Şimdi Ara

Yaşam kalitemiz arttıkça insan kalitemiz düşüyor dedem ile anladım bunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
4
Favori
20.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
168 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaşam kalitesiyle bağı olmakla birlikte, insanların ego, üstünlük, beğenilme arzusundan kaynaklı olan da birşey. Kardeşlik dostluk vs. karşılıklı olarak oluşan şeyler oldu artık.

Örneğin Arkadaşların oraya buraya para yemeye çağırınca gidersen hepsi dostun, çünkü onlardan bir alacağın yok herkes kendi hesabına yiyip içiyor. Fakat paran olmayınca, derdin olunca kimse seni sırtlamaya çalışmıyor.

Bu durum birazda büyüyen toplumun sonucu. Eskiden insanların birbirine ihtiyacı vardı. Şimdi yok... Toplum olarak dürüst insanlara ihtiyacımız var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 yılda yaşam kalitemiz baya düştü o zaman baya kaliteli insanlarız iftira atma millete çarpılırsın.
  • Yasam kalitesi parayla orantili suan o zamanlar ahlaki degerler ile baglantiliydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen yine iyiliğini yap kardeşim zaten bu hayatta insanlar işine nasıl geliyorsa öyle davranıyor insanlara öyle hareket ediyorlar malesef.
  • x-c9 kullanıcısına yanıt
    Özsaygı ile ne alakası var? Adam 1 hafta demiş, sonra belli ki durumu müsait olmamış 1 haftadan daha fazla kalmış. 1 haftadan sonra defol git demeyip "Sorun değil kardeşim, sokakta kalacak halin yok ya. Maddi olarak gücünü toparlayana kadar kalabilirsin burada." dediği için özsaygısız, enayi mi oluyor? Yoksa yardımsever, iyi kalpli, merhametli, vicdanlı birisi mi oluyor?
  • İnsanlara iyilik yaptığınızda sanki sizin göreviniz gibi davranan insanlar ile iletişimi kesin. Asalak tarz da yaşıyorlar. Hayatımda asalak olsun istemem.
  • Fakir avutması.

• Yaşam kalitemiz artmıyor.
    İyi insanlar şimdi de var kötü insanlar eskiden de vardı.Dedeniz gibi insanlar halen vardır mesela.Arkadaşın gibi insanlar da o zamanda olmuştur.
    Şimdi daha hızlı yaşanıyor her şey.Vefa kalmadı doğru.
    Artık insanlar daha sinirli daha saygısız.Bunun nedeni son 10 yıldaki kutuplaşmanın yanında çoğu yerde artık "oralı,oranın" insanın olmayışı.Herkes yabancı.Mesela küçük bir yere gidin küçük bir semte yine aynı hava eski muhabetler olacaktır ,varlar yani bunlar.Ama metrobüs de orada burada AVM de yanımda içen yiyen zıbaran elin Suriyelisinden mesela beklemeyin bunları.Suriyeli dedim çünkü asıl yabancılaşma böyle oluyor.Eskiden kürt nüfusu gelmişti şimdi daha beter Arap nüfusu geliyor.
    Bir de laf ederler 60 yıl öncesinin Rum Ermeni Yunan vatandaşlarına ,göçmenlerine..Tebiyesizler işte.

Neyse..Bu kadar.
  • Konu sahibi haklısın kardeş malesef insanlık bitiyor

• Çok güzel bir yazı eline sağlık

• Yavsaklarin sayisi ve kalitesi artiyor, olay bu. Samimi olmadigim ama iyilik yaptigim insanlardan yillar yillar once kazik yiyince biraktim ben bu ayaklari. Onu birak, dost dedigin insandan bayramda bile kuru bir mesaj gelmiyorsa kotu gunde ne arasin yaninda.

• Ekonomik cokus insanlari daha cok menfaatci olmaya itiyor.
    Eskiden de ekonomi tamam pek iyi degildi ancak toplum olarak uretim toplumuyduk.
    Simdi ise tuketim toplumu olduk, ekonomik cokus cok daha fazla hissediliyor.

Bu zamanda eger biri size selam veriyorsa %10 samimiyetten selam veriyordur, %90 sizden bir beklentisi vardir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Bublari sen mi yazdin
    Kooyala yapistir geldi bana biraz
    hocam konuyu okuduysan bana özet geçebilirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-c9

Sorun sende bence insanlar seni değerli görmüyorsa dön bir kendine bak. Özsaygısı olan biri 1 hafta diyen kişiye 5 ay evde tutmaz kovar. İnsanlardan medet umma.
    Senin gibi konu sahibini sırf eleştirmek,kötülemek için yorum yazan insan kafasını bir türlü çözemedim. Adamın yaptığı şey özsaygısızlık değil,insanlık. Kıymetini bilmeyenler utansın.
  • Komik olduğunu mu sanıyorsun gerizekalı. Yüce Atatürk'ü salak esprilerine alet etme!

• quote:

Orijinalden alıntı: Epsilon

hocam konuyu okuduysan bana özet geçebilirmisin

Okumadim hocam dedem falan birseyler diyo bos konuya benziyor
    Konu takip etmek yerine salam atalim daha iyi
    Konu sahibi sende bize katilir misin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vefa nedir bilmeyen bir gençliğimiz var.

• olayı siyasete bağlayacaklar ya, nasıl bağlayacaklarını şaşırıyorlar! malum yorumu yazan da o yorumu beğenen 100 küsür kişi de bu bahsettiğiniz kalitesizliğin birer örneği. ne alaka ya? hayır şimdi bir de hüloğ bilmemne yazar bunlar! eleştirecekseniz yerli ve seviyeli eleştirin! her konuyu kel alakayla siyasete bağlamaya çalışmayın!
  • Maxrell kullanıcısına yanıt
    Yüce Atatürkü etmedim zaten öbürünü ettim

• Şimdiki nesil,yokluk nedir bilmiyor. Bir şeyi elde etmek için sabretmek nedir bilmiyor. Hemen elde etmek istiyor ve elinde var olanı beğenmiyor. Duyarsızlık arttı. Gerçek dostlukların yerini sanal dostluklar aldı. Şu içinde bulunduğumuz toplum modelini bize video gibi gösterseler iğreniriz. Ancak ne yazıkki bizzat içindeyiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.