Şimdi Ara

Yampiri Fightina Gelmeyen Bot Lane

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LVL 2 de karşı jungleri kesmek üzereyken gelen karşı adc ve support sizi keser adc aldığı redbuffla bir de sizin botu keser ve şöyle bir yazı belirir chatte: bot open jung report

• Karşı bot lane koridoru kontrol ediyorsa nehire veya karşı ormana girdiğin zaman dikkatli olman lazım. Çünkü takım arkadaşların minyonlardan sana yardıma gelemezler. Karşı takımdan önce yardıma gelmeye kalkarlarsa karşı takım ormancıyı bırakıp kuleye döneceğinden kuleyi kaybederler. Karşı takım ile aynı anda gelmeye kalkarlarsa minyonları kuleye yedirirler ve buradan tecrübe puanı ve para kaybederler. Yani karşı takım kesmeye çalıştığın adama yardıma gelmeden önce alt koridorun koridoru ittirip hiç bir şey yapmadan çalıda ya da kendi kulesinin altında bir sonraki minyon dalgasının gelmesini beklemiyorsa hatalı sensin.
  • Genelde mid ve bot kör olur. Top'un adamlık ihtimali diğerlerinden yukarıda oluyor nedense. Top birçok defa yardımıma geliyor ama mid ve bot çok nadiren görüyor.
  • Karşı bot lane koridoru kontrol ediyorsa nehire veya karşı ormana girdiğin zaman dikkatli olman lazım. Çünkü takım arkadaşların minyonlardan sana yardıma gelemezler. Karşı takımdan önce yardıma gelmeye kalkarlarsa karşı takım ormancıyı bırakıp kuleye döneceğinden kuleyi kaybederler. Karşı takım ile aynı anda gelmeye kalkarlarsa minyonları kuleye yedirirler ve buradan tecrübe puanı ve para kaybederler. Yani karşı takım kesmeye çalıştığın adama yardıma gelmeden önce alt koridorun koridoru ittirip hiç bir şey yapmadan çalıda ya da kendi kulesinin altında bir sonraki minyon dalgasının gelmesini beklemiyorsa hatalı sensin.
  • Her maçta yaşadığım ve artık alıştığım durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eutropius Irmengard -- 30 Ocak 2019; 11:4:33 >
  • Yampiri savaşında, bot lanedeki wavein durumuna bakmadan başlarsan yaşanabilir bunlar.
  • botlanede ki wave e lvllara picklere göre değişir ne bileyim kaisa janna oynuyoruzdur alistar lucian varken ya da wave bizim tower altındayken lvl 2 de bi taraflarını yırtsın gitmem o jungle a
  • jung hatası. insanlar senin oynuna göre oynamak zorunda değil. kendince takılıyorlar. doğru zamanda fight girmiyorsan kimse minyon dalgasında farm yaparken senin yardım edebileceğini düşünüp ona göre konumlanmak zorunda değil.
  • ahaha. her zaman senin takımın gelmez ss atarsın zibilyon defa
  • Melanie Thierry kullanıcısına yanıt
    sende lol oynama çık git cs oyna metin2 oyna. neymiş zorunda değilmiş. bu kafadakileri oyun sonu report ekranında bi buton olacak "Wolfteam'e gönder". sonra yallah. Yampiri Fightina Gelmeyen Bot Lane
    sonrada böyle ağlarsın takımına senin gibi oyuncular gelince :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-280666920 -- 31 Ocak 2019; 19:18:10 >
  • Bir bakıma haklı aslında. Sana göre doğru olan, bot lane'e göre doğru değil demek ki. En basitinden görmemiştir.
    Hangisi daha doğru/yanlış kapıştırması yapmıyoruz nihayetinde.
    Kaldı ki Türkiye sunucusunun hemen hemen hiç bir elosunda :

"Amanın, alt koridorum itmiş, o zaman karşı ormana girebilirim"

ya da

" Koridoru itelim de, ormancımızla birlikte rakip ormanda görüş alıp darlayalım"

gibi azıcık akıl gerektiren şeyler görmedim, gördüysem de bir elin parmağını geçmez.

O yüzden napıyoruz?
    "de"yi ayırıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruella -- 31 Ocak 2019; 20:50:12 >
  • LoL solo q şans işi , baktınız sizin takımdaki oyuncular kafası çalışıyor o zaman yapın yapacaginizi

Geçen gün karşı jungle Twich bende Khazix rakip red bir sinyal caktim bizim mid hemen geldi caldik redi vs , sonra zaten bizim mid rakip maviye girdi ben takip ettim derken rakip jungle Twich tam gariban oldu oyunda yürüyen ward döndü 2-3 lvl fark yedi

Yani bu işler şans işi bazen öyle tipler geliyor ki soloya gang atıyorum adam geride diye , ben orada fight yapıp oluyorum benim solo minyon kesiyor böyle tiplerdw geliyor oyuna ve bazı laneler vardır asla gelemez yardıma atıyorum adam GP oynuyor karşısında darius var kesinlikle aradaki mesafeyi koruması lazım yoksa ölebilir feedlerse zaten darius daha minyon aldırmaz boyle durumda adam kalkıp yampiriye gelemez gangda istemez beni rahat bırak sadece der , yada kassadin talon machup gibi kassa early ezilebilir kalkıp size gelemez sizde ona göre oynayacaksiniz oyunu

• Uygulamayı nasıl değiştirdin?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.