Şimdi Ara

Yardımlarınızı bekliyorum Rica (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
2.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Umarım bir sorun çıkmaz, ben teşekkür ederim eski TCP/IP bilgilerimi tekrar deştiğin için ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Hocam yuksek ihtimal yine aynısını yaptı 😠 Bi anda WiFi den çıktı mobil Yardımlarınızı bekliyorum Rica

Edit ip yapılandırma hatası olarak çıkıyor telefonda

Edit:https://www.youtube.com/watch?v=EcP3JzDC5U0&feature=youtu.be bunu yaptım telefon WiFi bağlandı 🤔

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiuşak53 -- 16 Mayıs 2020; 4:8:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• axiuşak53 kullanıcısına yanıt
    Bunu yapması normal değil, cihazda bir sorun var herhalde.Garantiden değiştir bence.

Hocam Malesef yine yaptı 😠 pc da tanımlanmayan ağ hatası olarak çıkıyor

Edit: telefona öyle yaptım lakin bir kaç saat sonra telefonda Girmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiuşak53 -- 16 Mayıs 2020; 12:8:53 >
    İşin içinde Netmaster olduğu için hep temkinli yaklaşıyorum soruna ama buradaki sıkıntı ya Netmaster IP dağıtamıyor yada Zyxel dağıtılan IPyi alamıyor.
    Fakat sen PCyi bağlayınca IP alabiliyor, bu da sorunun Zyxel'in IP alamamasından kaynaklandığını gösteriyor.
    Şu kurulumda sistemin sıkıntısız çalışması lazım.Zyxel Müşteri Hizmetleriyle irtibata geçip cihaz değişim talebinde bulun bence.
    Aynı cihazı aynı şartlarda yıllarca kullandım/kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım.

teşekkürler hocam kabloları çıkartıpp taktım internet geldi ? valla kafayı yicem şimdi müşteri temsilcisini arasam bi ton belge isticekler
    Ya...Dediğim gibi şimdi işin içinde Netmaster varsa olay çok bilinmeyenli denkleme dönüyor.
    Sisteme AP kurmak en basit işlerdrn birisi ama Netmaster olan bir sisteme birşey ilave etmek genellikle soru işareti ile sonlanıyor.
    PCyi Netmaster'a bağlayıp 3-5 saat denediğin oldu mu peki? Bende bir ara Z4 modeli vardı azıcık yüklendiğim zaman cihaza Ethernet portları şişip donup reset atıyordu kendine.

Modemi almadan önce hocam dükkandan gelen kablo hep pc bağlıydı öyle giriyordum internete lakin evdede WiFi olsun dedim ilk aldığım zamanlarda sıkıntı yoktu bu son zamanlarda baş ağrısı çekmeye başladımm

Şuan bizde iki seçenek var ya modem yada netmaster peki modem düzgün desek netmaster bir şey yapma ihtimalimiz var mı yoksa böyle kullanmaya devammi 🤔

Yok.Şu an yaşadığın sorun normal değil ve problemin daha çok Zyxel'den kaynaklandığını gösteriyor.
    1 yıl olmadı herhalde sen onu alalı bence garantiden değişim talep et.Cihazda donanımsal bir sorun olabilir.
    En son yine Zyxel'e statik IP vermeyi dene (192.168.1.168 gibi) diyeceğim ama pek umutlu değilim maalesef.

EDiT: Sorunun ne olduğu cihazların yanında ve erişimleri varken anlaşılır aslında ama bunu böyle yazışıp uzaktan çözmek imkansız gibi.Dükkana gidebiliyorsan Netmaster arayüzüne girip DHCP istemcileri listesinden bir kontrol et Zyxel var mı yok mu (Netmaster daki kabloyu başka soketlere de takıp tekrar dene) eğer yoksa evdeki PCye dükkandan gelen kabloyu tak, sonra tekrar dükkana gidip Netmaster arayüzünü yenileyip DHCP istemcileri listesinden kontrol et PC IP almış mı almamış mı.Eğer almışsa sorun Zyxelde eğer almamışsa sorun Netmasterda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 16 Mayıs 2020; 13:12:20 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.