Şimdi Ara

Yardım lütfen! İnsignia, Yeni Focus ve Octavia (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Demedi deme sonra ama insignia alırsan ileride " keske" diye daha cok hayiflanirsin bence. Arabaya diyecek laf yok ama bu benzin fiyatlarıyla cok üzülürsün, sonra ikinci elde yıllar icinde bence bu fazla yakıt sarfiyatindan dolayı aracın ikinci eli cOk kaybettirecek gibi. Bunlar benim şahsi düşüncem tabi, LPG ise bu araca uzun vadede problemler çıkarıyor,,,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakıt önemli değilse Flexride şasi sistemine sahip Insignia tek geçiyorum
  • 1. kriter az yakması değilse kesinlikle Insignia
  • quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Demedi deme sonra ama insignia alırsan ileride " keske" diye daha cok hayiflanirsin bence. Arabaya diyecek laf yok ama bu benzin fiyatlarıyla cok üzülürsün, sonra ikinci elde yıllar icinde bence bu fazla yakıt sarfiyatindan dolayı aracın ikinci eli cOk kaybettirecek gibi. Bunlar benim şahsi düşüncem tabi, LPG ise bu araca uzun vadede problemler çıkarıyor,,,

+1

en mantıklısı focus
  • Yorumlar için teşekkürler.Taner beyin tabiriyle görücü usulu sanki daha doğru bir tercih olacak galiba. Fazla km yapmam gerekebilir o yüzden yakıt sarfiyatı önemli. Peki Superb-octavia veya focus olarak düşünsek ne dersiniz ? Bekarım ve araca genelde kendim bineceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdengecti__

Yorumlar için teşekkürler.Taner beyin tabiriyle görücü usulu sanki daha doğru bir tercih olacak galiba. Fazla km yapmam gerekebilir o yüzden yakıt sarfiyatı önemli. Peki Superb-octavia veya focus olarak düşünsek ne dersiniz ? Bekarım ve araca genelde kendim bineceğim.

üçünün arasında süperb tercih edilmeli.boyutlarının büyük olması sorun değilse tabi!makam aracı tadında bi araba olduğu bütün testlerde söyleniyor.kalite ve konfor olarak octavia ve focustan daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdengecti__

Yorumlar için teşekkürler.Taner beyin tabiriyle görücü usulu sanki daha doğru bir tercih olacak galiba. Fazla km yapmam gerekebilir o yüzden yakıt sarfiyatı önemli. Peki Superb-octavia veya focus olarak düşünsek ne dersiniz ? Bekarım ve araca genelde kendim bineceğim.

Araca genelde tek başınıza binecekseniz superb'in efsanevi arka diz mesafesi size hiç bir fayda sağlamayacak. Bu durumda arka diz mesafesi dışında pek bir çekiciliği olmayan superb'i ne yapacaksınız? Dede arabası gibi tipi, limuzin gibi boyutları var. Ben focus'u tercih ederdim.
  • Ben olsam Octavia'yı baştan elerdim, listede Focus ve Insignia varken eskimiş yüzüyle ona söz düşmez bence. Superb ise genelde tek başınıza bineceğiniz için eleniyor. Geriye 2 seçenek kalıyor ; Focus ve Insignia. Mantık Focus diyor, kalp Insignia. İki ucu batmış değnek. Benzin masrafının altından rahat çıkabilecekseniz tabiki Insignia seçilir, buna göre seçiminizi yapın.
  • çok km yapma durumundan dolayı galiba ekonomiyi tercih etmem daha doğru galiba. Diğer bir ihtimal lpg li insignia olur mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Tam bir "Form or Function" ikilemi... Bir açmaz, bir çıkmaz. Arap bacı değil, Arap saçı!

Burada 3 farklı otomobil var. Hepsi Poker masasında ellerindeki kartları açmaya hazır, birisi blöf yapıyor, birisinde floş royal var, diğerinde sıralı floş, bir diğerinde ise kare.

OPEL INSIGNIA 1.6 TURBO 180 HP
    FORD FOCUS 1.6 TDCI
    SKODA OCTAVIA 1.6 TDI

Bu 3 araç arasında kaldıysan anlıyorum ki paranı az yakan bir dizele yatırmak kadar bunu yaparken de hayalini kurduğun büyük güçlü arabadan da olmak istemiyorsun. Kartları iyi açmak, masadan kazanarak ayrılmak istiyorsun. Bu da tabi ki senin en doğal hakkın. Fakat burada senin kriterlerin de önemli. Temele indiğimizde elimizde 2 adet C sınıfı dizel ve 1 adet D sınıfı benzili var. Yani iki adet hanım kız ve 1 adet Victoria's Secret meleği var.

Sorun hangisi seni daha çok tatmin edecek?

C sınıfı dizel araç belli ki taşıma ve ulaşım için biçilmiş kaftan. İyi bir yatırım, az yakar, takır takır dizel motoru çalışır, Avrupa teknolojisi az yakan DIESEL motorlar makul güç, memnun edici tork ve Türk aile tipine uygun bir kasa yapısı, C sınıfı sedan. Bundan başka da deftere yazabilecek çok da fazla heyecan verici hikaye yok. Bir görücü usulü olur yani bu.

Ama diğer tarafta..?

Şimşek ve Gökgürültüsü Tanrısı THOR'un Krom Nikel çekicini saf Çeliğe vurarak çıkan kıvılcımlardan yapılma bir BLITZ, bir OPEL INSIGNIA, kaputun altında tam bize göre bir motor hacmi, binaltıyüz sendromuna ilaç olacak bir makina, fakat sihirbazlıkla motora pompalanan havayla bu kıyma makinesi 180 HP at etini unufak edebilecek güçte. Gaz pedalına basınca safkan arap taylarının kılına depik atar gibi kuvvet veren bu makina varken, gönlünde bir aslan yatarken, iç çamaşırı defilesinde sana gülücükler dağıtan ve dudaklarına bir öpücük konduran meleği görmezlikten gelebilir misin?

Birisi ömür boyu sevgi ve sadakat da diğeri bir gecelik aşk mı?

Hiç sanmıyorum.

Tabi az bir para değil. 55-60 bin TL belki benim burada yazdığım tarz ve şekilde ele alınacak bir miktar değil, kalp var ama mantık da var. Kalp nakli geçirenlerin duygusal yönden de değiştiğini gözlemlemişler, ruh kaplte mi, akılda mı? Aşık olurken neden bunu beynimizde değil de karnımızda hissediyoruz, bu kelebekler neden orada uçuşuyor.

Dostum, 3 araçtan hangisi alırsan al seni üzmez, ama sen istediğin aracı almazsan üzülürsün. Dizel FORD günlük banka çeki gibi, hemen ciro edilebilir. SKODA OCTAVIA vadeli mevduat gibi, günü gelince hesaptan çekebilirsin, ama OPEL INSIGNIA, benim PASSAT'tan sonra en çok yaklaştığım, en çok zina yaptığım otomobil. Kaç defa forumdan habersiz showroom'a gittim, kaç defa boyu 155 cm olan o satıcı kızla INSIGNIA'nın içinde PASSAT'ı aldattım, kaç defa ama işte kalp bu, ruh bu. Bunu bankaya yatıramazsın, bunu yaşarsın.

Bu mesajım OPEL INSIGNIA'yı beğenen ve ona ulaşmak için her yolu deneyen tüm forum sever arkadaşlarıma gelsin. Ayıp olmasa 1 tane alıp BEYAZ 18" 1.6 TURBO 180 HP Sunroof Créme Bakire Ceylan Derisi Döşeme otoparka koyacam ve haftasonları meşhur kuruyemiş ve içecek kombinasyonum olan Antep Fıstığı ve Shweppes Bitter Lemon ile götürecem.

Selam ve sevgiler,

Taner Göde

yorumun müthiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Tam bir "Form or Function" ikilemi... Bir açmaz, bir çıkmaz. Arap bacı değil, Arap saçı!

Burada 3 farklı otomobil var. Hepsi Poker masasında ellerindeki kartları açmaya hazır, birisi blöf yapıyor, birisinde floş royal var, diğerinde sıralı floş, bir diğerinde ise kare.

OPEL INSIGNIA 1.6 TURBO 180 HP
    FORD FOCUS 1.6 TDCI
    SKODA OCTAVIA 1.6 TDI

Bu 3 araç arasında kaldıysan anlıyorum ki paranı az yakan bir dizele yatırmak kadar bunu yaparken de hayalini kurduğun büyük güçlü arabadan da olmak istemiyorsun. Kartları iyi açmak, masadan kazanarak ayrılmak istiyorsun. Bu da tabi ki senin en doğal hakkın. Fakat burada senin kriterlerin de önemli. Temele indiğimizde elimizde 2 adet C sınıfı dizel ve 1 adet D sınıfı benzili var. Yani iki adet hanım kız ve 1 adet Victoria's Secret meleği var.

Sorun hangisi seni daha çok tatmin edecek?

C sınıfı dizel araç belli ki taşıma ve ulaşım için biçilmiş kaftan. İyi bir yatırım, az yakar, takır takır dizel motoru çalışır, Avrupa teknolojisi az yakan DIESEL motorlar makul güç, memnun edici tork ve Türk aile tipine uygun bir kasa yapısı, C sınıfı sedan. Bundan başka da deftere yazabilecek çok da fazla heyecan verici hikaye yok. Bir görücü usulü olur yani bu.

Ama diğer tarafta..?

Şimşek ve Gökgürültüsü Tanrısı THOR'un Krom Nikel çekicini saf Çeliğe vurarak çıkan kıvılcımlardan yapılma bir BLITZ, bir OPEL INSIGNIA, kaputun altında tam bize göre bir motor hacmi, binaltıyüz sendromuna ilaç olacak bir makina, fakat sihirbazlıkla motora pompalanan havayla bu kıyma makinesi 180 HP at etini unufak edebilecek güçte. Gaz pedalına basınca safkan arap taylarının kılına depik atar gibi kuvvet veren bu makina varken, gönlünde bir aslan yatarken, iç çamaşırı defilesinde sana gülücükler dağıtan ve dudaklarına bir öpücük konduran meleği görmezlikten gelebilir misin?

Birisi ömür boyu sevgi ve sadakat da diğeri bir gecelik aşk mı?

Hiç sanmıyorum.

Tabi az bir para değil. 55-60 bin TL belki benim burada yazdığım tarz ve şekilde ele alınacak bir miktar değil, kalp var ama mantık da var. Kalp nakli geçirenlerin duygusal yönden de değiştiğini gözlemlemişler, ruh kaplte mi, akılda mı? Aşık olurken neden bunu beynimizde değil de karnımızda hissediyoruz, bu kelebekler neden orada uçuşuyor.

Dostum, 3 araçtan hangisi alırsan al seni üzmez, ama sen istediğin aracı almazsan üzülürsün. Dizel FORD günlük banka çeki gibi, hemen ciro edilebilir. SKODA OCTAVIA vadeli mevduat gibi, günü gelince hesaptan çekebilirsin, ama OPEL INSIGNIA, benim PASSAT'tan sonra en çok yaklaştığım, en çok zina yaptığım otomobil. Kaç defa forumdan habersiz showroom'a gittim, kaç defa boyu 155 cm olan o satıcı kızla INSIGNIA'nın içinde PASSAT'ı aldattım, kaç defa ama işte kalp bu, ruh bu. Bunu bankaya yatıramazsın, bunu yaşarsın.

Bu mesajım OPEL INSIGNIA'yı beğenen ve ona ulaşmak için her yolu deneyen tüm forum sever arkadaşlarıma gelsin. Ayıp olmasa 1 tane alıp BEYAZ 18" 1.6 TURBO 180 HP Sunroof Créme Bakire Ceylan Derisi Döşeme otoparka koyacam ve haftasonları meşhur kuruyemiş ve içecek kombinasyonum olan Antep Fıstığı ve Shweppes Bitter Lemon ile götürecem.

Selam ve sevgiler,

Taner Göde

üstad helal olsun, insigniayı öyle bir anlatmışsınız ki opel in yerinde olsam satış temsilcilerini sizin yanınıza kursa gönderirdim. vallahi böyle anlatsalar millet opel in kapısının önünde yatar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 5 Aralık 2011; 23:07:53 >

• Yeni Ford Focus 1.6 TDCI uzun vadede kullanım, ikinci el değeri, aile aracı ve çekicilik olarak; bunlara ek olarak da yakıttaki artısıyla hepsi bir arada şeklinde bir seçim olacaktır.
  • Ben Octavia'yı tercih ederim.
    Tekrar satma planınız yoksa Skoda iyi tercihtir.
  • Dostum unutma ki Victorias Secret meleği ile evlenirsen yakın zamanda boşanmak isteyebilirsin. Meleğin sadece dış görüntüsünün senin aklını başından aldığını ama sana uygun bir eş olmadığını anlarsın.

Victorias Secret meleğiyle evlenmek yerine tek gecelik aşk yaşamak gerektiğini idrak edersin. O yüzden, annenin sana bulduğu görücü usulü Focus'a bak. Bi günlüğüne rent a car'dan İnsignia kiralayarak tek gecelik kaçamağını yap.

Victorias Secret meleğine LPG taktırmayı önerenler çıkabilir ama unutma ki sıfır İnsignia'ya LPG taktırmak Victorias Secret meleğine babaanne donu giydirmeye benzer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Dostum unutma ki Victorias Secret meleği ile evlenirsen yakın zamanda boşanmak isteyebilirsin. Meleğin sadece dış görüntüsünün senin aklını başından aldığını ama sana uygun bir eş olmadığını anlarsın.

Victorias Secret meleğiyle evlenmek yerine tek gecelik aşk yaşamak gerektiğini idrak edersin. O yüzden, annenin sana bulduğu görücü usulü Focus'a bak. Bi günlüğüne rent a car'dan İnsignia kiralayarak tek gecelik kaçamağını yap.

Victorias Secret meleğine LPG taktırmayı önerenler çıkabilir ama unutma ki sıfır İnsignia'ya LPG taktırmak Victorias Secret meleğine babaanne donu giydirmeye benzer.

müthiş bir tespit daha helal olsun..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.