Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.850
Cevap
147
Favori
679.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "22-Örgün öğretimden ikinci öğretime , ikinci öğretimden örgün öğrenime yatay geçiş yapabilir miyiz?

Evet.Örgünden ikinci öğretime başvurabilirsiniz.Ancak ikinci öğretimden örgüne başvurmanız için bölümünüzde ilk %10 ' a girmeniz gerekmektedir.İlk %10'a giremeyenler örgün öğ. için yatay geçiş başvurusu yapamaz.İlk %10'a girip örgüne başvuracaksanız mutlaka ilk %10'a girdiğinize dair belgeyi almayı unutmayın.Yoksa başvurunuz eksik belge nedeniyle değerlendirmeye alınmaz. "

mesela A üniversitesinin ikinci öğretiminden B üniversitesinin örgün öğretimine yatay geçiş yapabiliyor muyum? ayrıca bir diğer sorumda ben üniversitede ikinci öğretimler arasında mı %10a girmeliyim yoksa ikinci öğretim ve örgün öğretimin toplamında mı %10a girmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Orijinalden alıntı: ghostt13

ben makine mühendisliği okuyorum %100 ing olarak diyelimki ben türkçe eğitim veren bir üniversitede makine mühendisliğine geçmek istedim yaytay geçiş yapabilirmiyim ??

Geçmek istediğin üniversite'nin yatay geçiş şartlarına bakarsan daha iyi olur.Her üniversite kabul etmeyebilir.

YTÜ ye geçmek istiyorum oranın yatay geçiş şartlarında ing. ile ilgili bi madde bulamadım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

ben makine mühendisliği okuyorum %100 ing olarak diyelimki ben türkçe eğitim veren bir üniversitede makine mühendisliğine geçmek istedim yaytay geçiş yapabilirmiyim ??

Geçmek istediğin üniversite'nin yatay geçiş şartlarına bakarsan daha iyi olur.Her üniversite kabul etmeyebilir.

YTÜ ye geçmek istiyorum oranın yatay geçiş şartlarında ing. ile ilgili bi madde bulamadım.

bunu ancak ytü'nün öğrenci işlerini arayarak öğrenebilirsin. burada net bir cevap alamazsın..

• mrb arkadaşlar ben anadolu ünv ne yatay geçiş yapmak istiodum ortalamam da gayet iidi ama yeni açıklanan bi sonucuma göre bir dersim ff geldi.And ünvnin yatay geçiş yönetmeliğini okudum 2009-2010 yılı yönetmeliği ile 2010-2011 yönetmeliği farklılıklar gösterio değişmiş örneğin 2099-2010 da geldiği programdaki bütün derslerini başarmış olması yazarken 2010-2011 de öyle bir şey yazmıor sadece 2.40 ve üstü olmalı dio.mesela önceki yönetmlkte son yarıyıla geçiş yapılamaz derken şimdi son sınıfa diyor.Ben ff dersimle başvurabilirmiyim bu durumda?Ve bnm kaldğm ders and ünvnde okutulmayan bir ders.yönetmöelkte böle bişi yok başvuramaz demiyor lütfen acil yardımcı olun başvuru süresi btiyor.
  • ben türkçe makina mühendisliği okuyorum. ama hazırlıkta kaldım geçme şartı olmadığı içinde bölüme geçtim. başka bi üniversiteye yatay geçiş yapmak istiorum. hazırlıkta kalmam geçiş yapmamı engellermi????
  • Ya benim bir arkadaş soruyorda onun yerine yazayım, şöyle bişi varmış, örgüne de 2. öğretime de farklı kontenjan açılıyormuş. Hepsi içinde farklı taban puanlar belirleniyormuş. Mesela değerlendirme puanı 150 olan birisi örgün için yedeğe kalabilirken, aynı puana sahip bir başkası 2. öğretimde Asil olarak seçilebiliyormuş.

Bunun için yatay geçiş yapmak isteyen kişi ne yapabilir ? Tabii ki ilk olarak örgün istiyor, olmazsa 2. öğretime kesin girmek istiyor. Ne yapması lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stemler -- 12 Şubat 2011; 0:22:06 >
  • Şuanda Makine mühendisliği okuyorum. Başka bir üniversitede YGS puanım bilgisayar mühendisliğini tutuyor. Acaba makineden bilgisayara veyahut başka bölümlere geçebilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thund

Şuanda Makine mühendisliği okuyorum. Başka bir üniversitede YGS puanım bilgisayar mühendisliğini tutuyor. Acaba makineden bilgisayara veyahut başka bölümlere geçebilirmiyim.

Bölümlerin birebir aynı olması lazım
  • ilk mesajda yazilan linkler bozulmus yök'ten denklik belgesi alabilmek icin.
    Bu dosyalara sahip olan arkadaslar tekrar yukleyebilir mi ?
  • benim 1. sınıf ortalamam 3.16 ama bir dersten kalmıstım coğrafyadan bu sene onu vericem... ama bir sornum var 2. sınıfım güz dönemi ortalamam 2.83 ve felsefe dersinden kaldım.. bu sene sonunda yine ortalamayı 3 üzerine cıkarırım diye düşünüyorum fakat felsefedersinin yaz okulu olmaz ise kalıcam 1 dersten yatay geçiş yapamıyor muyum ?? lütfen yardım :(....
  • Yatay geçişin genel kuralı bütün derslerden geçmiş olmandır.Yani FF in varsa yatay geçişi unut.
  • arkadaslar intibak sınıfının tam olarak anlamı nedir yatay geciste ?
  • Sanırım intibak olayı dikey geçişte var yatay geçişde değil.İnternetten araştırarak bulabilirsin zaten.
    http://kisiselbirsey.wordpress.com/2009/07/27/intibak-sinifi-nedir-intibak-ile-ilgili-merak-edilen-hersey/
  • Merhaba ben vakıftan devlete geçmek istiyorum ama seneye 2 tane dersim kalacak. Artık geçme imkanım yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoshimitsux

Merhaba ben vakıftan devlete geçmek istiyorum ama seneye 2 tane dersim kalacak. Artık geçme imkanım yok mu?

quote:

Orijinalden alıntı:andy51

Yatay geçişin genel kuralı bütün derslerden geçmiş olmandır.Yani FF in varsa yatay geçişi unut.

Bak forumdaki biri cevaplamış senin sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Investigator -- 22 Mart 2011; 23:10:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: andy51

quote:

Orijinalden alıntı: Yoshimitsux

Merhaba ben vakıftan devlete geçmek istiyorum ama seneye 2 tane dersim kalacak. Artık geçme imkanım yok mu?

quote:

Orijinalden alıntı:andy51

Yatay geçişin genel kuralı bütün derslerden geçmiş olmandır.Yani FF in varsa yatay geçişi unut.

Bak forumdaki biri cevaplamış senin sorunu

Demek istediğim seneyede mi geçme imkanım yok?
  • Bak net olarak durum şöyledir yatay geçişe başvururken transkriptinde ff in yoksa sorun yoktur
  • arkadaslar gecmek istedigim okul su anki okulumdan kurul dersi olarak 2 tane fazla ders veriyor.bu 2 tane kurul derse bana gelecek seneye almak uzere alttan mı bırakılır ?
  • teşekkürler bilgilendirme için.
  • Arkadaşlar ben KKTC Lefke Avrupa Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri 1. sınıf öğrencisiyim. 2009 öss sınavında EA-1 puan türünden bu bölüme yerleştirildim.Yatay geçiş yapmak istediğim üniversite şuanki puan türüne göre TM-1 den alıyor. 2009 daki sınava göre EA-2 ye denk geliyor. Aradaki bu fark geçiş yapmamda bi sorun yaratır mı?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.