Şimdi Ara

Yavru Kedi Bakımı Hakkında Yardım. ⚠️

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir sabah kapımın önünde yavru bir kedi buldum hava soğuk ve kış olduğu için eve aldık ve kış geçene kadar bakmaya karar verdik. Bu havada yaşaması çok güç büyük ihtimal ölürdü, annesini aradım etrafta ama sanırım kaybolmuş.

Şimdi bu kedi 2-3 haftadır bizde ve kedi maması kedi kumu gibi bir takım şeyler alarak kendisine yer yaptım beni şaşırtarak tuvalet eğitimi olduğunu öğrendim. Her gece yanıma gelerek mırlıyor sürekli çok cana yakın bir şey sürekli oyun oynamaya çalışıyor bunlar iyi güzel şeyler fakat kedi bakmaktan hiç anlamam.

Konumuza gelecek olursak bu kedi konusunda dikkat etmem gereken hususlar , şunu kesinlikle yapın kesinlikle yapmayın dediğiniz neler var sevgili hocalarım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Önce bir veterine götür iç dış parazit olaylarını halletsin. Bende iki sene önce öyle yavru kedi bulmuştum kuru kedi mamalarını kırıp verdim.

Yanlız dikkat etmen gereken market maması denen migrosta felan satılan mamalardan verme, onlar çok zararlı. İmkan el veriyor ise Royal Canin, Proplan, Acana gibi kalite mamalar al ve o marka ile devam et. Devamlı mama değiştirme alerji olabilir.

Arada yaş mama ver yine kalite mama markalarından. Tavuk göğüsüde haşlayıp verebilirsin arada.
  • zergmahmut kullanıcısına yanıt
    Hocam veterinere götüreceğim yakın zamanda fırsat bulamadım bir türlü. Migrostan bu whiskas'ın yaş mamasından alıyordum ondan azar azar veriyorum genelde biz ne yiyorsak ona da ondan veriyordum yemek olarak. Şimdi whiskas falan vermiyeyim mi?

• Whiskas'ı cips gibi düşün, hergün cips yersen ölmezsin ama yağ tulumuna dönersin. Kısaca verme :)
  • Hep yaş mama verirsen ishal olur, kuru ama al kalite markalardan. Kuru mama olmadan olmaz bu iş.
  • zergmahmut kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkür ediyorum 👍.

Başka önerdiğiniz bir şey var mı? Ya da yapmamam gereken bir şey?

• Bu da benimki :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.