Şimdi Ara

???YATAY GECIS HAKKINDA???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ben yeditepe universitesi guzel sanatlar bolumu 1. sinif ogrencisiyim ve yatay gecis yapmak istiyorum..Tabiki mimar sinan, yildiz teknik veya marmara universitesine..Gecis icin neler gerekli not ortalamalari, sinavlar, kisacasi sartlar nedir?? Bunlar hakkinda bilginiz varsa beni aydinlatirmisiniz..Resmi sitelerinde yazilanlar aklimi karistiriyoda..Simdiden tesekkurler..

• UP!!
  • üniversitelerin web adreslerinde bulabilirsin bunları
  • baktm hepsinde ayni seyler yazio ama pek aciklayici gelmedi bana..
  • Ben de dönem arası yatay geçiş yapılıyor mu onu öğrenmek istiyorum umarım bilen vardır...Üniversitelerin sitelerinde böyle bişey görmedim ama yapıldığını duydum...şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: NILCAN

baktm hepsinde ayni seyler yazio ama pek aciklayici gelmedi bana..

ama en iyi bilgiyi orada bulabilirsin ayrıca tavsiyem yatay geçişi 2.sınıfta dene daharahat olur 1.de herkes düşünüyor ama 2.sınıfta nadri gerçekleşiyor

ayrıca geçiş yaparken dikkat edilmesigerekneler geçeceğiniz üniversitede ki geçme notu sizin geçme motunuzdan daha yüksekse geçmiş olduğunuz bazı derslerden kalmış sayılabilirsiniz
    mesela sizin geçme notunuz 60 olsun geçeceğiniz okulun 70 bir dersten 65 ile geçtiyeniz diğer okulda başarısız sayılabilirsiniz madem 7tepe de okuyorsunuz istediğniz ünilerde istanbulda zaten olmazsa gidin öğrenci işleriyle ayrıntılı konuşun

tekrar söylüyorum 2. de denerseniz daha rahat yaparsınız
    tabi alttan ders bırakmamaya dikkat edin istediğinize ulaşmanız dileğiyle

ki şu an başvuru yapamazsınız zaten memurlar.net te ilan bölümü var orada n yatay geçiiş ilannın takip edebilirsiniz gazetlerde de yeralır

quote:

Orjinalden alıntı: pocahontas

Ben de dönem arası yatay geçiş yapılıyor mu onu öğrenmek istiyorum umarım bilen vardır...Üniversitelerin sitelerinde böyle bişey görmedim ama yapıldığını duydum...şimdiden teşekkürler...

evet yapılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sejde -- 17 Aralık 2006; 18:49:54 >

• quote:

Ben de dönem arası yatay geçiş yapılıyor mu onu öğrenmek istiyorum umarım bilen vardır...Üniversitelerin sitelerinde böyle bişey görmedim ama yapıldığını duydum...şimdiden teşekkürler...

quote:

evet yapılıyor

Teşekkürler...Peki bununla ilgili ayrıntılı bilgiyi nerden alabilirim? Yani dönemin bitmesine az kaldı ama sitelerde bunlarla ilgili bilgi yok...Ayrıca bu dönem arası geçiş her üniversite için geçerli midir???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocahontas -- 17 Aralık 2006; 19:16:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sejde

quote:

Orjinalden alıntı: NILCAN

baktm hepsinde ayni seyler yazio ama pek aciklayici gelmedi bana..

ama en iyi bilgiyi orada bulabilirsin ayrıca tavsiyem yatay geçişi 2.sınıfta dene daharahat olur 1.de herkes düşünüyor ama 2.sınıfta nadri gerçekleşiyor

ayrıca geçiş yaparken dikkat edilmesigerekneler geçeceğiniz üniversitede ki geçme notu sizin geçme motunuzdan daha yüksekse geçmiş olduğunuz bazı derslerden kalmış sayılabilirsiniz
    mesela sizin geçme notunuz 60 olsun geçeceğiniz okulun 70 bir dersten 65 ile geçtiyeniz diğer okulda başarısız sayılabilirsiniz madem 7tepe de okuyorsunuz istediğniz ünilerde istanbulda zaten olmazsa gidin öğrenci işleriyle ayrıntılı konuşun

tekrar söylüyorum 2. de denerseniz daha rahat yaparsınız
    tabi alttan ders bırakmamaya dikkat edin istediğinize ulaşmanız dileğiyle

ki şu an başvuru yapamazsınız zaten memurlar.net te ilan bölümü var orada n yatay geçiiş ilannın takip edebilirsiniz gazetlerde de yeralır

quote:

evet yapılıyor

Bende 2.sinifta gecmeyi dusunuyorum zaten ama simdiden arastirmaya basladim..Tesekkurler yardimci oldugunuz icin..

• evet dönem arası geçiş her niversitede yapılır bunun için dönemin bitmesini beklemeniz tavsiye ederim o zaman zaten ister istemez duyarsınız memurlar.net in ilan sayfasını takip edin orada yer alır yatay geçiş ilanları sakın hocalara da yatay geçiş yapacam falan demeyin
    quote:

quote:

quote:

evet yapılıyor

Teşekkürler...Peki bununla ilgili ayrıntılı bilgiyi nerden alabilirim? Yani dönemin bitmesine az kaldı ama sitelerde bunlarla ilgili bilgi yok...Ayrıca bu dönem arası geçiş her üniversite için geçerli midir???

• ben de vakti zamanında yatay geçiş yapmıştım, en güzeli geçiş yapmak istediğin üniversiteye gidip istenilen şartlar ve istenilen belgeler hakkında bilgi istemek. genel olarak ise, not ortalaman ne kadar iyiyse şansın o kadar yüksek diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigblack_tr

ben de vakti zamanında yatay geçiş yapmıştım, en güzeli geçiş yapmak istediğin üniversiteye gidip istenilen şartlar ve istenilen belgeler hakkında bilgi istemek. genel olarak ise, not ortalaman ne kadar iyiyse şansın o kadar yüksek diyebilirim.

Merhaba hocam,

Zihin engelliler öğretmenliği okuyacağım bu sene maltepe üniversitesinde fakat marmara veya sakarya ya yatay geçiş yapmak istiyorum. Maltepede 1 sene hazırlık okuyacağım marmara veya sakarya ya geçiş yapacakken ingilizce sınavı yapıp ona göre mi alıyorlar? İngilizcem kötü çünkü epey. Yoksa o seneki ortalama mı önemli?

Aşağıdaki linkte koşullar yazıyor fakat anlayamadım benim bölümüm için ingilizce sınav var mı yok mu diye. Şimdiden teşekkürler.

http://ilan.memurlar.net/common/documents/3580/marmarayatay.pdf

• Bahsettiğin üniversitelerin isimlerini ve yatay geçiş cümlesini birlikte google'a sor. Cevabı bulacaksın.
  • Alttan dersin yoksa Okudugun okuldan transkript, ayrıntılı ders açıklaması, onaylı osym sonuç belgesi, disiplin kaydı belgesini alacaksın. 1. dönem sonunda geçmek istediğin üniversinin sitesine gireceksin duyurulara bakacaksın. Duyurularda o dönem kontenjan açılıp açılmadığı ve şartlar yazar. Sonra gidip bizzat üniversiteye başvuracaksın. Eğer senin derslerin ile oranınki uyuşmuyor ise. Uyuşmayanları alttan alacaksın. Eğer sizin geçme notunuz 60 ise gideceğin üniversiteninki 70 ise 60 olan dersleri alttan almazsın. Sen kendi üniversitende geçmişsen diğer üniversitede de geçmiş sayılırsın. (artık üniversitelerin tamamına yakını böyle) Geçiş yapacağını hocalar ile paylaşma. Bütlere kalmamaya çalış yoksa diğer üniversitenin başvuru süresi dolabilir. Geçiş biraz şans işidir. Benim arkadaşım 83 puanla karstan erzuruma geçemedi. Diğeri 62 ile Balıkesire geçti. NOT: 2 kere geçiş yaptım. Biraz daha okusaydım yine yapardım, gezmek güzel oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cingozzz -- 2 Eylül 2011; 5:16:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cingozzz

Alttan dersin yoksa Okudugun okuldan transkript, ayrıntılı ders açıklaması, onaylı osym sonuç belgesi, disiplin kaydı belgesini alacaksın. 1. dönem sonunda geçmek istediğin üniversinin sitesine gireceksin duyurulara bakacaksın. Duyurularda o dönem kontenjan açılıp açılmadığı ve şartlar yazar. Sonra gidip bizzat üniversiteye başvuracaksın. Eğer senin derslerin ile oranınki uyuşmuyor ise. Uyuşmayanları alttan alacaksın. Eğer sizin geçme notunuz 60 ise gideceğin üniversiteninki 70 ise 60 olan dersleri alttan almazsın. Sen kendi üniversitende geçmişsen diğer üniversitede de geçmiş sayılırsın. (artık üniversitelerin tamamına yakını böyle) Geçiş yapacağını hocalar ile paylaşma. Bütlere kalmamaya çalış yoksa diğer üniversitenin başvuru süresi dolabilir. Geçiş biraz şans işidir. Benim arkadaşım 83 puanla karstan erzuruma geçemedi. Diğeri 62 ile Balıkesire geçti. NOT: 2 kere geçiş yaptım. Biraz daha okusaydım yine yapardım, gezmek güzel oluyor

Anladım hocam. Benim en büyük sorunum ingilizce ama. Geçiş yapacağım bölümde ingilizce sınavı olacak mı olmayacak mı bunu merak ediyorum. Yoksa ortalamamı en yüksekte tutmak için çalışacağım 3.30-3.50 civarı hedefliyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Ata

Bahsettiğin üniversitelerin isimlerini ve yatay geçiş cümlesini birlikte google'a sor. Cevabı bulacaksın.

Araştırdım zaten hatta marmaranın linkini de koydum ordaki yazılanları anlamadığım için soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazan -- 2 Eylül 2011; 5:22:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

quote:

Alttan dersin yoksa Okudugun okuldan transkript, ayrıntılı ders açıklaması, onaylı osym sonuç belgesi, disiplin kaydı belgesini alacaksın. 1. dönem sonunda geçmek istediğin üniversinin sitesine gireceksin duyurulara bakacaksın. Duyurularda o dönem kontenjan açılıp açılmadığı ve şartlar yazar. Sonra gidip bizzat üniversiteye başvuracaksın. Eğer senin derslerin ile oranınki uyuşmuyor ise. Uyuşmayanları alttan alacaksın. Eğer sizin geçme notunuz 60 ise gideceğin üniversiteninki 70 ise 60 olan dersleri alttan almazsın. Sen kendi üniversitende geçmişsen diğer üniversitede de geçmiş sayılırsın. (artık üniversitelerin tamamına yakını böyle) Geçiş yapacağını hocalar ile paylaşma. Bütlere kalmamaya çalış yoksa diğer üniversitenin başvuru süresi dolabilir. Geçiş biraz şans işidir. Benim arkadaşım 83 puanla karstan erzuruma geçemedi. Diğeri 62 ile Balıkesire geçti. NOT: 2 kere geçiş yaptım. Biraz daha okusaydım yine yapardım, gezmek güzel oluyor

Anladım hocam. Benim en büyük sorunum ingilizce ama. Geçiş yapacağım bölümde ingilizce sınavı olacak mı olmayacak mı bunu merak ediyorum. Yoksa ortalamamı en yüksekte tutmak için çalışacağım 3.30-3.50 civarı hedefliyorum.

quote:

Bahsettiğin üniversitelerin isimlerini ve yatay geçiş cümlesini birlikte google'a sor. Cevabı bulacaksın.

Araştırdım zaten hatta marmaranın linkini de koydum ordaki yazılanları anlamadığım için soruyorum.

Eğer geçeceğin okulun hazırlığı varsa ya hazırlık okuyacaksın yada muafiyet sınavına gireceksin. Başka çaren yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eğer geçeceğin okulun hazırlığı varsa ya hazırlık okuyacaksın yada muafiyet sınavına gireceksin. Başka çaren yok.

Hocam ösym'nin kitapçığındaki açıklamalarda iki okulda da ingilizce hazırlık kodu yok. Sadece sakarya "isteğe bağlı" yazıyor o kadar. Geçiş yapacağım zaman sadece ortalamama bakıp alacaklar öyle mi? Birde marmara çok garip bir şey yazmış verdiğim linke tıklayıp 7. koşulu okur musun? O ne anlama geliyor? Kopyalanmadığı için kopyalayamadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ösym'nin kitapçığındaki açıklamalarda iki okulda da ingilizce hazırlık kodu yok. Sadece sakarya "isteğe bağlı" yazıyor o kadar. Geçiş yapacağım zaman sadece ortalamama bakıp alacaklar öyle mi? Birde marmara çok garip bir şey yazmış verdiğim linke tıklayıp 7. koşulu okur musun? O ne anlama geliyor? Kopyalanmadığı için kopyalayamadım.

Sadece ortalama değil bazı üniversiteler öss yani yeni adıyla ygs sonucuna da bakıyor. Bu arada kardeş ben 7. maddeyi bulana kadar sızıp kalırım. ss koyarsan sevinirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sadece ortalama değil bazı üniversiteler öss yani yeni adıyla ygs sonucuna da bakıyor. Bu arada kardeş ben 7. maddeyi bulana kadar sızıp kalırım. ss koyarsan sevinirim.

Hadi ya neden ygs puanına bakıyor yaw. Ben zaten özele gidiyorum öss puanım tutmadığı için eğer ona bakarsa giremem düşük olduğu için :/

7. madde:

???YATAY GECIS HAKKINDA???

• Sanırsam şunu diyor mesela senin puanın 310 maramaranın taban puanı 320.

310x100= 31000
    31000/320= 96,875

Bu çıkan sonuca da senin not ortalamanı ekleyecekler ve aritmetik ortalamasını alacaklar. Sonrada diğerleri arasında puanın yüksek ise gireceksin. Ben bunu anladım.

Aslında bunlara gerek yok çarpmayı falan boşver. Demek istediği şu: Öğrenci alırken öss puanına vede transcriptine bakıp alıyoruz diyor. Ama marmaranın şu güzelliği var. Bazı üniversiteler kendi taban puanının aşağısında öğrenci almıyor. Ama marmara söylediğine göre alıyor. Zaten başvuranlarında puanı marmaranın puanından düşüktür. Hepsi senin gibidir. Marmaranın taban puanına en yakın olan en avantajlıdır.
  • quote:

Sanırsam şunu diyor mesela senin puanın 310 maramaranın taban puanı 320.

310x100= 31000
    31000/320= 96,875

Bu çıkan sonuca da senin not ortalamanı ekleyecekler ve aritmetik ortalamasını alacaklar. Sonrada diğerleri arasında puanın yüksek ise gireceksin. Ben bunu anladım.

Aslında bunlara gerek yok çarpmayı falan boşver. Demek istediği şu: Öğrenci alırken öss puanına vede transcriptine bakıp alıyoruz diyor. Ama marmaranın şu güzelliği var. Bazı üniversiteler kendi taban puanının aşağısında öğrenci almıyor. Ama marmara söylediğine göre alıyor. Zaten başvuranlarında puanı marmaranın puanından düşüktür. Hepsi senin gibidir. Marmaranın taban puanına en yakın olan en avantajlıdır.

Kafam karıştı vallahi. Neyse önümde hazırlık okuyacağım için 1 sene var. O zamana kadar öğrenirim sanırım hepsini. Teşekkürler hocam. İyi sabahlar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.