Şimdi Ara

Yardımlarınızı bekliyorum Rica

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
2.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle geçmiş bayramınız ve gelecek bayramınız mubarek olsun. benim sıkıntım şöyle

iş yerim hemen evimin altı yani 3.katta otuyorum iş yerimde 3 kat aşşada ve dükkanımda internet mevcut ama eve internet almadım çünki pc masaüstü evden dükkana kablo çektim modeme pc işini hallettik ama asıl sorun telefon evde wifi yani internet bu sebepten ötürü mobil internetim bitiyor sorum şu dükkandaki internetimi evdede kullana bilirmiyim yani tplink filan dediler ama anlamadım 3.kattan çekermi vs filan sorularım var yardımcı olursanız sevinirim rica şimdiden teşekkürler

• 2 seçenek var.
    1- Kablosuz köprüleme
    2- Access Point

Kablosuz köprülemeyi pek tavsiye etmiyorum.Zaten 3. kata CAT kablo çekmişsin, o yüzden Access Point (AP) kullanmanı tavsiye ederim.

Zyxel NBG6515 işini çözer.Cihazda zaten router-access point-repeater özellikleri ayrı ayrı var.İstediğin şekilde kullanabilirsin.
    AP modunda 3. kata gelen kabloyu Zyel'in LAN portuna takıp kurulumunu yapıyorsun, gayet basit.
  • Acces point noktası satın alarak evdeki wifi sorununu çözebilirsiniz. Modeminize uyumlu olmasına dikkat ediniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim lakin kurulum nasıl olacak hiç bilgim yok yani cihazı eve çektiğim kabloyamı takcam yoksa modem ile bağlantımı yapcam ?
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ediyorum lakin bu konuda hiç bilgim yok nasıl yapabilirim ? detaylı anlatırmısınız
  • axiuşak53 kullanıcısına yanıt
    PCye giren CAT kabloyu PCden çıkartıp bu cihaza takacaksın sonra ayrı bir CAT kablo daha bulup (genelde cihazın kutusundan çıkar) APden PCye kablolu bağlantı yapabilirsin.
    En sonunda APnin arayüzüne girip kablosuz adı, şifre vs. ayarlarını yapıp kurulumunu bitireceksin.
    Her APnin kendine göre kurulum yöntemi var, kılavuzunda nasıl olacağı yazar ama genel mantık aynıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    teşekkür ediyorum ellerine sağlık hocam o zaman evde wifi olarak bağlana bilirim ve evin her odasında çekme ihtimali vardır dimi hocam :) ve attığınız ürünü satın alıyorum
    Evin büyüklüğü ve cihazın konumuna göre kablosuz kapsama alanı değişir.
    Bahsettiğim cihaz orta karar bir cihazdır.Daha farklı kafana yatan cihazda olabilir.Aslında ben hiçbir marka ve modele kefil olmam ama NBG6515 i bizzat kullanıyorum, benim işimi görüyor en azından.Ama çok harika 4 4lük bütün işlerini çözer, heryerde çeker diyemem malesef ;)

Merhaba. Ürününüzü seçip aldıktan sonra kurulum videolarına bakarsınız, ap kurması kolay zaten. Sıkıntı yaşarsanız yazarsınız bu konuya yardımcı olmaya çalışırız.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    NBG6515 bu ürünü almaya karar verdim iş görür inşallah tekrar teşekkür ediyorum yardımlarınız için
    Rica ederiz.

Sadece access point özelliği olan cihazlar da var.Fiyatları daha uygundur diye söylüyorum, mesela Airties 4920.

Zyxel NBG6515'te;
    1- Router
    2- Access Point
    3- Universal Repeater mod özellikleri var.
    O an hangisi lazımsa cihazı o şekilde kullanabilirsin.Ben yeri geldi her şekilde kullandım ancak sen sadece Access Point olarak kullanacaksın.O yüzden kullanmayacağın özellikler için ekstra para vermen pek mantıklı değil ama ieride lazım olur kullanırım dersin orası ayrı.
    hocam sadece acces point kullancam o yüzden başka üründe önerebilirsiniz ?
    Önceki mesajda da dediğim gibi Airties 4920 olabilir.Özellikleri ve fiyatı fena durmuyor ama kullanmadığım için birşey diyemem.Ama 4920 fiyatına 6515 denk getirirsende bence kaçırma ;)

anlamadım hocam 6515 dediğiniz bu ürünmüydü ?https://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-nbg-6515-300mbps-433mbps-dual-bant-kablosuz-ac-router.html şimdi ilk bunu dediğiniz için bende buna odaklantım lakin sadece acces point yapcağım için başka ürünlerde bakabilirsiniz dediniz bu yüzden kafa karıştırmadan yarına kadar bu işe noktayı koysak şunu alın diyin yeter bütce 500 tl kadar :)
    Cihaz bu evet ama bu kadar para verilmez bence.
    Mesela sahibinden de var :
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-cok-temiz-zyxel-nbg6515-access-point-702334657/detay

Cihaz sağlamsa, sıkıntısı yoksa kargo dahil ₺200'e anlaşabilrsen düşün bence.

Kendimi senin yerine koyup düşünüyorum, ben olsam sadece AP olarak kullanacağım için şu cihaz sağlam ve sorunsuzsa alırdım :
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-2.el-switch-airties-air-4920-1600mbps-gigabit-717217975/detay

Bilmiyorum forumda başka AP kullanan arkadaşlar varsa onlarda tavsiyede bulunabilirler.Bu tip cihazlarda arabirim yazılımları ve kontrol edilebilirlik önemli çünkü adı sanı duyulmamış onlarca cihaz var piyasada.

Teşekkürler hocam Bi bakım olmadı sıfır alırım kafa rahat olur

Cihazı aldım çalışan arkadaşım var Di media marktan 300 geldi ve dün kurulumu gerçekleştirdim evin her yerinde çekiyor yardımın için çok sağol teşekkür ediyorum

Rica ederim, umarım bir sorun çıkmaz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.