Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.850
Cevap
147
Favori
679.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

yatay geçiş yapmayı ciddi ciddi düşünüyorum.bu sene ilk senem.derslere iyi çalışmayı düşünüyorum.
    elazığ-teknoloji fakültesi-metalurji ve malzeme müh. bölümü

quote:

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AFYONKARAHİSAR)
    BARTIN ÜNİVERSİTESİ
    DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)
    ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
    GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)
    İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

bunlar teknoloji fakültesi olan üniversiteler.sadece bunları mı tercih edebiliyoruz?yoksa mühendislik fakültesi de seçebiliyor muyuz?

SSS'de yazıyor.Milyar defa da yazdık.Bölümünüzün ders içeriği geçmek istediğiniz yerin ders içeriğiyle %80 aynıysa VEYA bölümünüzün ismi ile geçmek istediğiniz yerin ismi aynıysa yatay geçiş başvurusunda bulunabilirsiniz.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 2 Ekim 2010; 15:26:26 >
  • ..
  • bir vakıf üniv hukuk kazandım bu yıl hazırlık okuyorum şuan,,hazırlık bittikten sonra seneye 1 sınıfın 2 dönemine ve diğer yıllar için yatay geçiş yapabilirim galiba,devlete yatay geçiş yapmak sizce ortalamam kaç olsa yeter doğu-batı farketmez hukuk için gidilir görüşündeyim, 3.15 ort fln olsa şansım ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLaCk_WaTeR

bir vakıf üniv hukuk kazandım bu yıl hazırlık okuyorum şuan,,hazırlık bittikten sonra seneye 1 sınıfın 2 dönemine ve diğer yıllar için yatay geçiş yapabilirim galiba,devlete yatay geçiş yapmak sizce ortalamam kaç olsa yeter doğu-batı farketmez hukuk için gidilir görüşündeyim, 3.15 ort fln olsa şansım ne olur?

bölümde birinci olman lazım o zaman şansın çok daha yüksek olur 3.15 yetmeyebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Orijinalden alıntı: BLaCk_WaTeR

bir vakıf üniv hukuk kazandım bu yıl hazırlık okuyorum şuan,,hazırlık bittikten sonra seneye 1 sınıfın 2 dönemine ve diğer yıllar için yatay geçiş yapabilirim galiba,devlete yatay geçiş yapmak sizce ortalamam kaç olsa yeter doğu-batı farketmez hukuk için gidilir görüşündeyim, 3.15 ort fln olsa şansım ne olur?

bölümde birinci olman lazım o zaman şansın çok daha yüksek olur 3.15 yetmeyebilir

bölümde 1.ci olmak çok zor ya tam burslusu 6000 dan kapatmış dostum gazide 6000 le kapadı ama yorumun için saol araştıracaz biraz daha daha 1.5 yılım var çalışacaz artık

• arkadaşlar ben celal bayar üniversitesi makina müh. liğine yatay geçiş yaptım. yatay geçişlere uygulanan intibak programıyla dikey geçişlere uygulanan intibak aynı mı ? yani mesela dikey geçişte 2 dersten kaldın mı okuldan kaydın siliniomuş bu yatay geçiş içinde geçerlimi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bry_19

arkadaşlar ben celal bayar üniversitesi makina müh. liğine yatay geçiş yaptım. yatay geçişlere uygulanan intibak programıyla dikey geçişlere uygulanan intibak aynı mı ? yani mesela dikey geçişte 2 dersten kaldın mı okuldan kaydın siliniomuş bu yatay geçiş içinde geçerlimi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yok yahu öyle olmaz.Kendi okulunda görmediğin fark derslerini alacaksın.Ben 2 yıllıktan 2 yıllığa geçiş yaptım bana da fark dersleri yüklediler.Okul 1 dönem uzuyor.Hatta öteki okulda geçtiğim birçok dersi saymadılar muafiyet dilekçesini verdim.Bu yüzden yatay geçişten vazgeçmek üzereyim.Eğer dilekçem kabul edilmezse eski okulumdan kaydımı sildirmemiştim oraya geri döneceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indigo -- 5 Ekim 2010; 5:21:56 >

• İyi günler! 4. yarıyıla yatay geçiş yapmak için 3. yarıyılın notları ve başarısımı göz önünde bulunduruluyor yoksa 1. sınıfın genel not ortalamasımı? Teşekkürler..
  • Ben Harita İÖ 1. sınıftayım 2. sene diyelim ki inşaatla çap yaptım.gerekli şartları sağladıktan sonra başka bi üniversitenin inşaatına yatay geçiş yapabilir miyim?Yoksa sadece haritanın mı yatayını yapabilirim?
  • çok güzel bir çalışma. çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: peri-zad

İyi günler! 4. yarıyıla yatay geçiş yapmak için 3. yarıyılın notları ve başarısımı göz önünde bulunduruluyor yoksa 1. sınıfın genel not ortalamasımı? Teşekkürler..

İkisine de bakabilirler , ama tahminim 3. yarıyıla bakarlar.Önceki öğretim süresindeki başarısına bakılır tarzı şeyler yazıyor genelde.Bundan ne kastettiklerinı gene en iyi onlar bilir heralde

quote:

Ben Harita İÖ 1. sınıftayım 2. sene diyelim ki inşaatla çap yaptım.gerekli şartları sağladıktan sonra başka bi üniversitenin inşaatına yatay geçiş yapabilir miyim?Yoksa sadece haritanın mı yatayını yapabilirim?

İnşaatla çap yaptım derken ne dediğinizi anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SmashMyPs3 -- 9 Ekim 2010; 14:46:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SmashMyPs3

quote:

İyi günler! 4. yarıyıla yatay geçiş yapmak için 3. yarıyılın notları ve başarısımı göz önünde bulunduruluyor yoksa 1. sınıfın genel not ortalamasımı? Teşekkürler..

İkisine de bakabilirler , ama tahminim 3. yarıyıla bakarlar.Önceki öğretim süresindeki başarısına bakılır tarzı şeyler yazıyor genelde.Bundan ne kastettiklerinı gene en iyi onlar bilir heralde

quote:

Ben Harita İÖ 1. sınıftayım 2. sene diyelim ki inşaatla çap yaptım.gerekli şartları sağladıktan sonra başka bi üniversitenin inşaatına yatay geçiş yapabilir miyim?Yoksa sadece haritanın mı yatayını yapabilirim?

Harita iÖ 1 deyim.İlk sene notlarımı yüksek tutup 2. sene İnşaatla çift anadal yaparken (gerekli şartları sağladıktan sonra) başka bi üniversitenin inşaat bölümüne yatay geçiş yapabilir miyim?Yoksa sadece harita dan mı yatay geçiş yapabilirim?

• 3. sınıfa yatay geçiş yapmak için 1. ve 2. sınıfın ortalamasına mı bakıyorlar yoksa yalnızca 2. sınıfın mı? Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnternet Çocuğu

quote:

quote:

quote:

Harita iÖ 1 deyim.İlk sene notlarımı yüksek tutup 2. sene İnşaatla çift anadal yaparken (gerekli şartları sağladıktan sonra) başka bi üniversitenin inşaat bölümüne yatay geçiş yapabilir miyim?Yoksa sadece harita dan mı yatay geçiş yapabilirim?

İki tane hüküm buldum senin sorunla ilgili.

Bu Yatay Geçiş'le ilgili olarak belirtilen madde :

(2) Kurumlar arası yatay geçiş için öğrencinin, kayıtlı olduğu programda bitirmiş olduğu dönemlere ait genel not ortalamasının en az 100 üzerinden 60 olması şarttır.

Bu da Çift Anadal ile ilgili madde :

(4) İkinci anadal diploma programındaki öğrenci, anadal diploma programında kurum içi geçiş hükümlerine uygun koşulları sağladığında ikinci anadal diploma programına yatay geçiş yapabilir.

Benim burdan anladığım kayıtlı olduğun program harita ise , başka bir üniversitenin harita bölümüne veya harita ile ders içerikleri %80 uyuşan başka bir bölüme geçebilirsin.Ancak , inşaat ile çift anadal yaparsan , kendi üniversitenin inşaat bölümüne kurumiçi yatay geçiş başvurusunda bulunabilirsin. Ama farklı da olabilir , lastik gibi yönetmelik hazırlamış yök..

• quote:

3. sınıfa yatay geçiş yapmak için 1. ve 2. sınıfın ortalamasına mı bakıyorlar yoksa yalnızca 2. sınıfın mı? Teşekkürler..

(2) Kurumlar arası yatay geçiş için öğrencinin, kayıtlı olduğu programda bitirmiş olduğu dönemlere ait genel not ortalamasının en az 100 üzerinden 60 olması şarttır.

1. ve 2. sınıfın genel ortalamasına bakılıyor
  • Arkadaşlar birşey soracağım,Deü'nün hiçbiryeriyle adamakıllı iletişim kuramıyorum.Öğrenci işlerinin mail adresi yok kendi sitesinde.Önce bana bu konuda biri yardımcı olabilir mi?

Bir diğer mevzu da bu Deü'nün ilk sınıfının ikinci yarıyılına geçiş yapabiliyor muyuz bilen var mı?

Aslında Yatay geçiş sayfasında şöyle yazıyor,

1. Yükseköğretim Kurumlarının ilk sınıfına veya yarıyılına geçiş yapılamaz.

Burada anlatım bozukluğu var,ne yazdığı anlaşılmıyor.Sanırım yapılamıyor ama yine de emin olmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyrtocaramoorii

Arkadaşlar birşey soracağım,Deü'nün hiçbiryeriyle adamakıllı iletişim kuramıyorum.Öğrenci işlerinin mail adresi yok kendi sitesinde.Önce bana bu konuda biri yardımcı olabilir mi?

Bir diğer mevzu da bu Deü'nün ilk sınıfının ikinci yarıyılına geçiş yapabiliyor muyuz bilen var mı?

Aslında Yatay geçiş sayfasında şöyle yazıyor,

1. Yükseköğretim Kurumlarının ilk sınıfına veya yarıyılına geçiş yapılamaz.

Burada anlatım bozukluğu var,ne yazdığı anlaşılmıyor.Sanırım yapılamıyor ama yine de emin olmak istiyorum.

Evet aslında yapılamıyor diyor.Ama bu sene İÜ Hukuk mahkeme kararıyla 1.sınıf 2. dönem kontenjanı açtı.Atılım'da daha önce açmıştı diye hatırlıyorum.Deü devlet üniversitesi olduğu için yatay geçişlere zaten sıcak bakmıyor(diğer tüm devletler gibi) , 1. sınıfın 2. döneminde açacağını hiç sanmıyorum.Ha tabi birde bölümün ne?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İnternet Çocuğu

quote:

quote:

quote:

İki tane hüküm buldum senin sorunla ilgili.

Bu Yatay Geçiş'le ilgili olarak belirtilen madde :

Bu da Çift Anadal ile ilgili madde :

(4) İkinci anadal diploma programındaki öğrenci, anadal diploma programında kurum içi geçiş hükümlerine uygun koşulları sağladığında ikinci anadal diploma programına yatay geçiş yapabilir.

Benim burdan anladığım kayıtlı olduğun program harita ise , başka bir üniversitenin harita bölümüne veya harita ile ders içerikleri %80 uyuşan başka bir bölüme geçebilirsin.Ancak , inşaat ile çift anadal yaparsan , kendi üniversitenin inşaat bölümüne kurumiçi yatay geçiş başvurusunda bulunabilirsin. Ama farklı da olabilir , lastik gibi yönetmelik hazırlamış yök..

Tamam sağolasın

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.