Yüzbaşı
26 Nisan 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 245 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Meta Tag Nedir?

Meta Tag, en basit tanımıyla internet sitelerinin bilgi unsurlarıdır. Meta tag (meta etiket) kullanımının asıl amacı ise, kullanıcıya ve arama motorlarına web sitesi hakkında bilgi vermektir.


En bilinen meta tagler şunlardır;

  • Title (Sayfa başlığı)
  • Description (Sayfanın içeriğine yönelik açıklama)
  • Index (Sayfayı dizine eklemek, yani arama sonuçlarında göstermek içindir.)
  • Noindex (Sayfayı dizine eklememek, yani arama sonuçlarında göstermemek içindir.)Meta Tag Nasıl Olmalıdır?

En temel olanları için konuşacağım, eskiden bu kısımların karakter limitleri vardı, ancak son Google güncellemesi ile px boyutlarına göre bir limit konuldu. Fakat bu limitler de şaşabiliyor, yani ilgili araçta PX limitinin üstünde görünen meta tagler index aldığında sağlıklı bir şekilde görüntelenebiliyor. ( PX Boyutlarını ''Google SERP Snippet Optimization Tool'' yazarak yaptığınız aramalarda çıkan araçlardan faydalanarak veyahut Rank Math gibi SEO eklentilerinin kendi içlerinde bulunan araçlardan hesaplayabilirsiniz. )


Title: Sayfa başlığını içeren meta tag, bu kısımda sitenin ana sayfa kısmı için genelde (Marka adı - slogan) şeklinde oluyor ama ben kesinlikle önermiyorum. (Marka adı - Ana anahtar kelime) şeklinde olması en isabetlisidir, sitenin en önemli anahtar kelimesi title'da yer almalı, ancak tabii saçma bir biçimde değil.


Description: Sayfanın ne ile ilgili olduğunu özetleyen açıklamadır. Bu açıklamalarda kelime spamlamanızın artık bir yararı değil, zararı oluyor. Bir defa geçen anahtar kelimeyi tekrar tekrar yazmamalısınız. Cümle anlamlı olmalı, çünkü sıralama alırsanız insanlar bunu okuyacak ve dolayısıyla tıklayıp tıklamamalarında açıklamanız da etkili olacaktır. Sayfanın ne ile ilgili olduğunu anahtar kelimelerle birlikte özetleyen ve tıklamaya teşvik eden bir açıklama yazmaya özen göstermenizi öneririm.


Etiketler: Artık dikkate alınmıyor, hatta uzun yıllardır dikkate alınmıyor, ancak tabii spam yapmanız zararı olmayacağı anlamına gelmez. O yüzden tavsiyem ya kullanmayın ya da çok ölçülü kullanın.


Meta Tag Analizi


Meta Tag analizi yaptıktan sonra sitenizin güncel kriterlere uygun olup olmadığını saptayabilir, buna göre aksiyon alabilirsiniz. Ancak az evvel de dediğim gibi, PX boyutları bu işin ince ayar kısmıdır, karakter sayısı uygun gibi görünse de px boyutlarından dolayı limit aşımı olabilir.


Ücretsiz Meta Tag Analiz Aracı:

seo araçları - teknik seo
Meta-Tag Analiz | SEO Araçları - Teknik SEO
https://www.teknikseo.com/meta-tag-analiz


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https%3A%2F%2Fcdn.r10.net%2Feditor%2F103821%2F87051023.jpeg&t=0&width=480&text=1
Deeplyyoutube
https://www.dogadijital.com/google-dijital-atolye/ https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye 00:00 Google Dijital Atölye Nedir? 00:30 Google Dijital Pazarlama Sertifikası Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar? 01:20 Google Dijital Pazarlama Eğitimi Ücretli mi? 02:03 Google Dijital Atölye: Dijital Pazarlamanın Temelleri Kurs Listesi 03:47 Google Dijital Pazarlama Eğitimi Nasıl Alınır? Dijital Atölye Nasıl Kullanılır? 04:11 Online Dijital Pazarlama Kursunda Dikkat Etmeniz Gerekenler 04:33 Dijital Pazarlama Sertifikası Fiziksel Olarak Mı Teslim Ediliyor? Online Mı? 05:12 Dijital Pazarlama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Google Dijital Pazarlama Eğitimi ile Ücretsiz Dijital Pazarlama Kursuna Katılarak Sertifika Almak Mümkün. Sertifikalı Eğitim Veren Google Dijital Atölye Nasıl Kullanılır? Google Dijital Atölye nedir? Google Dijital Atölye, Google tarafından tüm kullanıcıların hizmetine sunulan bir çevrimiçi eğitim platformu. Platform, 2015 yılından beri hizmet veriyor. Platformda farklı kategorilerde dersler ve eğitimler olsa da, verilen eğitimlerin temelde tüm amacı kişinin dijital bilgisini geliştirmek ve bu gelişim sonrası dijital pazarlama konusunda daha yetkin hale getirmek. Google Dijital Atölye: ücretsiz dijital eğitim ve sertifika almak Google Dijital Atölye’de hangi eğitimler var?
https://www.youtube.com/watch?v=mWhbH5rkWf8&feature=youtu.be

Kırık link, herhangi bir sayfaya ulaşamadığımız ve genelde kaldırılan veyahut URL'i değiştirilen sayfalara ait olan linklere denir. Şayet 301 yönlendirme ile yeni adreslerine yönlendirilmezlerse ciddi bir hit kaybı yaşatabilir, dolaylı yoldan SEO'yu olumsuz etkileyebilirler.


Öncelikle sitemizdeki kırık linkleri taramak için birçok ücretli araç da bulunuyor ancak ben başlangıç seviyesindeki arkadaşlarımızı da düşünerek ücretsiz araç üzerinden ilerleyeceğim.Ücretsiz Kırık Link Kontrol Aracı: 


seo araçları - teknik seo
Kırık Link Kontrol | SEO Araçları - Teknik SEO
https://www.teknikseo.com/kirik-link-kontrol
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/90/8d/01/908d01176c0800cb7ae1d68ce35c5150.jpeg&t=0&width=480&text=1
Site adresini girip taramayı başlatalım, sonuçlandıktan sonra CTRL+F kombinasyonu ile '404' hata kodumuzu aratıp kırık linklerimizi tespit edelim.


Kırık linkimizi tespit ettik şimdi nasıl düzelteceğiz?


Kırık Link Düzeltme


Bunun için birçok seçenek var, web sitelerinin çok büyük bir bölümü Wordpress olduğu için ben bu sistem için en kolay yolu göstereceğim.


(SEO Eklentisi olarak Rank Math kullanmıyorsanız kütüphaneden 'Redirection' isimli eklentiyi yükleyebilirsiniz, mantık olarak aşağıdaki işlemin aynısını yapacaksınız. )


Öncelikle sitenizde Rank Math SEO eklentisi varsa, harici bir eklenti kurmanıza gerek kalmadan, kendisine ait yönlendirme modülü ile bu olayı çözebilirsiniz.


Wordpress Admin Paneli - Rank Math - Pano - Yönlendirmeler Modülü Aktif şekilde olmalıdır.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7a/c2/7c/7ac27c5678d0fa4718a01a42701b3bd7.jpeg&t=0&width=480&text=1
Wordpress Admin Paneli - Rank Math - Yönlendirmelerhttps://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/2d/31/b9/2d31b9b71c5d092b1a333343da443925.jpeg&t=0&width=480&text=1Kaynak URL'ler kısmına eski,

Hedef URL kısmına ise yeni URL'i girelim,

(Diğer ayarları değiştirmenize gerek yok.)

Yönlendirme Ekle diyelim...Dünyaca ünlü SEO Markası Ahrefs tarafından paylaşılan verilere göre belirli anahtar kelimelerde sıralama alan siteler ortalama olarak 1-2 yıllık site yaşına sahip olan sitelerden başlıyor ve artarak gidiyor.

Buradan anlayacağımız üzere, Google'da sıralama alma faktörlerinden biri de site yaşı.


Bir projeye başlamadan evvel anahtar kelimelerinizi, rakiplerinizi ve sektörünüzü analiz edin. Bununla birlikte serp analizi yapın. Kelimelerinizin ilk sayfasında hep ulusal haber siteleri, eski blog siteleri vb. gibi dev rakipler varsa, burada sıralama almak için kayda değer bir emek vermeniz ve akabinde beklemeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.


Domain Yaşı Nasıl Sorgulanır?


Link:

seo araçları - teknik seo
Domain Yaşı Sorgulama | SEO Araçları - Teknik SEO
https://www.teknikseo.com/domain-yasi-sorgulama


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/88/2b/c4/882bc4ec6573581592f985a08a81e36e.jpeg&t=0&width=480&text=1


Site yaşını öğrenmek için birçok farklı araç vardır, hepsi aynı sonucu vermekle birlikte, yukarıdaki araç bu konudaki işinizi görecektir.

Selamlar, geçen sene mart ayında kendi isteğimle bozduğum tecilimi tekrar yeniletmiştim. Şu anda gene bozma düşüncem var ve yedek subay çıkmazsa ertelemek istiyorum. Öğrenciliğim devam ediyor.


Daha önce bu hakkı kullandığım için sorun çıkar mı ? (Yerim ve sınıfım açıklanmamıştı)

Satılık yarış atı arayışlarınıza kısrak, ingiliz atı, arap atı gibi zengin tür çeşitliliğinde, filtreleme ile hızlıca bulunabilen satılık yarış atları ilanlarımız ile çözüm sunuyoruz. En uygun yarış atı fiyatları, satilikatlar.com'da!


https://satilikatlar.com/

Deeplyyoutube
Makale Yazarak Para Kazanmak - Ayda 1.500-3.000 ₺ Kazanç! Evinizde, ofisinizde, oturduğunuz yerden yazı yazarak internetten para kazanabilirsiniz. Makale yazara para kazanmanın aylık getirisi, başlangıç seviyesindeki yazarlar için ortalama olarak 1.500 ila 3.000 ₺ arasında değişmektedir.
https://www.youtube.com/watch?v=gJZHc4Ck2Qw&feature=youtu.be


İnternetten para kazanmaya başlamanın en hızlı yollarından biri olan makale yazarak para kazanma yöntemini yüzeysel olarak anlattım, klavyesine güvenen ve teknik anlamda kendini geliştirebilenler piyasadaki ortalama gelirlerin çok daha fazlasını elde edebiliyor. Buna bizzat şahidim. Ama benim tavsiyem bunu fiverr gibi global platformlarda yabancı dilde yapmanız. Sorusu olan varsa yazabilir.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7f/8e/a5/7f8ea5cae958f6508f333c66d5e45495.jpg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/43/5d/f3/435df3b4e807255d74bbc4c20e1ed30d.jpg&t=0&width=480&text=1

Site Adı : Deeply Wear


Site adresi :https://deeplywear.com


Site içeriği / Hizmet verdiği alan : Baskılı Tişört, Hoodie, Sweatshirt, Kupa vs.


Kullanılan yazılıma ait detaylar (Kullanılan dil vs..) : E-Ticaret yazılımı, Türkçe

Birikimlerimizi bir şekilde farklı enstrumanlara çevirmek, veya belirli aralıklarla edindiğimiz kazançları önceden borçlanarak bu enstrumanları (ev, araba, hizmet alımı gibi) edinmek gibi istekler elbette ki hepimizin hayali. Bunlara ulaşmak zaman zaman zor olsa da, tamamen çaresiz olduğumuzu düşünmemizi gerektirecek hiçbir sebep yok.


İhtiyaçlarınıza dair parasal sıkıntılar yaşadığınızda, belirli taksitlendirmeler sonrasında hedefinize ulaşmak için kullanabileceğiniz en kolay yöntem ise banka kredileri olarak düşünülebilir. Ev kredisi, taşıt kredisi, ticari kredi, ihtiyaç kredisi gibi pek çok farklı alanda, farklı faiz oranları, taksitlendirme seçenekleri ve fırsat avantajlarıyla bankaların sizlere sunduğu bir hizmet olan kredilendirme, hem borçlarınızı düzenli bir şekilde planlamanıza yardımcı oluyor, hem de acil ihtiyaçlarınızı hızlıca karşılamanız, olası bir fırsatı kaçırmamanız için de size bir kaynak sağlıyor.

Ancak herkesin, istediği miktarda ve istediği taksitlendirme oranında kredi çekebilmesi kolay değil. Kredi çekmek geçtiğimiz yıllara göre çok daha kolay ve hızlı bir işlem halini almış olsa da, özellikle de büyük miktarlarda alınacak krediler için kişinin finansal geçmişine mutlaka bakılıyor. Bunun için kullanılan sistemler ise, bazı ufak tefek değişiklikleri olsa bile, çoğunlukla aynı yöntemlerle hazırlanmış durumda.

[ads2] Bankalara kredi başvurusunda bulunmadan önce, gerekli planlamanızı yapmak, beklentilerinizi ona göre ayarlamak için ise sizin de yapabileceğiniz bazı işlemler var. Bunlardan en önemlisi ise kredi notu sorgulama olarak adlandırılabilir.

Kredi notu sorgulama esnasında, Kredi Kayıt Bürosu olarak adlandırılan ve pek çok bankanın kurucu üye olarak yer aldığı bir sistem baz alımakta, buna yardımcı olmak için ise Findeks isimli bir yöntem kullanılmaktadır. Hem bankaların, hem de tüketicilerin kolayca ulaşabildiği hizmetlerden birisi olan Findeks, iki tarafın da yararına çalışmakta ve bankaların finansal kaynaklarını koruyabilmesini, batık kredileri engelleyebilmesini, tüketicinin ise sınırlarını görebilmesini ve ayarlamalarını buna göre yapabilmesini sağlamaktadır.

Findeks kullanımı çoğu bankada oldukça hızlı ve kolay bir biçimde yapılabiliyor, bunun ardından ise görüşmeler sağlanarak gerekli kredi işlemleri başlatılabiliyor. Ancak daha öncesinde de kendi kredi notu sorgulamamızı yapabilmemiz mümkün. Bunun için Findeks’in internet sitesini kullanmamız yeterli.


Findeks çoğu banka tarafından tüketiciye sembolik ücretler karşılığında hesaplanıp sunulabilmekte. Ancak hesaplama yapmaya vakti olan, istediği zaman finansal performans durumuna bakmayı arzu eden kişiler için de site kendi bireysel hizmetini uygulamaya koymuş. Buna göre, ilk kredi notu sorgulamanız ücretsiz bir şekilde tamamlanabiliyor ve ilginize sunuluyor. Sonrasındakiler ise sembolik de olsa ücrete tabi olarak veriliyor.

Siz de ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hızlı bir şekilde finansal planlamanızı yapmak istiyorsanız, bunun için ise kredi kullanmak gibi istekleriniz varsa, artık uzun ve boğucu işlemlerden korkmanıza gerek yok. Siz de Findeks’i kullanabilir veya müşterisi olduğunuz bankayı ziyaret ederek oldukça kısa bir süre içerisinde kredi notu sorgulamanızı yaptırabilirsiniz.


Kaynak: https://www.kredimuhendisi.com/kredi-notu/kredi-notu-sorgulama-h49.html

Hakkında
Konum: Hatay, İskenderun
Forum İmzası:
Çoğunluğun onayı yanlışı doğru yapmaz.
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
LOL
Zed
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 6 gün
Mesaj Sayısı: 343
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.592
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 64.353 (Bu ay: 57)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.138 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.