Şimdi Ara

YANWEN -ALİEXPRESS kargo takip

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.398
Cevap
48
Favori
237.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.ben bir mouse siparişi verdim.china post ile gelmesini beklerken YANWEN denilen bi kargo sitesinin bilgileri girildi.ürünü türkiye içinde takip edemiyoruz sanırsam.ürün 11 günde türkiye ye giriş yapmış görünüyor.fakat elime ne zaman ulaşır acaba? 15-20 gün daha bekler miyim?daha önce tecrübe yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.teşekkürler...

işlem sırasıda:

YANWEN
    9/3/2014 12:00:00 AM Turkey Arrive at Turkey Airport
    8/31/2014 12:00:00 AM BeiJing Hand over to Airport, Flight No. KE852
    8/30/2014 12:00:00 AM BeiJing Departure from Outward Office of Exchange
    8/29/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Outward Office of Exchange
    8/29/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Post Office Processing Centre
    8/25/2014 12:00:00 AM SHENZHEN Despatched from Shenzhen Yanwen Sorting Center
    8/25/2014 12:00:00 AM SHENZHEN Arrived at Shenzhen Yanwen Sorting Center
  • Arkadaşlar Merhaba.... Sizleri bu Makalemle Aliexpres de alışveriş konusunda ve PTT Konusunda bilgilendireceğim. Gördüm ki Yakınmalar sürekli Yanwen üzerine olmuş...

Öncelikle
    Aliexpres sitesinde alışveriş yaparken satılan ürünün fiyatının hemen yanında gönderim yöntemi yazmaktadır. Bu gönderim yöntemlerinin bazılarında (özellile yüksek fiyatlılarda) "Wia Registered Air mail" yazmaktadır. Maddi değeri 1-2 dolar olanlarda mallarda da "smal packet plus " yazmaktadır.
    Sizlere tavsiyem "smal packet plus" şeklinde gönderilecek ürünleri satın almayınız. Almayıı düşündüğünüz ürünü araştırmaya devam edin nasıl olsa onu " wia registered air mail" olarak gönderecek başka bir satıcı bulursunuz.

Şimdi gelelim sevk işlemlerine..

"Via registered Air Mail" gönderim yöntemi; Fiyatı bir miktar yüksek olur (1 dolar falan) ama bu tür gönderiler Türkçe açılımı ile Kayıtlı Uçak ile gönderilen postadır. Bunlara verilen kayıt numaraları R ile başlar ve bu numaralar Uluslararsı tüm PTT teşkilatlarında alıcılarına ulaşana kadar İnternet ortamında takip edilen ve alıcılarına imzalatılarak teslim edilen gönderilerdir. "Via Registered Air mail " Yöntemi ile gönderilen paketleriniz doğrudan Pekin-İstanbul arasında uçan YOLCU UÇAKLARI " ( dikkat ederseniz Kargo uçağı değil, yolcu uçağı yazdım) ile gönderilir ve çabuk gelirler. Çünkü Çin Posta İdaresinin anlaşma yaptığı tarifeli yolcu Uçakları neredeyse her gün İstanbula Posta taşır. Bu yüzden bu Paketleriniz 10-15 gün içinde elinizde olur. Elinizde olana kadar da İnternetten takip edebilirsiniz.

b) Gelelim" YANWEN "

genelde Çinli Tüccara göre kaybolma riski olamayan, olsa da değeri düşük ticari malların taşınmasının yapıldığı "UCUZ" bir nakliye şirketi ve yöntemidir. Satınaldığınız ürün ancak Çin Topraklarında kayıtlı olduğundan taki,p edilebeir.. verdiği kayıt numaraları "Uluslararsı" takip edilebilen numara değildir. Bu tür paketlerin sevkinde her ne kadar .../../2015 günü hava alanına teslim denilse de madalyonun yüzü öyle değildir. taşıma şirketi olan Yanven öncelikle paketi satıcısından alır ve Pekin havaalanında Türkiye'ye malı götürecek nakliye şirketine ( Uçağın Türkiye Kargo sorumlusu bölüme) teslim eder. Ama teslim ettiği gün Uçak havalanmış değildir.Halen Pekin havalanında depoda yükün çoğalması beklenir. Bu Uçak Türkiye güzergahına uçacak nakliye, yani Yük uçağıdır, Yolcu taşımaz ve Uçak dolmadan kalkmaz. Bu yüzden "yanwen" her ne kadar paketinizi Havaalanında uçağa teslim ettiğini yazsa da buna aldanmayın, zira gecikme nedeni Kargo uçağının havalanacak kadar Yük olmasını beklediğindendir . Kargo uçak havalanacak kadar toplanınca Uçak İstanbul'a gelir ve Posta Çuvalları havaalanı PTT idaresince Zeytinburnundaki PTT ye teslim alınır. Burada "Yanven "numaralarına kayıt tutulmaz, normal, kayıtsız gönderi işlemine tabi olur. Burada paketiniz kaybolur mu bilinmez ama vardığı yerde postacının çantasına girdikten sonra da risk vardır . Çünkü kayıtsızdır. apartmanın kapısına gelene kadar ve apartmanın kapısına bırakıldıktan sonra da kaybolması içten değildir. İstanbul Atatürk havaalanından itibaren siz paketi elinize alana kadar geçen sürede her noktada tecavüze uğraması mümkündür: Postacıdan tutun da Komşunuza kadar herkes "Acaba bunun içinde ne var diye açar , çalar ve bir daha size ulaşmaz. Önerim Postacınızla görüşün ve Çin den paket beklediğinizi, paket geldiğinde zile uzunca basmasını öğütleyin ve hatta bir çorba parası cebine sıkıştırın. Zira Postacılarımızın çoğu asgari ücretle çalışıyor ve işleri de çok ağır.
    Diyeceğim odur ki Mutlaka "via Registered Air Mail" gönderim yöntemi olan ürünlerden satın alın. Kaybolmaz, Size İmza Karşılığı teslim edilmesi zorunludur. Kaybolsa da nerede ve kimin zimmetindeyken Kaybolduğu kesinlikle İneternette görülebilir.
    Yine; parasal değeri ve adedi fazla olan ürünlerden sakının , Gümrükleme riski vardır ve Gümrük memurunun gümrük vergisi koyup koymaması insifiyatına kalmıştır.
    Merhaba Arkadaşlar,
    Burada bir çok kişi yanwen kargo ile takip yapılmıyor yazmış ancak bu mümkün.

Yapılması gereken ;
    Yanwen sitesine giriyorsunuzhttp://track.yw56.com.cn/en-US/
    buraya size verilen kodu yapıştırıp aratıyorsunuz , sonucun gösterildiği yerde alt kısımda ptt sitesinden takip edileceğiniz takip kodu çıkıyor bunu alıyorsunuz.
    Bu kadar basit, sonrahttp://gonderitakip.ptt.gov.tr/ buradan kargo durumu hem çin de hem de Türkiye de takip edebilirsiniz.

Örnek ; Üst mesajda bir arkadaş ( musti_ ) takip no vermiş ; UR856393061YP
    bu numarayı yanwen sitesinde aratınca Türkiye'de takip edilebilen karşılığı kodu veriyor ; RS709405948CN
    Bu kadar basit...
  • dumany D kullanıcısına yanıt
    1 haftaya gelir
  • last_uk kullanıcısına yanıt
    gerçekten mi o kadar çabuk yani :)?
  • Benimde aynı uçakta aynı gün yola çıkmış kargom var fakat şuan sorgulama yapamıyorum :( Gözükmüyor hiçbişey.
  • Benim kargom 16 ağustosda Türkiye' ye geldi fakat hala ses seda yok, sorgulamada Türkiye içi hareketleri göstermiyor, ilçemdeki Ptt ye gittim orda da yok kargo, güme gitti sanırım. Bu kadar uzun bekleyen var mı acaba?

8/16/2014 12:00:00 AM Turkey Arrive at Turkey Airport
    8/13/2014 12:00:00 AM BeiJing Hand over to Airport, Flight No. KE852
    8/12/2014 12:00:00 AM BeiJing Departure from Outward Office of Exchange
    8/11/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Post Office Processing Centre
    8/11/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Outward Office of Exchange
    8/6/2014 12:00:00 AM SHENZHEN Arrived at Shenzhen Yanwen Sorting Center
    8/6/2014 12:00:00 AM SHENZHEN Despatched from Shenzhen Yanwen Sorting Center
  • Arkadaşlar beni kargom bugün gelmiş.rast gele işim vardı binadan çıkarken bi baktım fatura falan varmı diye posta kutusuna.birde ne göreyim.kargo paketi.çok şaşırdım.sonra hemen eve gittim.baktım YANWEN KARGO İLE GELECEK OLAN ÜRÜNÜM.YANİ SİZDE KONTROL EDİN POSTU KUTUNUZU ORADA OLABİLİR
  • uguer1 U kullanıcısına yanıt
    Merhaba, posta elinize ulaştı mı? ulaştıysa hangi tarihte ulaştı, ulaşmadıysa nasıl bir yol izlediniz? Ben de sizinle aynı sorunu yaşıyorum da..
  • nautica33 N kullanıcısına yanıt
    Gelmedi, ilçemdeki ptt kargo ya gittim oraya da gelmemiş, sorgulama numarası ile sorgulatalım dediler fakat ptt de pk ile başlayan takip numarası kullanılmıyormuş. Ürün ucuzdu daha fazla da uğraşmadım. Artık yanwen den uzak dururum.
  • merhabalar aliexpress.com dan 2. ürün alışım, çin festivali yüzünden 11 gündür bekliyorum.
    2014/10/11 12:00:00 Pekin Borsası Dışa Ofisi ulaşın yeni ulaşmış sorum şu turkiye kaç günde gelir ? bu YANWEN nasıl bir kargolama yapıyor (gemi , ucak ?)
  • YANWEN
    10/16/2014 12:00:00 AM Turkey Arrive at Turkey Airport
    10/13/2014 12:00:00 AM BeiJing Hand over to Airport, Flight No. KE852
    10/12/2014 12:00:00 AM BeiJing Departure from Outward Office of Exchange
    10/11/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Post Office Processing Centre
    10/11/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Outward Office of Exchange
    10/6/2014 12:00:00 AM ShenZhen Arrived at ShenZhen Yanwen Sorting Center
    10/6/2014 12:00:00 AM ShenZhen Despatched from ShenZhen Yanwen Sorting Center

bu işten birşeyler anlayan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: varol7

YANWEN
    10/16/2014 12:00:00 AM Turkey Arrive at Turkey Airport
    10/13/2014 12:00:00 AM BeiJing Hand over to Airport, Flight No. KE852
    10/12/2014 12:00:00 AM BeiJing Departure from Outward Office of Exchange
    10/11/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Post Office Processing Centre
    10/11/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Outward Office of Exchange
    10/6/2014 12:00:00 AM ShenZhen Arrived at ShenZhen Yanwen Sorting Center
    10/6/2014 12:00:00 AM ShenZhen Despatched from ShenZhen Yanwen Sorting Center

bu işten birşeyler anlayan var mı ?

16.10.2014'te Türkiye havaalanına gelmiş diyor. Buradan kargoları ptt alır sonra dağıtıma başlar. 4-5 gün içinde elinize ulaşacağını düşünüyorum.
  • türkiye içi kargo takibi var mı ptt sitesinde yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: varol7

türkiye içi kargo takibi var mı ptt sitesinde yok

Size verilen yabancı takip kodunu buradan aratın:http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd_yeniweb.php
  • Ufak araştırmayla "yanwen"'in; sadece hızlıca paketi havaalanına çin kargosuna ulaştırdığını, sadece çin içinde takip edilen,
    ülkemize geldiğinde takipsiz olan bir kargo olduğunu öğrendim, TERCİH etmeyin. Postacı kutuya bırakır gibi düşünmeyin kargoyu hacılıyorlar nasıl olsa takipsiz.
    Gönderim saatlire bakın durumları bile rastgele giriliyor "12:00", istanbula geldi sanmayın. Kim bilir nerede.

Aliexpress'den geçen ay geçdiğim siparişler takipli ve ücretli china post yazmasına rağmen, satıcılar uğraşmamak için yanwen ile göndermiş.
    Konuşdum, ettim nafile takipsiz olduğunu onlarda biliyor üstüne yatıyor. Herneyse;
    Geri ödeme istedim, dispute açtım. Kabul etmediler, ürün istanbul'da gözüküyor dediler.

Aliexpress müşteri temsilcisi eva'ya bağlandım, temsilciye bağladı; durumu anlattım anlaşmazlığı oda onayladı ve satıcıya mesaj attı, satıcıda kabul edince,
    hesabıma para iadesi gerçekleşti. Ürünler gelirsede beleşe sahip olmuş olacağım. Ama sanmam takipsiz ürün bana ulaşmıyor abi..
  • Ben de hala beklemedeyim az önce eva hizmetini kullandım 10 gün içinde geri dönecekler. Bekliyorum

YANWEN Re-labeled Number:PK14081813522
    8/27/2014 12:00:00 AM Turkey Arrive at Turkey Airport
    8/24/2014 12:00:00 AM BeiJing Hand over to Airport, Flight No. KE852
    8/23/2014 12:00:00 AM BeiJing Departure from Outward Office of Exchange
    8/22/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Post Office Processing Centre
    8/22/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Outward Office of Exchange
    8/18/2014 12:00:00 AM ShenZhen Arrived at ShenZhen Yanwen Sorting Center
    8/18/2014 12:00:00 AM ShenZhen Despatched from ShenZhen Yanwen Sorting Center
  • Benim üründe bugün turkiyeye giriş yapmış görünüyor bakalım kaç gün bekleyeceğiz... sizce ne zaman dispute açmalıyım? 60 günden önce açamam mı?
  • Métropol kullanıcısına yanıt
    açarsınız hocam .bence sipariş özetinizden sayacı takip edin son 2-3 gün kala dispute açın.
  • türkiye'ye girmesi prb değil bu gümrükcülerin günahı babalı boyunlarına kayıp oluyor bu kaçıncı ürünüm işe yararsa kayıp allahtan cinliler bizden müslüman paramı geri alıyorum
  • YANWEN Re-labeled Number:PK14100415515
    etiket numarı yenilemişler kargo yok ortalık :(
  • Aynı uçuş koduyla 3 gün bekleyerek ulaşıyor, kesinlikle o takip sisteminde bir hata var, o kadar tekdüze olamaz. Uçuş numarasını aratınca internette benzer şekilde aynı kargo takip ekranı bilgileri paylaşanlar var.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.