Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (133. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.850
Cevap
147
Favori
678.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yalnız ben geçtiğim üniversiteye kayıt yaptırmıştım. Diğer okulun kayıt yenileme daha sonraki bir tarihte idi. O yüzden diğer okulda kayıt yenileme falan yapmadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elifednah kullanıcısına yanıt
    Ya aslında mantık olarak düşünürsek gerek olduğunu sanmıyorum bir kaç kişiyede sordum geçiş yapan aynı üniversiteye eski ünirrsiteye neden ders kaydı yaptırasın ki dediler artık yeni üniversitene ders kaydını yaptırırsın dediler. Yani ben başka üniversiteye hak kazanmışım neden eski ünivrrsitenin kayıt yenilemesini yapayım ki. İnşallah sorun olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben birinci sinif ögrencisiyim 12. Maddeye göre ben birinci sınıf güz dönemi sonunda bahar dönemi için yatay geçis yapamayacak mıyım ?

• Tıpta yatay geçişte sene kaybı olur mu?

• Yatay geçişle ilgili 2 sorum olcaktı

1. ytü istatistikten , marmara endüstri mühendisliğine veya itü matematik mühendisliğine yatay geçiş yapılabilirmi ?

2. ytü de eskiden istatistikten ,matematik mühendisliğine yatay geçiş yapılabiliyomuş fakat bu kaldırılmış buna itiraz etme hakkım varmıdır ?

• Stregp S kullanıcısına yanıt
    Ben anlamadim 1. sinifta geçiş yapılamaz diyor, ee ben memnun değilsem, yapamıyorsam nasıl 2. sınıfa geçecem. Çok saçma.

• -Hiroshima- kullanıcısına yanıt
    Birinci sınıfı bitirdikten sonra yapabilirsiniz.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phantom II -- 6 Ekim 2017; 17:3:22 >
  • Arkadaşlar merhaba bir sorum olucak yatay geçil yapanlar yardımcı olursa sevinirim. Ben yatay geçil yaptım burda sorun yok ikinci haftam okula gidip geliyorum. Ama hala ders kaydım yok. Aktif dönemde ders kaydınız yok diyor. İkinci sınıfa yatay geçiş yaptım fakat sistemde birinci sınıf görünüyor. Öğrenci işlerine gittim zaten bana baştan dediler ders kaydını muaf olduğun veya kabul olmayan derslerine göre biz yapıcaz dendi. Ama ikinci hafta bitecek hala bir ders kaydı yok. Sistemde ders görünmüyor. Sorduğumda aşama aşama tarihini bilmesekte girilecek deniyor. Sizde böyle sorunlar yaşadınız mı dersleriniz ne zaman girildi. Ayrıca ben eski üniversite 1.sınıfta çoğu dersi gördüm yeni üniversite biyokimya histoloji fizyoloji gibi önemli dersleri yeni görüyor ben bunları yeniden vermem gerekmez dimi muaf olur muyum?

• Merhabalar.Özel bir üniversitede sosyoloji okuyorum ikinci sınıfım.Yerleştirme puanım 350 civarı , ortalamam da şuan 3.50.Aynı okulda farklı bir bölüme geçmek istiyorum .Ağrılıklı not ortalamasıyla geçişi denedim ama geçemedim.Merkezi yerleştirme puanıyla geçmek istiyorum ama puanım tam burslu veya kısmi burslular için yeterli değil. Geçmek istediğim bölüm içinde ücretli öğrenci kontenjanı yok.Ama Türkiye de puanımın altında ücretli hatta burslu alan okullar var , tekrar belirteyim okul değiştirmek istemiyorum, bu bir anlam ifade eder mi geçiş için bir şansım olabilir mi ? Benzer bir şey yaşayan veya duyan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notyourfault. -- 6 Ekim 2017; 14:45:46 >
  • ece96 E kullanıcısına yanıt
    Bende aynı durumdayım. Bir ay önce kayıt yaptırdım fakat hala belli olmadı. Önümüzdeki hafta belli olacakmış. Birde eğer tıptaysanız komite sisteminde tek tek dersleri saymazlar komiteden muaf olursunuz veya yeniden alırsınız. Genelde geçtiğiniz senenin derslerinde muaf saymıyorlar herhalde

• Merhaba arkadaşlar bu sene Manisa Hasan Ferdi Teknoloji Fakültesinde yazılım mühendisliği bölümünde 1.sınıfım Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesine yatay geçiş yapmak istiyorum ama giriş senemde 1.5 puanla Selçuk Üniversitesini kaçırdım ortalama ile geçiş yapmak mümkün müdür birçok yerde araştırdım bulamadım ilk sene ders içerikleri çok benzer
  • bu sene yatay geçiş yapanlar,

eski okuldaki kaydınız silindi mi? benim hala e-devlette kaydım devam ediyor. iki okula da kayıtlı gözüküyorum.
  • Hazirlikta basarili olsam bile merkezi yerlestirme puaniyla yatay gecis yapabilir miyim?

Ayrica 2. Ogretimim ve harc ucreti 1147 TL ben 750 falan saniyordum,hazirlikta %10 luk dilim olayi yok galiba,1. Ogretime gecerken bi sorun teskil etmez sanirim??

• iyi günler ben önümüzdeki sene ortalama ile yatay geçiş yapmayı planlıyorum. geçtiğimiz üniversitenin bir önemi var mı. örneğin ben çukurova üniversitesi makine müh. bölümünden yatay geçiş yapacağım. çukurovadaki makinenin ne kadar zor olduğunu duymuştur bazılarınız. burda aynı ortalamayı yapmak diğer ünilere göre daha zor. bu göz önüne alınır mı yatay geçişte
  • razerved R kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ona bakmazlar sadece bazı okullar ösys puanınıza da bakarlar

• Merhaba ben ytu hazirlik sinifindayim ama istemiyorum gitmek devamsizliktan kalsam da merkezi yatay gecis yapabilir miyim

• quote:

Orijinalden alıntı: dostonunbaltası

Merhaba ben ytu hazirlik sinifindayim ama istemiyorum gitmek devamsizliktan kalsam da merkezi yatay gecis yapabilir miyim

Lys puaninla gecis yapabilirsin.Ben de hazirliktayim yatay gecis yapmayi dusunuyorum.

• Phantom II kullanıcısına yanıt
    Sen de devamsizlik yapacak misin

• quote:

Orijinalden alıntı: dostonunbaltası

Sen de devamsizlik yapacak misin

Yok,derslere giriyorum ben.Benim durumum biraz farkli.Elektrik elektronik bolumum,eskisehir osmangazideyim.Dgs ile geldim.Onlisansta aldigim dersleri saymazlarsa baska bir okula gecis yapicam.Bu saatten sonra benim icin okulun adinin,egitiminin bir anlami yok.Yas 22'ye dayandi.

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.