Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.850
Cevap
147
Favori
679.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayirlisi olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba uludağ tıp fakültesi 1. Sınıftayım. Yatay geçiş ile yıldırım beyazıt üniversitesine gitmek istiyorum. Ancak denklik konusunda şüphelerim var. Attığım resime bakarak %80 uyumluluk sağlanıp sağlanmadığını hesaplayabilen var mı? Ya da tanıdığı olan lütfen yardimcı olun çünkü boşuna 1 sene bunun hayali ile düşünmek istemiyorum.bu arada hesaplayabilirim diyen varsa kendi üniversitemin ders programına bakarak aynı şekilde tablo çıkarıcam.

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS]

• Şuan okuduğum bölüm %100 ingilizce, hazırlık okuyorum ancak aşırı pişmanım. Ikinci dönem için baska bir özel üniversiteye merkezi geçiş yapmak istiyorum, mümkün müdür?

Geçmek istediğim bölüm Türkçe bir bölüm.

• Arkadaslar ben merkezi puanla yatay gecis dusunuyorum seneye icin. Simdi kaldigim ders olursa ne olur?

• Puanla geçişte kaldığın derslere bakılmıyor

• Ortalama ile yatay geciste farkli bir bölüme gidebilir miyiz örneğin elektrik müh.den insaat müh.ligine

• Puanın Tutuyorsa evet

• hocam merkezi yerleştirme/ek madde-1 e göre geçiş yapıp eski bölümüne geri dönmek isteyen öğrencilerde herhangi bir puan veya başarı şartı aranıyor mu yoksa direk koşulsuz geçiş yapabiliyor mu ?

• Hocam neden bıraktınız ilk. matematiği?

• Merhaba arkadaşlar büyük ihtimalle kalacağım ya da düşük gelecek bir dersi yaz okulunda vermem lazım. Fakat yaz okulu tarihleriyle yatay geçiş başuvuru tarihleri uyuşmuyor. Bu durumda yapılacak bir şey var mı? Yoksa durumu kabullenmelimiyim?
  • Şunu farkettim de şu Suriyeliler geldiğinden beri özellikle iyi üniversitelerde eskisi kadar yüksek kontenjan açılmıyor. Mesela Boğaziçi'nde geçen sene ve önceki sene kontenjanlara baktım, neredeyse yok gibiydi. Halbuki 5-6 sene öncenin kontenjanlarına baktığımda ise şimdi 0 olan yer 5-10 arası kontenjan açmıştı.

Bu bir yana rahatsız olduğum diğer konu da şu yabancı öğrenciler basit bir sınava girip en iyi bölümlere kolaylıkla yerleşmesi. Cidden de büyük bir saçmalık gibi geliyor artık. Benim bölümümde de var 4-5 kişi, ve aynı zamanda derslerde en başarısız kişiler de onlar.

Ayrıca şu Yök ne zaman açıklayacak kontenjanları? Eğitim sistemi diye bir şey bırakmadılar ortada, bari buna dikkat etseler.
  • RKLeite kullanıcısına yanıt
    Çoğu özel üniversite merkezi ya da kurumlararası yatay geçişlerde burs vermiyor. Yani senin merkezi puanın girdiğin seneki tam burslu puanından fazla da olsa lys kaydı olmadığı için burssuz(ücretli) kabul ediliyorsun. Onu bir araştır bazı üniversiteler burslu da alıyor.

• Yapmayın gençler ucu bombok bir yere çıkıyor.

• yönetmelik okumak kafamı karıştırıyor şimdi farklı bölümler arası (mühendislik programlarından) yatay geçiş kabul ediliyor mu elektrik - inşaat mesela ?
  • İstanbul hukuktan Odtü işletmeye geçiş yapmak istiyordum.İkinci sınıf öğrencisiyim.Fakat bölüm ingilizce olduğu için ingilizce yeterliliğimi kanıtlamamı istiyorlar aksi takdirde geçiş yapamıyormuşum.Hazırlık veya birinci sınıf öğrencisi olsaymışım buna gerek kalmadan hazırlık okuyabilirmişim.Bu konu aklınızda olsun.

Birde bizim okul sisteminde sınıfta kalma diye bir şey yok.Kendiliğinden ilk sene ikinci sınıfa geçiyorsun.Bu durumun geçişe bir etkisi olur mu? Başına benzer bir şey gelen var mı?
  • Merhabalar. Ben trakya üniversitesinden sakarya üniversitesine gıda mühendisliğine geçiş yapmak istiyorum. Bu konu hakkında bir bilgim yok. Benim ne yapmam gerek tarihleri nelerdir? Yardımcı olur musunuz?

• Ben düzensiz öğrenciyim ve1.sınıf bahar yarıyılı derslerini aldım şimdi 1.sınıf güz dönemi derslerinden yaz okulunda bir kaçını alıcam ne zaman yatay geçiş için başvurabilirim? Önümüzdeki yaz mı yoksa güz dönemi sonunda mı?

• Arkadaşlarım ÇOK ZOR DURUMDAYIM BİLGİ VERİR MİSİNİZ BANA

GAÜ HUKUK 1. SINIF öğrencisiyim ortalamam 3.53 ve ANKARA ÇANKAYA , HACETTEPE , BAŞKENT üniversitelerinden birine geçmeyi çok istiyorum burada ki eğitim ve maddi manevi olanaklar yüzünden geçmem gerekiyor , sizce ne yapmam gerekli nasıl bir yol izleyim .
  • Merhabalar arkadaşlar Trakya Üniversitesinde 2. Sınıf İngilizce öğretmenliği okuyorum. Bu yaz Anadolu Üniversitesine ortalama ile yatay geçiş başvurusu yapacağım ve şuan Edirne'deyim yarın belgeleri alıp Eskişehir'e döneceğim. Hangi belgeleri almam gerekiyor? 3.45 genel ort. var ve zaten 3. Sınıfa pek geçiş için rağbet yok. Geçeceğimi düşünüyorum ama hangi belgeleri alıp gitmem gerekir biliyorsanız yardım edebilir misiniz? Başka üniversite önerilerine de açığım.

• 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.