Şimdi Ara

Sizce Polislik mi, Sözleşmeli Jandarma Astsubaylık mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizce Polislik mi, Sözleşmeli Jandarma Astsubaylık mı?

İkisinin de spor mülakatlarını geçtim, eğer ki ikisi de olursa sizce hangisini seçmeliyim?

• polislik daha rahat öğrenci coplarsın en fazla

• Bir şey yazsam hayatını mahvederim diye korkuyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Polislik ense arkadaşın dediği gibi rahat...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jandarma astsubay olursan muhtemelen bir köyde karakol komutanı olursun, sabahtan akşama kadar çay getir asker diyip tiktokta video izlersin. Polis olursan işin ağır olur, 24 saat çalışırsın, itin köpeğin peşinden koşarsın yorulursun. Normal astsubay desen neyse de jandarma astsubay demek kral gibi yaşamak demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mind of a madman -- 26 Haziran 2021; 4:25:8 >
  • Suan jandarma karakolunda askerim. Astsubaylar yatiyor kirk yilda bir kiz kacirma istr kablo hirsizligi oldu mu ugrasiyolar. Onu da yeni gelen uzmanlar hallediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • J.astsubay tabi

• Ben ikisini de tavsiye etmem ama ikisinden birini seçmek zorunda olsaydım kesinlikle yaşam tarzını dikkate alırdım. Jandarma kırsal bölgede çalışır, polis il ve ilçe merkezlerinde. Jandarma bana uyardı, kırsal severim, hele ki ege taraflarında güzel bir kırsala düşsem belki sevebilirdim bile mesleği.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben aynı durumda kalıp Jandarma'yı seçtim yıllar önce. Pişman değilim. Sözleşmeli değil ama.

Sonuçta rütbeli oluyorsun. Emrin altında yeri geliyor 20 kişi oluyor. Ama bu bir taraftan rahatlık getirirken bir hayli sorumluluk da getiriyor.

Öte yandan doğuda görev yaparken komando birliklerinde çalışma ihtimalin yüksek. Bu da sırtına çantayı alıp dağ bayır gezmek demek. Bir dereceye kadar da tehlikeli. Bana bir şey olmadı. Polislikte doğuda özel harekatta çalışmak gibi bir şey yok diye biliyorum.

Ayrıca çok sık tayin görüyorsun. Bu da bir olumsuzluk sayılır. Kırsal bölgelerde çalıştığından bahsetmeye gerek yok zaten. Sosyal ortamlara çok düşkünseniz bayağı sıkılırsınız.

Her şeye rağmen ben olsam yine Astsubaylık seçerdim. Hem maddi yönden hem itibar yönünden polisliğe göre daha önde bence.

• wassuplaying kullanıcısına yanıt

Maalesef sözleşmeli açtılar bu sene sadece, hatta benim subaylık da çok rahat geliyordu fakat tercihim gözükmüyor jandarma subaylık için, sadece personelden tercih gözüküyor o da tutmadı. Muvazzaflık sınavı ise 4. seneden sonra oluyormuş, bunları yapacak kafa var bende rahat, hatta 7.senede subaylık sınavına da girmeyi düşünüyorum.

Spor mülakatlarını geçtim, pzt astsubaylık sözlü mülakatı da var. Babam da emekli başçavuş zaten, kendi de ikisinden birini seçersem bunu seçmemi söyledi. Tek canımı sıkan tayin durumu, çocukken çok zor oluyordu gerçekten. Tabi artık ikisi arasında tercih yapmak durumundayım, malum işsizlik ve askerlik durumlarından kurtulmak için.

Banada astsubaylık daha yakın şu anlık, eğitimde de %10'luk dilime girilirse tayin yeri seçilebiliyor. Ben de doğu'da rahat bir yer seçeyim diyorum direkt büyükşehir yerine.

• Sözleşmeli Jandarma Astsubaylık

• Tabiki polislik

Jandarma olup ne yapacaksın hayatın köylerde geçer. Ne bir kafeye oturabilirsin ne AVM görürsün ne sosyal hayatın olur. ne kız bulabilirsin küçük yerlerde. Napacan kırsal kesimde. Şehir merkezinde yap polislik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SM01_VXG -- 26 Haziran 2021; 20:20:59 >
  • Polislik için askerlik şart onu belirteyim.
    Onun haricinde kara da ast subay olmak her yiğidin harcı değildir baya baya yıpranıyorsun cesit cesit insanlarla uğraşmaktan.
    Ast ust ilişkileri de var içinde.
    Daha 12 ay sözleşmede ast subay olan kişiler beziyor bırakıyor asker problemleri ile uğraşmaktan 30 yasinda adam oluyorsun o kadar emek veriyorsun askerde geliyor 23 yasinda teğmen e komutanım diyorsun üstüne ilişkileri iyi tutmak için uğraşıyorsun cart curt adamlar rutbe düşürmeye kadar ceza kitleyebiliyor sana uğraşmak isteyince.
    Zaten giden bilir kidemlilerin neredeyse hepsi sıkıntıli insanlardır agresif hareketleri vardır bezmistir.
    Komutanliklara da komutan olarak gidersen onun için uzun görev yapman lazım gene ipler senin elinde olsa da denetime gelirler borun ötmez.
    Bir olay olur uzmanları sen yonlendirirsin Allah göstermesin saldırı olur gene yol gösterme yetkisine sen sahipsin guvenligi sen sağlamak zorundasın gidipte masa başında oturmuyorsun sürekli yani.
    Arada çıkıp çevirme arama yapıyorsun devriye atıyorsun vs vs.
    Cesit cesit yerlere tayin ediliyorsun hayat kurmaya çalışacaksın bu şartlarda zor oluyor bir oraya bir buraya gitmekten.
    Deniz kuvvetlerinde ast subaylik dene sınavla daha iyi olabilir bence gidebileceğin 5 6 tane yerler var zaten.
    Olursa bi yurt dışına çıkma muhabbetleri oluyor o da kara da bir oraya bir buraya gitmeye benzemiyor.
    Hafta sonları evine yakın yer seçip görev nöbet olmadığı zamanlar cumartesi pazar evine çıkıp gidebilirsin gibi gibi.
    Denizde Erbaş arkadaşım var hafta sonları gelip takılıyor.
    Gene gidiyor görevine.
    Benim kafamda da vardı bir zamanlar giden arkadaşlarımın hiçbiri tavsiye etmedi şimdiye kadar.

Ya gidip ortama bakican yaparım dersen kalıcan askeriye de dediler ya da hiç yapma boşver çekilmez demişlerdi bana zamanında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlowZone -- 26 Haziran 2021; 23:19:17 >

• Saulosi S kullanıcısına yanıt

Evet evliyken zor oluyor tayin durumu. Ama ben hala bekarım. Eşyalarımı arabama yükleyip gidiyorum. Çok zor olmuyor benim için. Sana da çocukluk travması olduğu için çok zor geliyor galiba biraz da. :) Ama işin içine girince alışıyorsun çok sıkıntı olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wassuplaying -- 29 Haziran 2021; 18:41:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.