Şimdi Ara

Yaşadığınız Teknik sorunlar ve Merak ettikleriniz! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
2
Favori
18.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Trifaze dedigin sanayi elektrigi sanırım?
    Eğer oyleyse trifaze degil abicim.
    Tek bize tek çare olacak
  • Peki evdeki elektriğin toprak hatlı olup olmadığını veya öyleyse de doğru bağlanıp bağlanmadığını biz kendi imkanlarımızla anlayamaz mıyız? Pide kolay canım..
  • Wolverine abicim senden daha once su 5.1 testlerini istedim testler@mynet.com maili patlamış oldugundan giremedim. sende sanırım gormedin o yazdıgım topiği bende hatirlamiyorum şuanda. sen bana onları kaybeden@gmail.com adresine atarsan buyuk makbule geçer be abicim. bide benim fazla param yok bi 5.1 ses kartı almak istiyorum pc ye bana Audigy dışında onerebilecegim şöyle taş çatlasın 60 ytl ye kadar hangisini onerebilirsin. 5.1 analog bi sistemi baglayabilecegim bi ses karti gerek :(
  • Az önce baktım, patlama felan yok e-mailde yav. Çalışıyor, hiçbir sorun da yok. mp3ler aynen orda.
    Audigy haricinde ses kartı olarak 60ytl.ye kadar demişsin. Zaten Audigy haricinde daha ucuz olarak sadece live serileri var. Live 24 bit 7.1 öneririm bu durumda. İşini hayli hayli görür.
    quote:

Orjinalden alıntı: tamerim

Wolverine abicim senden daha once su 5.1 testlerini istedim testler@mynet.com maili patlamış oldugundan giremedim. sende sanırım gormedin o yazdıgım topiği bende hatirlamiyorum şuanda. sen bana onları kaybeden@gmail.com adresine atarsan buyuk makbule geçer be abicim. bide benim fazla param yok bi 5.1 ses kartı almak istiyorum pc ye bana Audigy dışında onerebilecegim şöyle taş çatlasın 60 ytl ye kadar hangisini onerebilirsin. 5.1 analog bi sistemi baglayabilecegim bi ses karti gerek :(

• Hiç bakmana bile gerek yok!

Dediğim gibi @Wolverine toprak hattında kaçak olduğu kesin!

İyi bir elektrikçi bul. Ama kontrol kalemi değil yanında voltmetre ile gelsin! Bu Topic'de daha önce yazdığım yazıları ona okut veya oku, aynen bu şekilde istiyorum de. Tüm prizleri söküp kontrol edecek. Varsa köprü bağlantıları iptal edecek. Dairenin sigorta kutusunda da köprü bağlantı varsa onu da iptal edecek. Binadan daireye gelen toprak kablosunu da iptal edecek. Tamamen yeni bir topraklama çubuğu çakıp (1.5 metrelik olsun.) direkt olarak senin daireye getirecek ve sigorta kutusunun içinde toprak kablosuna bağlayacak. Eğer toprak kablosu oraya daha önce hiç çekilmediyse o zaman direkt olarak Ups'nin prizine bağımsız olarak bağlayacak. Burada kısaca yazdım. Sen lütfen bu topic'deki daha önce yazdığım yazıları tekrar dikkatlice oku. Ama ne olur iyi bir elektrikçi olsun. Çünkü bazıları sen ne desen tam tersini yapıyor seni pek önemsemiyor.

Saygılar.

quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Peki evdeki elektriğin toprak hatlı olup olmadığını veya öyleyse de doğru bağlanıp bağlanmadığını biz kendi imkanlarımızla anlayamaz mıyız? Pide kolay canım..

• @teknika

multimedya bir sete mesela megaworks 550 ye aktif bir subwoofer eklemek mümkünmüdür?Eğer mümkünse bağlantılar nasıl olacak?Açıklayabilirsen sevinirim
  • Bu zor bir şey değil.

Y tipi konnektör alacaksın. Sub çıkışını Y konnektör ile çoklayacaksın. Ama neden böyle bir şey istiyorsun ki. Çok fazla bass kalite demek değil ki. Ayrıca normal satellite kolonlarının sesi daha alt seviye de kalır bu durumda.

Tavsiye etmem.

Ama olur mu? diye sorarsan. Olur!

Saygılar.

quote:

Orjinalden alıntı: aykutx

@teknika

multimedya bir sete mesela megaworks 550 ye aktif bir subwoofer eklemek mümkünmüdür?Eğer mümkünse bağlantılar nasıl olacak?Açıklayabilirsen sevinirim

[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 5 Mart 2006; 22:33:51 >
  • @teknika
    ama ses kartının streo çıkışı hem center hem sw için. bu iş nasıl olacak
  • Sen de ona göre Y konnektör alacaksın zaten. Mesela bir ucu stereo kulaklık tipi diğer 2 tarafı dişi composit gibi. Çıkışlarının tipini bana belirtmediğin için bir şey söyleyemiyorum ama önümde olsa sana anında ne tip çoklayıcı alacağını ve nasıl bağlayacağını söyleyebilirdim.

Ama her tip ve tür de Y konnektör ve çoklayıcı var piyasa da. Doğru çoklayıcıyı bulursan çok rahat bir şekil de halledebilirsin 2. Subwoofer takmayı.

Saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Az önce baktım, patlama felan yok e-mailde yav. Çalışıyor, hiçbir sorun da yok. mp3ler aynen orda.
    Audigy haricinde ses kartı olarak 60ytl.ye kadar demişsin. Zaten Audigy haricinde daha ucuz olarak sadece live serileri var. Live 24 bit 7.1 öneririm bu durumda. İşini hayli hayli görür.
    quote:

Wolverine abicim senden daha once su 5.1 testlerini istedim testler@mynet.com maili patlamış oldugundan giremedim. sende sanırım gormedin o yazdıgım topiği bende hatirlamiyorum şuanda. sen bana onları kaybeden@gmail.com adresine atarsan buyuk makbule geçer be abicim. bide benim fazla param yok bi 5.1 ses kartı almak istiyorum pc ye bana Audigy dışında onerebilecegim şöyle taş çatlasın 60 ytl ye kadar hangisini onerebilirsin. 5.1 analog bi sistemi baglayabilecegim bi ses karti gerek :(

Wolverine abi bu ses kartının fiyatı tam olarak ne kadardır? birde nerelerde bulabilirim. Gold PC de bulabilirmiyiz veya ne bileyim vatan da felan. ayrıca bu kartın kalitesi ne durumdadir. 5.1 olarak sesi tam olarak dagitim yapamazsa kafanı burda topiclerle patlatırım ona gore arti olarak benim sistemde sub yok daha sonradan bi aktif olarak bi sub baglarim belki olurda baglarsam kart yine bana yetermi? saolasın.

• tekn,ka teşekürler. bir ucu streu diğer 2 tarafı dişi compozitle olur. ama hangisi center hangisi sw nereden bilicez
  • Eee.

Artık onu da sen kontrol ederek dikkatlice deneyip bakacaksın.

Zaten yanlış bağlasan da yanma falan olmaz. Sadece orta sesler Subwoofere yönleneceği için anlarsın hemen yanlış bağladığını. Ama denerken ses fazla açık olmasın.

Saygılar...
  • @TEKNİKA

açıklamaların için çok teşekkür ederim.Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 5 Mart 2006; 22:57:03 >
  • http://www.gigatek.com.tr/oem.php?kat=20

Yukarda verdiğim linkte bu karttan var. Site de çok sağlam. İlerde aktif sub bağlarsan da sorun çıkmaz.
    quote:

Wolverine abi bu ses kartının fiyatı tam olarak ne kadardır? birde nerelerde bulabilirim. Gold PC de bulabilirmiyiz veya ne bileyim vatan da felan. ayrıca bu kartın kalitesi ne durumdadir. 5.1 olarak sesi tam olarak dagitim yapamazsa kafanı burda topiclerle patlatırım ona gore arti olarak benim sistemde sub yok daha sonradan bi aktif olarak bi sub baglarim belki olurda baglarsam kart yine bana yetermi? saolasın.

• @teknika, tek katlı kendi evimizde kalıyorum, bahçesi de var, bu işi kolaylaştırır mı yoksa zorlaştırır mı?
    Bir de bizim evin önce eski bir kısmı vardı, sonra yanına yeni kısım eklendi. Haliyle evde 2 adet ayrı sigorta var. Bu işi bozar mı?
  • baktım abi
    bende gold computer da gordum ama aynısımı bilmiyorum bi bakarmısın?
    Bu Seninkinde SB Live 24Bit Yazıyor
    Bu Baktıgım Gold'un Sitede CREATIVE SB. AUDIGY VALUE 7.1 24 BIT yazıyor
    ikiside aynı urunmudur?
    http://www.gold.com.tr/Product.asp?CATEGORY=Ses%20Kartları&MARK=CREATIVE
    bu adreste üstten ikinci kart. bi bakarsan sevinirim.
  • Ooo bu çok daha iyi.

Tabiki işini kolaylaştırır.

Hat çekmek ve topraklama yapmak kolay olur.

Buna çok sevindim.

Saygılar...
  • O kartlar farklı, biri Audigy diğeri Live serisi. Sen Audigy istemiyordun..
    quote:

baktım abi
    bende gold computer da gordum ama aynısımı bilmiyorum bi bakarmısın?
    Bu Seninkinde SB Live 24Bit Yazıyor
    Bu Baktıgım Gold'un Sitede CREATIVE SB. AUDIGY VALUE 7.1 24 BIT yazıyor
    ikiside aynı urunmudur?
    http://www.gold.com.tr/Product.asp?CATEGORY=Ses%20Kartları&MARK=CREATIVE
    bu adreste üstten ikinci kart. bi bakarsan sevinirim.

• Tamam, en kısa zamanda halledeceğim, yardımların için teşekkür ederim..
    quote:

Orjinalden alıntı: teknika

Ooo bu çok daha iyi.

Tabiki işini kolaylaştırır.

Hat çekmek ve topraklama yapmak kolay olur.

Buna çok sevindim.

Saygılar...
  • Wolverine abi ikisinin arasında 2 3 $ oynuyor. Hangisi iyiyse bana gelecek tarz hangisiyse onu alalım?
    Vatandadahttp://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=15130 32$+KDV Yani = 50 YTL.

bu arada teknika abicim msn e az gelebilirsen sevinicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerim -- 5 Mart 2006; 23:22:38 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.