Şimdi Ara

Yapı Kredi Kartı Olan Mutlaka Okusun (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
24
Favori
151.773
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugüne Kadar Worldpuan Sisteminden İşlemlerinden Kazandığınız (Harcadığınız puanlar dahil)
    Toplam Worldpuan'ınız : 532.673

Toplam Worldpuan'ınızın TL Karşılığı : 2.663,36 TL

2002'den bu yana Worl Kart kullanıyorum. 2.663 TL puan kazanmışım. Yılda alacakları 35 TL'ye mi kafayı takacağım?

Bankalar peşin fiyatına taksit yapma, puan kazandırma, nakit çekme gibi onlarca avantaj sunuyor sizlere. Ama 3-5 kuruş bir masraf geldi mi aslan kesiliyorsunuz.

Her hizmetin bir karşlığı vardır. Kredi kartı aidatından şikayetçi misiniz? Yapacağını şey çok basit;

Kredi kartı kullanmayın!
  • quote:

Orijinalden alıntı: SquallTr

Bugüne Kadar Worldpuan Sisteminden İşlemlerinden Kazandığınız (Harcadığınız puanlar dahil)

2002'den bu yana Worl Kart kullanıyorum. 2.663 TL puan kazanmışım. Yılda alacakları 35 TL'ye mi kafayı takacağım?

Bankalar peşin fiyatına taksit yapma, puan kazandırma, nakit çekme gibi onlarca avantaj sunuyor sizlere. Ama 3-5 kuruş bir masraf geldi mi aslan kesiliyorsunuz.

Her hizmetin bir karşlığı vardır. Kredi kartı aidatından şikayetçi misiniz? Yapacağını şey çok basit;

Kredi kartı kullanmayın!

World cardda benimde senin gibi 2-3 arası bir puanım birikmiş ve harcamışım, ama puanla yıllık üyelik ücretini karıştırman ilginç geldi,
    sen şunu diyosan hiç bir yorum yapamam, şimdi elimi kaldırıp telefona alıp 5 dakka içinde 35-45 neyse paramı bankadan almak yerine, umrum olmaz bankada kazansıon diosan yazık parana derim....

Bu arada o hizmetin karşılığını en çok nereden alıyorlar biliyorsundur umarım, senin yıllık ücretlerinden değil , asıl para firmaların her çekimlerinden aldıkları komisyon (bu bile fazlaca yeter -sen 100 lira alışveriş yapıosan anlaşmaya bağlı 2- 15 Tl komisyon alıyor bankalar, sana o alışverişden 0,2 lira puan verirken) ve geç ödeme faizlerinden (buda adamı ihya eder zaten) , dolayısı ile bunuda veririm helal olsun diosan, sen arama bencede...

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazyboy2099

quote:

Orijinalden alıntı: 0sedan

Az önce world kart ekstremi kontrol edeyim dedim birde ne göreyim 50 tl üyelik ücreti yazmışlar ... hemen bankamı aradım 444 0 444 lü no yu arayıp önce 1 i tuşlayın kart nonuzu girin sonra 7 ve ardından 2 yi tuşlayıp kart şifrenizi girin ordan iptal edilir dediler ... ve aynen öyle de oldu 50 tl yi hemen sildiler ... kartı olup ektreyi kontrol etme gereği duymayan arkadaşlara bir uyarı .... durduk yere 50 tl ödemeyin ...

Selamlar ...

Yapı Kredi Kartı Olan Mutlaka Okusun

dediğin gibi yaptım şifremide girdim ancak müşteri hizmetlerine bağlanacaktı kapattım voipraider ile aramıştım haliyle karşı tarafa ses zor gidiyor anlaşılması zor olur diye kapattım bakalım nolacak

Crazyboy2099

Neyi bekliyorsun anlamadım, bakalım nolacak demişsin
    Aradıkdan sonra bu işlemi müşteri yetkilisi ile konuşarak yapıyorsun sistemden otomatik olan birşey yok, arayıp konuşman lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akalay -- 29 Ocak 2010; 9:23:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akalay

quote:

Orijinalden alıntı: SquallTr

Bugüne Kadar Worldpuan Sisteminden İşlemlerinden Kazandığınız (Harcadığınız puanlar dahil)

Kredi kartı kullanmayın!

World cardda benimde senin gibi 2-3 arası bir puanım birikmiş ve harcamışım, ama puanla yıllık üyelik ücretini karıştırman ilginç geldi,
    sen şunu diyosan hiç bir yorum yapamam, şimdi elimi kaldırıp telefona alıp 5 dakka içinde 35-45 neyse paramı bankadan almak yerine, umrum olmaz bankada kazansıon diosan yazık parana derim....

Bu arada o hizmetin karşılığını en çok nereden alıyorlar biliyorsundur umarım, senin yıllık ücretlerinden değil , asıl para firmaların her çekimlerinden aldıkları komisyon (bu bile fazlaca yeter -sen 100 lira alışveriş yapıosan anlaşmaya bağlı 2- 15 Tl komisyon alıyor bankalar, sana o alışverişden 0,2 lira puan verirken) ve geç ödeme faizlerinden (buda adamı ihya eder zaten) , dolayısı ile bunuda veririm helal olsun diosan, sen arama bencede...

akalay, o 35 TL'yi 5 dakika içerisinde ben de iptal ettirebilirim tabi ki. Ama ben o tutarı bankanın hakkı olarak görüyorum. Puanla yıllık ücreti karşılaştırmam sana neden garip geldi anlamadım. Sen yıllık ücret de istemiyorum puan da istemiyorum diyorsan ara çağrı merkezini, puanlarını da iptal etsin :)

Bu arada bankanın kredi kartı dağıtmasındaki amacının üye işyeri (pos) geliri olduğunu ben de biliyorum. Şu anda hemen her bankanın tek geçim, ertesi gün ödeme komisyonu %01. Taksit yapan işyerleri ise kendi kartlarına %01 de puan ekliyorlar. Yani kazandığımız puanlar alışveriş yaptığımız işyerinin cebinden gidiyor (Petrol Ofisi, Arçelik gibi anlaşmalı firmalar olmadığı sürece).

Ayrıca 12 taksitte şu anda en kral banka %13 kesiyor, buna taksitli işlem komisyonu ve puan kullandırım da dahil. %15 devri kriz zamanında kaldı. Ayrıca her 100 TL'lik alışverişte 0,20 değil, 1 TL puan kazanıyoruz.

Geç ödeme fazilerine gelince. Bankaların en büyük kazanç kaynağıdır. Ama geç ödeyenler veya her ay asgarisini yatıranlar için. Ben değil geç ödeme, bir kere bile son ödeme gününde ödemedim. Her zaman erken ödemişimdir. Yani bana giren çıkan yok bu konuda da.

Ben ısrarla diyorum. Bankalar benden kart ücreti alıyor diye ağlayacağınıza gidin kartlarınızı iptal ettirin. Siz de rahat edin, banka da rahat etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SquallTr -- 29 Ocak 2010; 10:20:29 >

• KREDİ KARTI KULLANIN, hem de her alışverişinizde!

Kredi kartı kullanın ki, kayıt dışı ekonomi (vergi kaçırma) azalsın, bu ülkede kazanan ülkesine vergisini ödesin...

Kredi kartı kullanma taraftarı değilseniz, BANKA KARTINIZI kullanın.

http://www.kartbilinci.com/ - - -http://www.turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=25566

Kredi kartı ücreti almayan ve cüzi miktarlar isteyen bankalar:

Bank Asya : Yıllık ücret yok.

Halkbank Advantage: Yıllık ücret 5 TL
    Ziraat Standart: Yıllık ücret 3 TL
    Ziraat Maximum: Yıllık ücret 10 TL

İş Bankası İşteÜniversiteli: Yıllık ücret yok.

diğerlerini karşılaştırın:
    http://www.finzoom.com.tr/kredi-karti/bankalar.aspx

• Yapı Kredi-Play card ile internetten alışveriş yapamıyorum..Onaylanmadı günlük limit aşılmış olabilir şeklinde uyarı çıkıyor..
    Neden böyle birşey çıkıyor acaba Cardfinansdan bildiğim kadarı ile netten alışveriş için herhangi bir işlem yapmak gerekmiyor müş.hizmetlerini aramak falan gibi..Yapı kredi de gerekiyor mu acaba Ayrıca internet bankacılığı için yeni şifre alayım dedim ama kartı kullanmmış olmama rağmen en az bir kere kullanılmış olması gerek şeklinde uyarı geliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Yapı Kredi-Play card ile internetten alışveriş yapamıyorum..Onaylanmadı günlük limit aşılmış olabilir şeklinde uyarı çıkıyor..
    Neden böyle birşey çıkıyor acaba Cardfinansdan bildiğim kadarı ile netten alışveriş için herhangi bir işlem yapmak gerekmiyor müş.hizmetlerini aramak falan gibi..Yapı kredi de gerekiyor mu acaba Ayrıca internet bankacılığı için yeni şifre alayım dedim ama kartı kullanmmış olmama rağmen en az bir kere kullanılmış olması gerek şeklinde uyarı geliyor..

kartın internetten kullanıma kapalı olabilir. güzel bir güvenlik uygulaması.
    internet şubesine girip açtırabilirsin.

kartın yeni mi geldi?
    pos cihazından şifre kullanarak 1 kere işlem yapmadıysan böyle bir uyarı verir.
  • Yeni geldi ama hem atm den işlem yaptım hem de kart ile normal alışveriş yaptım..
    internet şubesinden de işlem yapamıyorum yazıdğım gibi , kartı kullanmak gerek diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Yeni geldi ama hem atm den işlem yaptım hem de kart ile normal alışveriş yaptım..
    internet şubesinden de işlem yapamıyorum yazıdğım gibi , kartı kullanmak gerek diyor.

Alışverişler genellikle ertesi günlerde yansıdığı için uyarı vermekte, yarın büyük ihtimal kullanabilirsiniz. Ben bir de atm'den internet bankacılığı şifresi almaya çalıştığımda sözleşme eksik demişti. Şubede sözleşme imzalamıştım. Aklınızda olsun...
  • teşekkür ederim,benim 40tl yide iptal ettiler.birtek vakıfa kaptırdım 30tl onuda zamanım olunca alacağım mahkemede..
  • bu gibi durumlarda kesinlikle o küçücük minnacık olan yazıları okumadınız tavsiye ederim.
  • Konuyu neredeyse 14.000 kişi okumuş bunun 10.000 kişisi faydalanmış olsa ortalama 50 tl den 500.000 tl yapar .... paraya bak be .... ykb beni kırmızı bültenle arıyordur neyse forumun avantajlarından biriside bu olsa gerek.... paranızı kimseye kaptırmayın ...

Selamlar ...
  • bende 2 tane vardı 1 tanesıne yazmıslar yıllık ucretı ıptal edın dedım etmedıler yok bılmem nekdar harcama yapın edelım felan dedıler bende kabul etmedım tabı ıptal etmıyosanız ben kartları ıptal ıptal ettırecem bır kac gune kadar dedım bunlar blof felan zanettı puanlarımı bı guzel cıtır cıtır yedıkten sonra aradım bankayı kartlarımı ıptal ettırdım gecen gunde gerı aradılar acalım tekrar dıye , saka gıbı cocuk oyuncağı sankı bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkingfb

teşekkür ederim,benim 40tl yide iptal ettiler.birtek vakıfa kaptırdım 30tl onuda zamanım olunca alacağım mahkemede..

geçen ay içersinde internetten vakıf world kartta başvurdum saolsun 10.000 lira limitle göndermişler ben kullandım kart aidatı konusunda bir arkadaş alamamış banada platinum kart göndermişler şaşırdım kaldım alla alla acaba yine yapı kredi bankasınamı dönelim oda 25350 lira ama yetmiyor.
  • Bankasya Kredi kartını kullanıyorum Hani şı DIT kart olanı.
    Köprü ve otoyollarda KGS niyetine kullanıyorum.
    Yıllık ücret yok,
    Kapı kilitlendi, Eve çilingir hizmeti bedava,
    Arabayla Yolda kaldın çekici hizmeti bedava
    Sadece çok taksit yapamıyorsunuz ama bu karttan çok kişide gördüm. Yakında daha çok yayılır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onderpek

Bankasya Kredi kartını kullanıyorum Hani şı DIT kart olanı.
    Köprü ve otoyollarda KGS niyetine kullanıyorum.
    Yıllık ücret yok,
    Kapı kilitlendi, Eve çilingir hizmeti bedava,
    Arabayla Yolda kaldın çekici hizmeti bedava
    Sadece çok taksit yapamıyorsunuz ama bu karttan çok kişide gördüm. Yakında daha çok yayılır diye düşünüyorum.

yıllık ücret olmaması güzel özellik. diğer bankalar içinde yıllık ücret muafiyeti koşullarını öğrenmek lazım.
    kredi kartlarının buna benzer pek çok avantajı var. mesela alışveriş sigortası
    kredi kartını para taşımamak ve gerektiğinde taksitlendirme için kullanıyorum.

vergi kaçırmanın önüne geçmek için kredi kartı veya banka kartlarıyla alışveriş yapmak lazım.

• banada bu dönemde 40 tl kesmişler bende arıyacagım

bakalım ne olucak
  • benim 1 nisanda 45 tl yansıtmışlar hemen altında da üyelik ücreti iptali +45 tl yazmışlar hiç itiraz da etmedim
  • playclub kartım var.mayıs ayında kesilecek olan kart ücreti ile ilgili aradım.konuyu açan arkadaş gibi işlemi gerçekleştirdim.ben bağırmaya hazırlanırken gayet kibar bir şekilde isteseniz iptal edelim yıllık kullanım bedelini dediler.....tamam dedim.sonrada babamın kartı için aradık yine aynı işlemi yaptılar.
    cepte var 95 tl:)
  • dün sabah aradım y.krediyı
    fazla uzatmadan 40tl kart ücretını iptal etti

konuyu açan arkadaşa teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.