Şimdi Ara

yaş 23 hiç yılbaşında dışarı çıkmadım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir mekanda kutlamadım   bu zamana kadar olmadıysa bundan sonrası da zor artık

• Valla ben yılbaşı evimde otururum, kafamı dinlerim. TAAA Kİ KOMŞULAR MAL MAL SON SES ŞARKILAR AÇIP UYKUMU KAÇIRANA KADAR.

Dışarıda çok takılmayı sevmiyorum. Çünkü yılbaşında millet alkol alıyor, taciz, kavga hatta bazen terör saldırısı bile oluyor.

• Benimde 24 bende hiç kutlamadım genelde namaz kılarak geçiririm geceyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dışarda takılmayı pek sevmem diyip ponçik yaseminle her yeri geziyosun ama hocam  

• xxCrazyBoyxx01 kullanıcısına yanıt

Yılbaşında gezmiyoruz hocam.

Ben genelde zaten kalabalık meydan, ortamlara gitmeyi sevmem. Özellikle taksime hiç gitmeyi sevmiyorum 24 yaşındayım bu yaşıma gelene kadar sürekli bombalı saldırı terör saldırıları oldu oralarda. O nedenle ben böyle özel günlerde veya çok kalabalık ortamlarda olmayı sevmiyorum.

• Eğer her geceyi yılbaşındaki gibi namaz kılarak geçirmiyorsan (yatsı namazı hariç), yılbaşını da namaz kılarak geçirme; o akşam her ne yapıyorsan onu yap, rutininden şaşma, olağanüstü birşey yapma. Bugüne inat olsun diye daha çok ibadet etmek de yine yılbaşına kıymet vermek oluyor. Bu yüzden bazı zır cahillerin yaptığı gibi yılbaşında Mekke'nin fethini kutlamak, mevlüt okutmak hep yılbaşına değer kıymet vermek oluyor ve çok yanlış.. O yüzden ibadetini yarın gece yaparsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekareme -- 31 Aralık 2023; 19:15:47 >
  • 29 yaşındayım ben de çıkmadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 bende çıkmadım. Niye çıkacaksın ki herkes herkesi çıkıyor sanıyor. En fazla bi cafede oturup eve dönüyorlar boş iş.

• Normal zamanda çıkmıyorsan bugün çıkmanın bir esprisi yok zaten. Ben de projelerimi bitirmeye çalışarak geiçiriyorum.

• dekareme kullanıcısına yanıt

5 vakit namaz kılıyorum yılbaşında namaz kılmamın amacı dua için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim çıkacak arkadaşım yok olsa çıkarım yaşım 25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FollowTheLight -- 31 Aralık 2023; 20:45:4 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.