Şimdi Ara

Yaşadığınız Teknik sorunlar ve Merak ettikleriniz! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
2
Favori
18.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BEYLER İLGİNÇ BİR DURUMA ŞAHİT OLDUM AZ ÖNCE
    (YA DA BANA İLGİNÇ GELDİ)
    PC NİN SES KARTI NIN MİKROFON GİRİŞİNE KULAKLIK BAĞLANILARAK MİKROFON OLARAK KULLANILIYOR.
    BU OLAYI BANA İZAH EDEBİLİR MİSİNİZ
  • ben bunu seneler önce keşfetmiştim .. taaa Creative vibra 128 kullandığım zamanlarda
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamerim
    Wolverine bu ne şiddet bu ne celal? Benim açtıgım topictede başka arkadaslar boyle kelimeler kullandı. - off benim bu olaylarla ne işim var onuda bilmiyorum - dediklerinde biz bişi demedik. Kendi insafiyetine verdik. Buradada Aynı olay var arkadasim birinden bilgi istiyorsun ve adam gonullu olup sana sayfalarca yazı yazmıs sen adamı ki teknika gibi bi insanı terslemişsin. Sana yakıştıramadım dostum. yarbay degil general de olsan bu değişmez. istersen 10000000 milyar mesaj yaz. Unutmaki bu forumda yanlız sen yoksun. Diğerleride var.

+1 abcim bu forum herkese açık bir ortam bunda hemfikiriz umarım.bazı yanlış anlamalar olmuş benim anladığım kadarıyla neyse teknika abicim verdiğin bilgilerden dolayı teşekkürler çok sağol abi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fiji@ytu

BEYLER İLGİNÇ BİR DURUMA ŞAHİT OLDUM AZ ÖNCE
    PC NİN SES KARTI NIN MİKROFON GİRİŞİNE KULAKLIK BAĞLANILARAK MİKROFON OLARAK KULLANILIYOR.

evet banada bir demişti bende bunu seneler önce denemiştim ama başarısız oldum
    senin kadar şanslı değilim ben @darkchild o zaman ses kartım ess canyon3d ydi ben başaramadım ahh ahh ne sevinmiştim o zaman bunu duyduğumda acaba kulağımın duyduğu sesle bilgisayardan çıkan sesim nasıl?tabi bunu mikrofon alarak öğrendim berbatmış bidaha şarkı söylemedim tek olmadığım yerlerde
  • yani kulaklıklar teknik olarak mikrofon la aynı yapıyı mı içeriyor?
    olay bu mu?
    her ses aldığımız cihazı mikrofon olarak kullanabilrm iyiz
  • quote:

yani kulaklıklar teknik olarak mikrofon la aynı yapıyı mı içeriyor?
    olay bu mu?
    her ses aldığımız cihazı mikrofon olarak kullanabilrm iyiz

olmaz her halde böle birşey abicim bunu gelleyemeyiz yani istersen dene olmayacak ben yapamadım yani bilmem belki oluyodur
  • enteresan bi durum
    kulaklığın mikrofon gibi iş görmesi beni baya şaşırttı
  • Wolverine abicim. bak abicim diyorum. öğretmene davranır bi şekilde davranmıyorsun bilgine.
    Seni böyle kimse görmemiştir herhalde. Tepki toplamana gerek yok.
    Saygı ve Sevgiler.
  • comastico ben wolverine savunmuyom yanlış anlama ben avukat değilimlütfen daha düzgün sevyeli konuşalım
    ama bir ara arkadaşıda jazz9940 tartışmalarında bazı arkadaşlar onu savununca böle olmadı ama kimse onlara yakıştırmalar yapmadı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dolusuna bereket ünlem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KızılKorsan -- 6 Mart 2006; 17:22:32 >
  • topic inceleme amaçlı kilitlenmiştir
    gerekli inceleme yapıldıktan sonra gereken yapılacaktır...
  • comastico ve c@sh adlı üyeler sınırsız banlanmışlardır
    wolverine darkchıld ve teknika sizlerde bundan böyle karşlılıklı atışmamanız yönünde birer uyarı aldınız

herbirinizin emeğine ,verdiği bilgilere saygı duyuyor ,üyelerimize yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ediyorum ancak benim birinci vazifem forum düzenini sağlamak olduğu için bu gibi durumlarda gerekeni çekinmeden yapacağımıda bilmenizi istiyorum...

hepinize iyi forumlar dilerim...
  • Bu Topic'i yine yayına açan site yönetimine, duyarlı yaklaşımları yüzünden teşekkür ederim.

Bundan sonra ben de verdiğim cevapları çok daha dikkatli ve çok daha duyarlı olarak cevaplamaya çalışacağım.

Bu forma ve bu topic'e ilgi gösteren herkese Saygılar...
  • bizde gösterdiğiniz hassasiyete teşekkür ederiz...

iyi forumlar dilerim...
  • Evet. Microfon olarak kullanabilirsin. Aslında mikrofon da kulaklık da birbirine çok yakın bir mantıkla çalışır. söküp içlerini de açtığın da birbirlerine çok benzediklerini göreceksiz.

Burada bir birlerinden farklı olan omaj değerleridir. Mikrofon omaj değerleri çok yüksek omajlardadır.

Ancak kulaklıkla yaptığın deneme de çok büyük bir ihtimalle ses çatlak ve boğuk çıkacaktır. Bu da omajın farklı olmasındandır.

Ayrca Mikrofonlar da diyafram kalınlığı ve esnekliği kulaklıklara nazaran daha farklıdır.

Saygılar...

quote:

• @Dasdasq arkadaşımız Pm mesaj göndermiş. Konuyu burada cevaplamayı uygun gördüğüm için Topic'e taşıdım.

SONY SA-VE 155 EV receiversiz Pc'ye baglanabilir mi? Sorduğum satıcı bağlanmaz dedi. 5.1 ses sistemi nasıl baglanmaz yontemi yok mudur selam.

Sevgili arkadaşım. Yazmış olduğun modeli internet üzerinde araştırdım ki tanıyayım diye. Ancak, öncelikle şunu söyleyeyim bu model anladığım kadarıyla satıştan kalkmış. Bu normal bir şey. Çünkü Sony binlerce model çıkaran ve çok sık olarak model değiştiren ve özellikle ülkelere özel modeller ve model numaraları üreten bir firma. Zaten yaptığım aramalar da bu model numarası yurt dışında hiç yok.

Ancak sana çok kısa ve pratikçe cevap vereyim. Eğer bu kolonlar kendinden anfiliyse, yani sadece hoparlör takımı değilse ki benim anladığım kadarıyla değil. O zaman Pc'ne bağlayabilirsin.

Kısacası gerek kendinden anfili hoparlör takımını, gerekse ayrı bir anfiyle çalışan hoparlör takımını bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. İllaki bilgisayar için üretilmiş olması şart değil. Ancak bağlanan sistemin özelliklerine ve ses kartınızla uyumlu çalışması durumlarına karşın performans değişiklikleri olabilmesi veya tatminsizlikler olduğu kadar tahmininizden de fazla tatmin olabilmeniz normaldir.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 5 Mart 2006; 13:12:38 >
  • tesekkurler alakasız omasın diye pm attım.

hoparlorun anfisi yok. sadece 5 uydu bir subwoofer var. kesinlikle baglanır diyor musunuz. gorevli baglanmaz dedi teknosa da.

linkler,http://www.hifibitz.co.uk/product.asp?id=2677

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17866&productid=evsonysave155

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasdasq -- 5 Mart 2006; 13:19:59 >
  • Dahili anfisi varsa içinde yani kendinden anfiliyse bağlayabilirsiniz. Eğer dahili anfisi yoksa bağlayamazsınız!

Gönderiğiniz yere bende baktım ama orada hiçbir bilgi yok.

Bu gün veya yarın oraya gideceğim başka bir şey için. Sizin için özellikle bakar size hemen cevap yazarım.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 5 Mart 2006; 13:22:30 >
  • cok tesekkur ederim. dahili amfisi yok. demek ki alamıyacagız. yardım için sagolun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknika

Evet. Microfon olarak kullanabilirsin. Aslında mikrofon da kulaklık da birbirine çok yakın bir mantıkla çalışır. söküp içlerini de açtığın da birbirlerine çok benzediklerini göreceksiz.

Burada bir birlerinden farklı olan omaj değerleridir. Mikrofon omaj değerleri çok yüksek omajlardadır.

Ancak kulaklıkla yaptığın deneme de çok büyük bir ihtimalle ses çatlak ve boğuk çıkacaktır. Bu da omajın farklı olmasındandır.

Ayrca Mikrofonlar da diyafram kalınlığı ve esnekliği kulaklıklara nazaran daha farklıdır.

Saygılar...

quote:

tesekkür ederim.

forumun böle üyelere ihtiyacı var
  • forum yönetimine de tesekkur ederim.

mikrofon olayıyla ilgili olarak optimum değerlerde calışan bir hopörlör ile mikrofon işimişzi görecek galiba.

ii forumlar
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.