Şimdi Ara

Yardımlarınızı bekliyorum Rica (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
2.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teme--->Kurulum--->Ağ Yapılandırması

Yardımlarınızı bekliyorum Rica

Burada 192.168.0.1 olan yere 192.168.1.1 gireceksin.Bu işlemi yapıktan sonra 1dk. kadar bekle ve Netmaster'a 192.168.1.1 adesinden girip girmediğini bir dene.Sayfayı yenile dersen tarayıcıda çalışmaz.
  • Dediğiniz gibi yaptım artık 192.168.1.1 olarak netmaster paneline giriyor. Şimdi acces point aldığımız modeme reset atıp tekrar kurcam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • axiuşak53 kullanıcısına yanıt
    Modemin altındaki anahtarın AP modda olduğuna emin ol, Zyxel'i Netmaster'a bağlıyken (SARI LAN girşinden) kapatıp aç.Zyxel'e 192.168.1.2 adresinden ulaşabilmen lazım.Reset atmana gerek yok.
  • Şuan dediğiniz gibi yaptım ve Acces point paneline 192.168.1.2 giriş yapabiliyorum lakin internet yok 😥

Edit: zyxel reset attım artık 192.168.1.2 girmiyor

192.168.1.1 dükkanda ki modeme giriyor 😠 ama şuan internet var tekrar aynısi olurmu bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiuşak53 -- 11 Mayıs 2020; 14:2:35 >
    Herşey normal aslında, neden internete çıkış yok anlayamdım.

Zyxel'in "durum" sayfasından bir ekran görüntüsü atar mısın?
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Zyxel reset attım ve İnternete girdi lakin panale girmiyor. Ama netmaster paneline giriyor onu çözemedim dükkanda ki modeme bağlı olan kablo evdeki modeme bağlı ama zyxel yerine netmaster giriş yapıyor 😥 ilerleyen günde yine aynı sorun yapar gibi his var içimde şuan net aktif. Ama WiFi şifre filan değiştirmek istesem panele giriş yapamadigimdan değişemiyorum

Temel--->Kurulum--->DHCP 'den bağlı istemcilere bir bakar mısın? Ekran görüntüsü atar mısın?

Bir gariplik var bu işte.
  • Buyrun şuan böyle Yardımlarınızı bekliyorum Rica

Edit zyxel modeme 192.168.1.12 olarak giriş yapabiliyorum şuan internet aktif dükkandan gelen kablo LAN girişlerine bağlı masa üstü pc bağlantı da aynı şekilde Lan üzerinden yapıldı şuan intenert var ve panale giriş yapabiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiuşak53 -- 11 Mayıs 2020; 14:24:20 >
    Açıkcası birkaç ince ayar istiyor sistem ama şu an çalışmasında bir sıkuntı yoksa elleme derim.
    Sorun Netmaster DHCP havuzunu 192.168.1.2'den değil de 192.168.1.10'dan başlatması.
    Aslında Zyxel Default ayarlarında IPyi DHCPden otomatik değil de 192.168.1.2 olarak statik alır.DHCPden otomatik 192.168.1.12 almış olması ilginç.Belki de DHCPden otomatik al moduna geçti :)

Zyxel'i kapatıp açarsan yada resetlersen tekrar IPsi değişebilir bilgin olsun.

Bence sen ne olur ne olmaz gönderdiğin sayfadaki ekranda 192.168.1.10 değilde 192.168.1.2 yap, CPE sayısı da 254 olsun (çok gerekli değil değiştirmen, evinde 254 tane cihaz yoksa tabi :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 11 Mayıs 2020; 15:15:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam teşekkür ediyorum şuan internet çalışıyor lakin 2 gün öncede çalışıyordu dün sabahtan yine aynı sorun oldu şuan tekrar aynı sorunu yaşarmiyim bilmiyorum ama deneyip göreceğiz.

O başlangıç yerel ip adresini 10 yerine 2 yazcam doğru anladım dimi netmasterin panelindeki?

Evet 10 yerine 2 yazacaksın o kadar.

• N'oldu durumlar nasıl? Var mı bir sıkıntı ? ;)
    Dediğiniz gibi yaptım şuan sıkıntı yok ama o 10 yazılan yere 2 yazdım ama hala panele zyxel 192.168.1.12 oalrak giriş yapıyorum sıkıntı olursa zaten ilk durağım burası tekrar teşekkür ediyorum yardımların için o kadar katlandin bana

Network--->LAN--->IP

Şu an ekran görüntüsünü 192.168.1.12 girip Zyxel'e gönderir misin?
    Buyrun böyle şuan

Zyxel otomatik IP alıyor.
    Kullanmaya engel değil ama IPsi her tekrar başlatta değişebilir, bilgin olsun.Her zaman 192.168.1.12'den giremeyebilirsin.

• Teşekkürler peki otomatik alması ilerde yine aynı sorun teşkil eder mi

Yok internet konusunda bir sıkıntı çıkarmaz ama Zyxel'e her zaman aynı 192.168.1.12 adresinden erişemiyebilirsin.

Networkte hangi cihazların bağlı olduğu uygulamalar var aslında.Ben FiNG denen bir uygulama kullanıyorum, basit ve kullanışlı.Android , IOS ve Windose sürümleri var istersen.LAN ve WLAN'da bağllı olan istemcilerin IP, MAC vs. görebiliyorsun.

Bilgi için teşekkürler lakin internet yine yok bu sefer kablonet genel arıza vermiş 😂 Bende kısmet yok valla ya

Geçmiş olsun, aslında bağlantıyı test etmek için güzel bir fırsat :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.