertenkele yavrusuna uygun bakım sağlamak, sağlıklı ve mutlu bir sürüngen yetiştirmenize yardımcı olacaktır. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, bir veteriner hekime danışın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kuyruğu kes yesin acıkana kadar bida çıkar
  • Rahat birak la hayvani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skymarc

Rahat birak la hayvani
    Tek atarak öldür Cennete gidersin
  • evcilleştiremezsin ki bunu eline de alamazsnı kaçar :D iguana al sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: İch hab keine lust

evcilleştiremezsin ki bunu eline de alamazsnı kaçar :D iguana al sen
    yusufçuk kertenkelesi... Zararsızdır, böcekler ile beslenir... Evi temizler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

yusufçuk kertenkelesi... Zararsızdır, böcekler ile beslenir... Evi temizler

Eve tekrar mi saliyim :D bayada örümcek var buralarda. Yalnız bu yavru dimi
  • Eline al
  • quote:

Orijinalden alıntı: İch hab keine lust

evcilleştiremezsin ki bunu eline de alamazsnı kaçar :D iguana al sen
    Zaten sinek kadar sineği nasıl yesin hayvancağız. Doğal ortamına bırak evcil hayvan mı lan bu?
  • ben olsam beslerdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hiaylong Sani Hie

Zaten sinek kadar sineği nasıl yesin hayvancağız. Doğal ortamına bırak evcil hayvan mı lan bu?

Lan evimde geziyordu mic doğal ortamı evmi lan bunun:D
  • Nasıl yakaladın? İstanbulun göbeğinde oturmama rağmen ilk defa 3. kattaki evimde gördüm bu süleymancıktan dün gece mutfakta. Öldürmek istemiyorum zararsız kendi halinde bir hayvan ama evin içinde de dolaşmasın gelir kulaktan içeri girer fln öyle bir haber okumuştum 2 ay önce. Dün geceden beri ne zaman mutfağa girsem topukluyor beni görünce.

Bir düzenek kurup yakalayıp doğal ortamına salmam lazım. Nerden nasıl gelmiş orası ayrı muamma zaten.
  • Köy gibi yerdeyiz demedin mi? Siz doğal ortamına ev kurmuşsunuz adamın, mic ne lan seni boğarım

• quote:

Orijinalden alıntı: gıda.mühendisi

Nasıl yakaladın? İstanbulun göbeğinde oturmama rağmen ilk defa 3. kattaki evimde gördüm bu süleymancıktan dün gece mutfakta. Öldürmek istemiyorum zararsız kendi halinde bir hayvan ama evin içinde de dolaşmasın gelir kulaktan içeri girer fln öyle bir haber okumuştum 2 ay önce. Dün geceden beri ne zaman mutfağa girsem topukluyor beni görünce.

Bir düzenek kurup yakalayıp doğal ortamına salmam lazım. Nerden nasıl gelmiş orası ayrı muamma zaten.

Haha ne duzenegi petsiseyi al kafasından sok içeri olmadı eline al hemen şişenin içine at zararsız hayvanlar kendi halinde oldurulmez bence ya eline alsan korkuyor zaten ondan sürekli hareket halinde ama eldiven alip hemen elinle tutup atabilirsinde şişeye, isirmaz filan yani kuyrugundan tutma ama koparır kuyruğunu kuyruğu elinde kalır yaşadım bunu:D

• Zararsızdır hatta suya veya yoğurda/süte düşse kirletmediği söylenir yani o kadar temiz.Ayrıca bizim burada buna elöpen deriz bu küçük daha ama zaten fazla büyümüyorlar.
  • Geçen bacağımdan yukari çıktı bi tanesi ben de eşofmani felan çıkartıp don tshirt aşağı doğru yardirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hiaylong Sani Hie

Köy gibi yerdeyiz demedin mi? Siz doğal ortamına ev kurmuşsunuz adamın, mic ne lan seni boğarım

Sana mic demedim kertenkele denen mice mic dedim , hayvanların ortamı diye evde mi yapmayalım napalim

• Küçükken sıksık yakalardım bunları biliyorum zararsızlar ancak bunları tutmak da kolay değil, kuyrukları hemen düşüyor zaten yakalaması da zor zarar vermek istemiyorum.
    Pet şişe olayını deniyim, çok seri ama bi boşluğuna denk getiriyim yakalıyım ben şu keratayı bu akşam.
    Aslında börtü, böcek, sinek ne varsa yer bu yaratık bıraksam da olur ama uyurken kulağa girme düşüncesi canımı sıkabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.