Şimdi Ara

Yardımlarınızı bekliyorum Rica (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
2.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim, ne demek.AP modda kolay kolay birşey olmaz o cihaza ama 192.168.1.2 den girmemesi kafamı karıştırdı benim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah hocam kaç haftadır uğraşıyordum bazı karantina günleri bunla uğraşmaKla geçti tekrar teşekkür ederim bir olumlu olumsuz bir şey olursa burdayım 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 😂 Hocam yine gitti internet bu sefer wlan ışığı hiç yanmıyor böyle oluyor işte git gelleri başladı

• axiuşak53 kullanıcısına yanıt
    Kabloyu Zyxelin SARI LAN girişine takıyorsun değil mi?

MAVİ WAN girişi değil?

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    Sarı kablo yani lan girişi pc ve modeme bağlı mavi kablo wlan girişine takılı

AP modda MAVİ (WAN) girişine hiçbir kablo takma.
    PCden gelen kabloyu çıkar ZYXELden sadece Netmaster ve Zyxel birbirine kabloyla (zyxelin sarı lan girişi) bağlı olsun.
    Bu durumdayken Zyxeli kapat 10sn bekle sonra tekrar aç.

1-2 dk geçip zyxel IP aldıktan sonra PCyi Zyxele bağla.
    Büyük ihtimalle Zyxel IP alamıyor gibi geldi bana.

• Hocam şuan 192.168.1.2 olana giriş sağladım buradan ne yapıyım 🤔 o dediğinizi sonra yapsak nasıl olur şuan modem arayüzüne AP olarak giriş yaptım

Benim anlayamadığım Zyxel'in MAVİ WAN girişine hangi cihaz bağlı ve neden oraya bağladın?

Şu an AP modda cihaxın sorunsuz çalışması lazım.

Hocam hani biz dükkanda ki intneenti eve taşıdık ya evdede WiFi olsun diye ben zaten dükkandan eve pc için kablo çekmiştim ama telefondan WiFi olsun diye bu modemi almıştık dükkanda ki intenetti evdede kullanalım diye 😊 dükkanda ki modemden gelen kablo maviye takılı sarı kablo evdeki modemden pc takılı. Ama kablo da sorun var diye düşündüm sadece dükkandan gelen kabloyu pc takınca internet geliyor

quote:

dükkanda ki modemden gelen kablo maviye takılı sarı kablo evdeki modemden pc takılı.

Dükkandan gelen kabloyu MAVİ WAN girişine değil de SARI LAN girişine takıp Zyxel'i kapatıp açar mısın bir?

• 😂 ?uan tekrar geldi intnert dediğiniz gibi yaptım wlan girişe hiç bir kablo takılı değil

Orası wlan giriş değil WAN girişi, AP modda birşey takılı olmaması gerekiyor zaten.
    wlan ve wan farklı kavramlar :)
  • 😂 Fark ettim hocam şuan çalışıyor bir kez gitti geldi sorun olmadı ama şuan wan girişine hiç bir kablo takılı değil. Ama 5 ay oldu alalı hep orda takikiydi son zamanlarda böyle sıkıntı verdi 😂

• Hocam sorun devam ediyor yine

Sen Netmaster'ı bridge modda kullanmıyordun değil mi?
    Onla bilgim yok hocam 🤔

192.168.1.2'den Zyxel'e girebiliyorsan ana sayfadan bir görüntü atar mısın?
  • Valla hocam sınanıyorum şuan modeme reset attım WiFi açık modemin arkasındaki şifre ile girdim lakin panale girmiyor şuanda 192.168.1.2

Bir dakika yaa..Unuttum ben onu sahi :)

EDiT: Netmaster'a 192.168.0.1 adresinden giriyorsun değil mi? (Dükkandan gelen kabloyu PCye takıp girer misin Netmaster'a?) Giriyor mu?
    Subnetler farklı olduğu için Zyxel IP alamıyor.
    Ya Netmaster'ın arayüzüne girip LAN adresine elle 192.168.1.1 girip restart yapacaksın ya da Zyxel'in arayüzüne girip (PCye elle 192.168.1.10 gibi IP verip) Zyxel'in IPsini 192.168.0.2 yapacaksın.
    Biraz karışık gelebilir ama manuel IP ayarlaman gerekecek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 9 Mayıs 2020; 15:55:24 >
    Hocam bu sabah yine net gitti dediğinizi yapcam lakin netmaster panale giriyorum lakin lan kısmını bulamadım 😂😓😠

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.