Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.850
Cevap
147
Favori
679.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SmashMyPs3

quote:

Orijinalden alıntı: cyrtocaramoorii

Arkadaşlar birşey soracağım,Deü'nün hiçbiryeriyle adamakıllı iletişim kuramıyorum.Öğrenci işlerinin mail adresi yok kendi sitesinde.Önce bana bu konuda biri yardımcı olabilir mi?

Bir diğer mevzu da bu Deü'nün ilk sınıfının ikinci yarıyılına geçiş yapabiliyor muyuz bilen var mı?

Aslında Yatay geçiş sayfasında şöyle yazıyor,

1. Yükseköğretim Kurumlarının ilk sınıfına veya yarıyılına geçiş yapılamaz.

Burada anlatım bozukluğu var,ne yazdığı anlaşılmıyor.Sanırım yapılamıyor ama yine de emin olmak istiyorum.

Evet aslında yapılamıyor diyor.Ama bu sene İÜ Hukuk mahkeme kararıyla 1.sınıf 2. dönem kontenjanı açtı.Atılım'da daha önce açmıştı diye hatırlıyorum.Deü devlet üniversitesi olduğu için yatay geçişlere zaten sıcak bakmıyor(diğer tüm devletler gibi) , 1. sınıfın 2. döneminde açacağını hiç sanmıyorum.Ha tabi birde bölümün ne?

Bölüm kolay geçiş yapılabilininen bir bölüm,3 kişi kontenjanı vardı güz yarıyılına bir kişi başvurmuş o da geçmiş zaten.Topu topu üç yerde var zaten pek rağbet yok.Geçmem zor olmayacak,sadece ortalamayı biraz yüksek tutup ing. kasmam gerekiyor çünkü bölüm %100 ingilizce.

Dipnot:Hesap abiminkiyle karışık,bazen onun hesabından yazıyorum bazen kendiminkinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 11 Ekim 2010; 19:54:04 >

• ilk yarıyıl sonunda başvuru hakkımız oluyor mu yatay geçiş için?
    4 yıllık okuyorum

edit:okuldan okula değişiyor zannedersem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 12 Ekim 2010; 16:36:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

ilk yarıyıl sonunda başvuru hakkımız oluyor mu yatay geçiş için?
    4 yıllık okuyorum

Yönetmeliğe göre yasak bu durum.Sadece mahkeme kararıyla açılan gördüm bu yeni 24 nisan 2010 yönetmeliğinden sonra.Bundan sonra açılmaz.

http://www.istanbul.edu.tr/duyurular/duyuru_icerik.php?3753=

Dediğim olay bu.Ancak mahkeme kararını yeni yönetmelikten önce vermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SmashMyPs3 -- 12 Ekim 2010; 20:16:57 >

• kafam tamamen karıstı ben 1. sınıfım sınıf ogr. şimdi ilk donem geciş yapamammı ama benim kuzenim 2 sene once benim gidecegim uniye yapmıstı geciş.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: inoss

kafam tamamen karıstı ben 1. sınıfım sınıf ogr. şimdi ilk donem geciş yapamammı ama benim kuzenim 2 sene once benim gidecegim uniye yapmıstı geciş.......

üniversite'den üniversite'ye göre değişiyor bu.. mesela uludağ üniversite'si her dönem için yatay geçiş kontenjanı açıyor. yatay geçiş yapmak istediğin üniversite'nin sitesine bak orada yazar
  • Bir dgslinin transkriptinde muaf dersler görünmezse yatay geçişte yıl kaybı olurmu?

Geçen yıl dikey geçişle bir üniversiteye girdim ve intibak sınıfını tamamladım.Şimdi üçüncü sınıftayım. Muaf olduğum 14 ders transkriptimde hiçbir şekilde görünmüyor.Bahar yarıyılında yatay geçiş yapmak istiyorum.Yeni üniversitenin yatay geçiş intibakını yaparken transkripte görünmeyen aslında muaf olduğum bu 14 dersi tekrar bana yükleyeceğinden ve yıl kaybına yol açacağından korkuyorum.Benim gibi transkriptinde muaf dersler görünmeyen ve yatay geçiş yapmış olan dgsli arkadaşlar varsa yeni üniversitelerinde nelerle karşılaştıklarını anlatırlarsa çok memnun olacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmashMyPs3

quote:

Orijinalden alıntı: speedman

ilk yarıyıl sonunda başvuru hakkımız oluyor mu yatay geçiş için?
    4 yıllık okuyorum

Yönetmeliğe göre yasak bu durum.Sadece mahkeme kararıyla açılan gördüm bu yeni 24 nisan 2010 yönetmeliğinden sonra.Bundan sonra açılmaz.

http://www.istanbul.edu.tr/duyurular/duyuru_icerik.php?3753=

Dediğim olay bu.Ancak mahkeme kararını yeni yönetmelikten önce vermiş.

üniden üniye göre değişir mi bu durum ? mahkeme sadece istanbul üni için mi karar vermiş.inş öyledir

• ben eskişehir osmangazi üniversitesinde işletme 1.sınıfı okuyorum.
    ortalama kaç olursa
    marmara daki bölümlere geçiş yapabilirim.
    veyahut işletme bölümü okuyorum,iktisat v.b. bölümlere geçebilir miyim.?
  • slm ben dokuz eylulun dılbılımıne gecmek ıstıyorum 1. sınftayım 2.donemıne yatay geçiş kontejanı acılıyormu acılırsa kontejan neye gore belırlenıyor dokuz eylul ıcın her yıl bahar donemı
    dahıl her bolume 1 kısıde olsa kontejan acar dıyebılırmısınz bırde dokuz eylulun gecen yıllarda yatay geçiş ıcın acmiş oldugu sayfaları nerden bulabılırım hanı bana yardımcı olur dıye soyluyorum cevaplarsanız cok sevınırmmmm
  • bı cevap yazsaydınız ııydı ya
  • Arkadaşlar hersene 3 kişi alan bir bölüme girme şansımız nedir?
  • @_SouL_ minimum 2.50 ortalaman olması gerekiyor. ama 2.50 ortalamayla marmara'ya geçiş yapman imkansız gibi birşey en az 3.00 ortalama yapman lazım. işletme'den iktisat'a geçebilirsin veya diğer iibf bölümlerine geçiş yapabilirsin, çünkü bu bölüm derslerinin %70'i ortak olduğu için eş değer bölüm olarak sayılıyor.

@miell dokuz eylül'ün sitesini düzenli olarak takip et. büyük ihtimalle finallerden sonra belli olur yatay geçiş koşulları.

@x kare not ortalmana bağlı. kesin bişey dememiz mümkün değil malesef.
  • USTA BENİMDE Bİ SORUM OLACAKTI.. BEN KIBRISTA DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE OKUYORUM WE TÜRKİYE İSTANBUL BEYKENT ÜNİVERSİTESİNE YANİ ÖZEL-E GEÇMEK İSTİORUM.. NE GİBİ Bİ ORT. WE YA NE YAPMAM GEREK.. AÇIKLAYICI BİŞİLER SÖLEYEBİLİRİMSİİNİZ ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: picoss1

USTA BENİMDE Bİ SORUM OLACAKTI.. BEN KIBRISTA DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE OKUYORUM WE TÜRKİYE İSTANBUL BEYKENT ÜNİVERSİTESİNE YANİ ÖZEL-E GEÇMEK İSTİORUM.. NE GİBİ Bİ ORT. WE YA NE YAPMAM GEREK.. AÇIKLAYICI BİŞİLER SÖLEYEBİLİRİMSİİNİZ ?

yatay geçiş şartlarını sağlasan yeter. çok fazla bi ortalama yapmanada gerek yok 2.50 min. ortalama yaparsan geçersin. özel üniversiteler fazla ortalama istemiyor. burssuz için bu yazdıklarım.
  • mrb..ben ist'da özel bi ünide işletme 2.sınıftayım..GAZİ üniversitesi işletme bölümüne geçiş yapmak istiyorum..bu yıl ki yatay geçiş sonuçlarına göre 1 kişi girmiş ama kontenjan 4 kişi diye biliyorum..kaç ortalama yapsam girme şansım olur ? (şuan ki ortalamam yani GNOm 2.98 öss puanım da 290..)
  • quote:

Orijinalden alıntı: esraata08

mrb..ben ist'da özel bi ünide işletme 2.sınıftayım..GAZİ üniversitesi işletme bölümüne geçiş yapmak istiyorum..bu yıl ki yatay geçiş sonuçlarına göre 1 kişi girmiş ama kontenjan 4 kişi diye biliyorum..kaç ortalama yapsam girme şansım olur ? (şuan ki ortalamam yani GNOm 2.98 öss puanım da 290..)

min 3.50 den aşagı alacagini sanmıyorum.Birde gazi sınav puanına bakmıyor diye biliyorum.
  • Gazi
    quote:

Orijinalden alıntı: esraata08

mrb..ben ist'da özel bi ünide işletme 2.sınıftayım..GAZİ üniversitesi işletme bölümüne geçiş yapmak istiyorum..bu yıl ki yatay geçiş sonuçlarına göre 1 kişi girmiş ama kontenjan 4 kişi diye biliyorum..kaç ortalama yapsam girme şansım olur ? (şuan ki ortalamam yani GNOm 2.98 öss puanım da 290..)

Gazinin çok ilginç bir kuralı vardı genelde her sene bunu yapıyolar ama şimdi yeni puanlara göre ne olur bilmem.Bu sene koşullar değişir belki.
    Kural şuydu atıyorum gazi işletme eski puana göre 305 ile kapatmış olsun senin öss puanının en az 5 puan altında yani 300 olması gerekiyordu.Saçma gelebilir ama durum bu
  • 3.5 veya en az 3.00 üzerinde ortalama yatay geçişi garantiler.2.90 2.80 yatay geçiş için zor.Ben 3.46 ile başvurmuştum liste başı olarak kazandım.
  • anladım..teşekkürler yardımlarınız için...inş. yükseltebilrim..bu yıl ki şartları ve 3.00-3.10 ortalamayla şansım olabilir mi diye öğrenmek için gidip görüşmeyi düşünüyorum öğrenci işleriyle yada artık kiminle görüşebilirsem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

3.5 veya en az 3.00 üzerinde ortalama yatay geçişi garantiler.2.90 2.80 yatay geçiş için zor.Ben 3.46 ile başvurmuştum liste başı olarak kazandım.

nereden nereye yatay geçiş yaptınız?bölüm nedir?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.