Şimdi Ara

yardım işlemci hızı 1200 mhz de takılı kaldı yükselmiyor 5820k

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • işlemci hızı 1200 mhz de takılı kaldı yükselmiyor
    işlemci 5820k
    anakart MSI X99A GAMING9 ACK
    bios üzerinde işlemci 3.80 ghz yazıyor ama bilgisayarı açtığımda 1.20 ghz yazıyor
    cinebench te 374 puan alıyor normalde 1000 üzeri alması lazım
    lütfen yardım

• windows güç seçeneklerinde işlemci performansı diye bi kısım var, ordan bi ayar çekilmiş olmasın?
  • BIOS'u "Load optimized defaults" seçeneğine tıklayıp sıfırlayıp öyle dener misin hocam?
  • Bios ayarlari default yaptığınız halde duzelmezse bios update edin hocam.Stabil bios versiyonunda yükleyin.Kendi sitesinden bios indirip kurun beta bios yuklemeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shruikan

windows güç seçeneklerinde işlemci performansı diye bi kısım var, ordan bi ayar çekilmiş olmasın?
    yok hocam ardaki ayarları full performance yaptım biostan ayarlarından olmalı
  • Tahminim Windows 10 kullanıyorsunuz ve KB4100347 nolu güncellemeyi yüklediniz.Bu güncellemeyi sisteminizden kaldırın.
  • son versiyon bios indirdim aynı default yaptım acaba bios ayarlarında işlemci hızını sınırlayan bir ayarmı var. mesela anakartın üstündeki oc tuşuna basıyorum
    hız 3.9 ghz oldu gösteriyor. windows açılıyor cpu-z ile bakıyorum hız 1.20 ghz
    masaüstünde msi comand center kurdum ordada 1.2 ghz yi yukarı hızlara hareket ettiremiyorum

ayrıca windows 10 dan sonra windows 7 yükledim aynı
  • noktasalih N kullanıcısına yanıt
    Hocam biostan enerji tasarrufu ile ilgili ayarları kapatmayı deneyin. İntelde tam olarak adı nasıl geçiyor bilmiyorum ama speed step, c6e falan gibi birşeyler olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakart üzerinden bir takım tuşlara mı dokundunuz bir kontrol edin, olmadı bios pilini çıkartın bu esnada güçten de tamamen kesin pc yi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Hocam biostan enerji tasarrufu ile ilgili ayarları kapatmayı deneyin. İntelde tam olarak adı nasıl geçiyor bilmiyorum ama speed step, c6e falan gibi birşeyler olmalı.
    step speed kapatım yine aynı
  • Igneleri veya cpu yuzeyini kontrol edin.

Guc iletimi yapan ayaklarda yalitim soz konusu olabilit..

• Aynı sorun şu anda bende de var. Çözüm bulabildiniz mi acaba?

• biosda şu ayar varsa disable yapıp denermisiniz ? i7 6700k ile başıma gelmişti ve işlemci 800 mhz de kilitlenmişti. o zamanki hata bu ayarın açık olmasından kaynaklı idi ve kapatınca işlemci normal saat hızına dönmüştü.

yardım işlemci hızı 1200 mhz de takılı kaldı yükselmiyor 5820k

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.