Şimdi Ara

yasal uyarı mesajı ( imei ile ilgili )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
63.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım geçen hafta 4s aldı ikinci el. YASALUYARI mesajı geldi imei ile ilgili. "0130********63 imei no'lu cihaz kayıt dışı lisesinde ... " diye mesaj geldi. fakat telefonun imei numarası ile bu mesajdaki imei tutmuyor. ayrıca mesajda gelen imei numarası 14 haneli. telefonun imei sini sorgulattığımda ise bu telefon pasaport kayıtlı diyor. mesaj da gelen imei numarasını sorgulatınca sonuç çıkmıyor ki zaten 14 haneli. 15 haneli olması gerekiyor. neden böyle bir mesaj geldi şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Shade -- 6 Mart 2013; 23:18:52 >

• Cihaz kayıt dışı yenilemen lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shaqiri

Cihaz kayıt dışı yenilemen lazım

ama *#06# yapıp çıkan imei numarası aratıldığı zaman cihazın kayıtlı olduğu söyleniliyor.
  • Mesajdaki imei farklıysa bir şey olmaz bence. O mesajda ya sistemsel hatadan dolayı ya da üzerindeki hat daha önce kayıtsız bir telde kullanıldığı için gelmiştir.

Emin olmamla birlikte şöyle bir durumda var. 013 ile başlayan imeiler iphone at&t olabilir.
  • ARKADAŞININ KULLANDIĞI önceki telefonu (iphone 4s'ten önceki) kayıt dışı imiş yada klonlanmış. Telefonun imei numarası mobil cihaz kayıt sisteminden sorgulatınca kayıtlı imei diyorsa sorun yoktur. Sistem kullanılan telefonları anında tespit edip mesaj gönderememekte, 15 gün sonra mesaj gelmekte. Ama eğer mesajda gönderilen imei numarası ile iphonenin numarası tutmuş olsaydı o zaman sizin cihaz kayıt dışı yada klonlanmış diyebilirdik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkanayran

ARKADAŞININ KULLANDIĞI önceki telefonu (iphone 4s'ten önceki) kayıt dışı imiş yada klonlanmış. Telefonun imei numarası mobil cihaz kayıt sisteminden sorgulatınca kayıtlı imei diyorsa sorun yoktur. Sistem kullanılan telefonları anında tespit edip mesaj gönderememekte, 15 gün sonra mesaj gelmekte. Ama eğer mesajda gönderilen imei numarası ile iphonenin numarası tutmuş olsaydı o zaman sizin cihaz kayıt dışı yada klonlanmış diyebilirdik.

evet dediğin gibi olabilir. 1 haftadır bunu kullanıyor çünkü. 1 hafta önce geçici olarak verilen başka bir iphone kullanıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Shade -- 6 Mart 2013; 16:20:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkanayran

ARKADAŞININ KULLANDIĞI önceki telefonu (iphone 4s'ten önceki) kayıt dışı imiş yada klonlanmış. Telefonun imei numarası mobil cihaz kayıt sisteminden sorgulatınca kayıtlı imei diyorsa sorun yoktur. Sistem kullanılan telefonları anında tespit edip mesaj gönderememekte, 15 gün sonra mesaj gelmekte. Ama eğer mesajda gönderilen imei numarası ile iphonenin numarası tutmuş olsaydı o zaman sizin cihaz kayıt dışı yada klonlanmış diyebilirdik.

Arkadaş konuyu özetlemiş
  • Cihaz kayıt sistemine kayıt yaptırırken bir telefon numarası girilmesi gerekmektedir. Muhtemelen daha önceden arkadaşın bir kayıt yaptırmış kendi hattına ve o kayıt düşmüş. onun mesajı gelmiş. Telefonu satmış ve yeni bir telefon almış. Hangi telefonu kullanırsan kullan düşen telefon kaydı, kayıt esnasında verilen hat sahibine gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Shade

arkadaşım geçen hafta 4s aldı ikinci el. YASALUYARI mesajı geldi imei ile ilgili. "0130********63 imei no'lu cihaz kayıt dışı lisesinde ... " diye mesaj geldi. fakat telefonun imei numarası ile bu mesajdaki imei tutmuyor. ayrıca mesajda gelen imei numarası 14 haneli. telefonun imei sini sorgulattığımda ise bu telefon pasaport kayıtlı diyor. mesaj da gelen imei numarasını sorgulatınca sonuç çıkmıyor ki zaten 14 haneli. 15 haneli olması gerekiyor. neden böyle bir mesaj geldi şimdi?

hocam 14 haneli olmasının amacı güvenlik

son hane gönderilmiyor
  • Aradaşlar şubat 9da türkiye girişi olan biri için on kayıt tarihi hangi gündür.
    şubat 28 diye 11 marta uzar mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciddi Kedii

quote:

Orijinalden alıntı: Dark Shade

arkadaşım geçen hafta 4s aldı ikinci el. YASALUYARI mesajı geldi imei ile ilgili. "0130********63 imei no'lu cihaz kayıt dışı lisesinde ... " diye mesaj geldi. fakat telefonun imei numarası ile bu mesajdaki imei tutmuyor. ayrıca mesajda gelen imei numarası 14 haneli. telefonun imei sini sorgulattığımda ise bu telefon pasaport kayıtlı diyor. mesaj da gelen imei numarasını sorgulatınca sonuç çıkmıyor ki zaten 14 haneli. 15 haneli olması gerekiyor. neden böyle bir mesaj geldi şimdi?

hocam 14 haneli olmasının amacı güvenlik

son hane gönderilmiyor

Son hane zaten doğrulama kodu
    İlk 14 hane bilindikten sonra 15i hesaplayabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

Aradaşlar şubat 9da türkiye girişi olan biri için on kayıt tarihi hangi gündür.
    şubat 28 diye 11 marta uzar mı acaba?

Btkyi aramak mantıklı

• Aynı mesajdan bi ara banada gelmişti sonradan yanlış gönderildiğini öğrendim. Sorun yok yani bir şey yapmanıza gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peynir Alti Suyu Tozu

Aynı mesajdan bi ara banada gelmişti sonradan yanlış gönderildiğini öğrendim. Sorun yok yani bir şey yapmanıza gerek yok.

Bu baya rahatlatıcı oldu.

• Bana Gelen imei ile telefonumda bakmış olduğum Imeı (*#06# yoluyla) birbirini tutmuyor..... ımeıleri kontrol ettim bana gelen mesajdaki imei lg markalı bir telefona aitmiş. benim telefonda baktığım imei ise kayıtlı olarak görünüyor..... NE ANLAMA GELİYOR VE NE YAPMALIYIM ........... Cevabınızı Bekliyorum şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01470

Bana Gelen imei ile telefonumda bakmış olduğum Imeı (*#06# yoluyla) birbirini tutmuyor..... ımeıleri kontrol ettim bana gelen mesajdaki imei lg markalı bir telefona aitmiş. benim telefonda baktığım imei ise kayıtlı olarak görünüyor..... NE ANLAMA GELİYOR VE NE YAPMALIYIM ........... Cevabınızı Bekliyorum şimdiden teşekkürler

Daha önce,simkartınızı kayıtsız bir LG telefona takmışsınız,
    Sistem onun imei no'sunu göndermiş size,
    Şuan kullandığınız imei ile,ilgisi yoksa,o mesajı dikkate almayın,silin gitsin.

• Caferhan kullanıcısına yanıt
    Valla LG markalı hiç Telefonum Olmadı Ama İmei ler tutmuyor çok Teşekkürler.....
  • Aynı sıkıntı bende var anakart değişimien gitmişti yeni ime geldi fakat yasal uyarıdaki ime ile birbirini tutmuyor ama dikkatimi çekti eski bozulan anakartın ime'sinin numarasından sadece 1 numara farklı yasal uyarıdaki 2 bozulan anakartın imesi 1 son hanerleri acaba öbürünü tamir edip işlememi soktular anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by10ur

Aynı sıkıntı bende var anakart değişimien gitmişti yeni ime geldi fakat yasal uyarıdaki ime ile birbirini tutmuyor ama dikkatimi çekti eski bozulan anakartın ime'sinin numarasından sadece 1 numara farklı yasal uyarıdaki 2 bozulan anakartın imesi 1 son hanerleri acaba öbürünü tamir edip işlememi soktular anlamadım.

Gelen mesajdaki imei no,elindeki telefona ait değilse endişelenmene gerek yok,senle alakası yoktur onun
    Dediğin gibi,eskisinin kaydını silip satışa çıkarmış olabilirler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sim kartı başka telefona taktım. Bu telefonu her kapatıp açışımda, Bu mesajı saklayın diye mesaj numaraların yazdığı mesaj geliyor. Bunu nasıl önleyebilirim?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.