Şimdi Ara

Yaşam kalitemiz arttıkça insan kalitemiz düşüyor dedem ile anladım bunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
4
Favori
20.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
168 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedyturtle

Yaşam kalitesi artmiyor ki
    @largo21 hocam sadece vefa konusunda dosluk konusunda değil genel olarak nankörlük var bakın bi örnek daha

Eskiden araba vs hikaye iken şimdi herkeste 1-2 tane var. Dolar 4-5 yıldır tavan yaprı diyemi bu nankörlük ?

O zamandan beri ğlke ne sıkıntılar yaşadı. Birsürü terör olayları kaç tane darbe girişimi vs. Vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iCrush

@largo21 hocam sadece vefa konusunda dosluk konusunda değil genel olarak nankörlük var bakın bi örnek daha

Eskiden araba vs hikaye iken şimdi herkeste 1-2 tane var. Dolar 4-5 yıldır tavan yaprı diyemi bu nankörlük ?

O zamandan beri ğlke ne sıkıntılar yaşadı. Birsürü terör olayları kaç tane darbe girişimi vs. Vs.

Alıntıları Göster
    Eskiden magaralarda yasiyorduk simdi bilgisayarlarimiz bile var. Guzel kiyaslama ve zeka. Ama olmayandan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Her türlü pisliği yaparım, en az sizin kadar kötüyümdür ama bir düsturum var o da şu; başkasının iyiliğini kendimden daha çok düşünürüm. Önce o sonra ben derim. Kim olursa olsun ister kafir olsun. Bu insanlıkla alakalı bir şey, herkesten beklemeyin bunu.

• En ufak örneği vereyim. 13-18 yaşında gençler birbiriyle şakalaşırken ahahah senin ananı ..... diye lafa giriyorlar. Böyle bir şey olabilir mi ya ? Küçükken öyle bir küfür edildiğinde kanlı bıçaklı olurduk..
  • Üzülerek söylüyorum ki bazı insanlar başkalarını kendine hizmet etmek için yaratıldığını ve hizmet etmeye mecbur olduklarını düşünüyor. Kimse iyilik yapmak ZORUNDA DEĞİL!

En azından bi teşekkür edilmeli ki bi teşekkür bir çok görülüyor.

• Doldu heryer kalitesiz insanla.

Dünyanın en büyük hayvanat bahçesi İstanbul.

• Vefa istanbulda bir semt adıdır hocam kimsenin kimseye saygısı kalmamış iyiliği falan geçtim trafikte sürekli selektör yakmalar sıkıştırmalar bile bunun en basit örneği düşünsek daha binlerce şey çıkar hocam kimseye bundan sonra yardım etme diye bir şey diyemem ama hak edene edersen hem vicdanın rahat olur hem canın sıkılmaz

• Guzel yazmissin peki ben sana sorayim hocam :)

DGS denen sacmalik neden var :)

• Kesinlikle doğru analiz etmişsiniz.

Gevurlar daha önce anlatmış bu olayı

Yaşam kalitemiz arttıkça insan kalitemiz düşüyor dedem ile anladım bunu
  • seveni ..... olayına geldi ülke.
  • İyilik nedir ? Allah rızası için yapılır. Karşılıksızdır. Menfaat beklenmez. Çıkar beklenmez. Lakin bu saydığım değerler artık bu devirde yok.

O yüzden sadece ve sadece yapacağın iyiliği Allah rızası için yap.

• Yaşam standartları falan yükselmemiş abartmayın. Dedeniz varlıklı ve gönlü açık bir adammış anlaşılan. Rahat rahat çiftçilik yapabilmek, şimdiki bunaltıcı ve sıkıcı şehir hayatıyla kıyaslayınca çok daha lüks bir şey.

• eskiye gore kotuye giden bazi temel insani ihtiyaclar var bunlardan biride sosyallesme eskiden insanin insana daha cok ihtiyaci vardi insan daha deyerliydi artik durum pek boyle deyil ikinciside toplumsal statu eskiden herkesin bi ugrasisi bi isi vardi simdi issizlik var ve bu bireyde toplumdan geri kaldigini bi seye yaramadigi hissi uyandiriyor ve yiyecekler eskiden bulunan seyler az olsada en azindan bi tatlari vardi simdi gmo lar saolsun ancak surunuyoruz sularimiz dereden cekmesekte aldigmiz toksitlerle epey cektiriyor ve modern hayataki elektirik ortami gec yatmaya ve zor uyanmaya yani uykusuzluk dogruyor....boyle saya saya gider ve en kotusude zayifi yasatabiliyoruz artik yani eskiden en ufak hastalikta olayda topragi boyluyorlardi boylece suru zayiflardan temizleniyordu simdiyse surunun moku cikti...
    telefon ve televizyon yasam kalitesini artirmiyor azaltiyor inanmiyosaniz ikisindende kurtulup bi 2 ay deneme yapin interenttede haber sitelerine asla girmeyin
  • İçten yazmış eleman

• quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

İyilik nedir ? Allah rızası için yapılır. Karşılıksızdır. Menfaat beklenmez. Çıkar beklenmez. Lakin bu saydığım değerler artık bu devirde yok.

O yüzden sadece ve sadece yapacağın iyiliği Allah rızası için yap.
    Adam menfaat yada çıkar mı beklemiş..?

Iyilik bulan kişi selâmı sabahı bile kesmiş. Ondan şikayetçi.

İşte böyle durumlar yaşaya yaşaya bir zaman sonra iyilik yapmaz oluyorsun. Toplum seni de kendine benzetiyor malesef.

Avrupa da birbirini tanısın tanımasın herkes güler yüzle selam veriyor. Ben de bunu öğrenip kendi apartmanımda, sitemde, mahallemde selam vermeye başladım.

Ama verdiğim selâm ı almayanlar, yada yanlış anlayıp ters ters bakanlarla karşılaştıkça vazgeçtim. Şimdi selamsız sabahsız girip çıkıyorum evime. Hiç değilse moralim bozulmuyor.

• İnsanların birbirlerine karşı menfaati olmadığı sürece yüzüne bile bakmadığı bir yer haline dönüşüyoruz sanki
  • Hata şurada oldu; dindar ve kindar nesil. Toplu olarak başı tuttuk. Hayırlısı bakalım.

İyi forumlar.

• iki tür insan vardır. bu iki tür insanın rengi- dini- ırkı- dili önemli değildir. bu türler; 1. İyi İnsan 2. Kötü İnsan Allah kötü insanlardan tüm canlıları korusun. Şeytan bile iyidir onlardan. yaradana şükür belasını veriyor çoğunlukla ya fakir ediyor ya çevresinden çıkarıyor yada ağır bir dert veriyor.. iyi insan ise çoğunlukla yaradan kolluyor ve koruyor bu böyle biline. tüm insanların iyi olması dileğiyle..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.