Şimdi Ara

Yamaha Cygnus RS Scooter Sürücü Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
11.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Yamaha Cygnus RS Scooter Sürücü Kulübü

Arkadaşlar bu motordan aldım kendime almadan önce ne kadar araştırma yapsamda tam teşekküllü olarak bir bilgi topluluğuna rastlamadım. Ve bende böyle bir topic açma gereksinimi duydum.
    Kullanıcı arkadaşlarımızın katkıları ve yorumları ile aramızda güzel bir paylaşımda bulunabiliriz.
    Herkese bol forumlar

• Benim makine 2. el ve şu anda 6000 km de, 1600 liraya bir motor tamirhanesinden aldım. Motor temiz ancak arka fren biraz zayıf, ona baktırıcam bir ara. Düz yolda maksimum 90 km hız yaptım, yokuş aşagıda 100 km yaptım. Tam depo 5.5 litre ile 170 km civarı gittim. Titreşim rahatsız edici değil, yola tutunma normal, kalkış hızı çok iyi, yedek parça pahalı ve bulunabilirliği Zayıf, ekstra sıkıntı yaşanmazsa yolda bırakmayan bir motor, yamahanın çin üretimi ama kalitesi parasına göre iyi, diğer piyasa scooterları gibi değil en büyük fark zaten motorun kendisinden anlaşılıyor. Yağlarını 3000 de bir değiştiriyorum ve Castrol kullanıyorum. Mod için ve extrem için yaptıklarınız varsa lütfen paylaşın arkadaşlar, mod konusunda hevesliyim yeni ve cahilim! Şimdilik aktarabileceklerim bunlar. Sorunuz olursa buyrun sorun ?...
  • yakaşık 3 ay kullandım parçaları gerçekten çok ucuz değil bu yüzden bu motorların etrafına koruma demirleri yapıyorlar bence kötü gözükür diye düşünmeyin yaptırın derim rahat edersiniz onun dışında motor aksamı motorun gayet güzel ancak diğer 4 zamanlı hondalara göre biraz yakışı fazladır.
    onun dışında benim gördüğüm tek eksisi motorun alçak olması ...
  • bilgilerin için teşekkür ederim. evet yakıtı biraz fazla gibi geldi banada ama çook iyi kalkışı var her kırmızı ışıkta motorumla arabalara toz yutturmaktan çok büyük keyf alıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_ProXy

bilgilerin için teşekkür ederim. evet yakıtı biraz fazla gibi geldi banada ama çook iyi kalkışı var her kırmızı ışıkta motorumla arabalara toz yutturmaktan çok büyük keyf alıyorum :)

öenmli değil hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız
  • teşekkürler hocam sağol...

eee başka yokmu arkadaşlar bu motoru kullanan forumda, bana modifiye için bilgi lazım biraz... ? yardımm lütfen
  • modifiye diyorsan zaten pek bişey yapılmaz modifiye diye sakın aynaları sökme bunu çoğu kişi yapıp bigün ayna olmadığı için arkasına bakarken öndeki arabaya yapışıyor hoş görüntüler cıkmıyor daha sonra motor için tavsiyem sport performans hava filtreleri var hava filtrene bak ona uygun biitane bulursun az da olsa motorun performansı artar ancak yakışı biraz daha fazla olur tabi ancak scooterların yakışını düşününce pek fazla olmadığından yararı olur derim kolay gelsin :)
  • bilgi için teşekkürler ama zaten görüntü olarak zaten bir modifiye düşünmüyorum, benim derdim motorun içi ile performansını arttırma sanşım varmı onu bilmiorun çünkü motorda 140 katran var ama en fazla düzde 90 bayır aşağı 100 basıyor, oda bayağı bir zorlanıyor yani... Hava filtresini denicem
  • Cygnus RS'lerde hız limitörü var arkadaşlar 90-100 km/h'i geçemiyor motosiklet. Limitörü serviste kaldırttırın 110km/h gibi hızlara çıkabileceksiniz.
  • peki sizdeki yakıt ölçümü nedir ?
  • nouvo kadar olmasada güzel motordur
    ...
  • arkadaşlar çok acil alt platin ön disk ön amortisör boruları ve ön mil gerekli yardımcı olursanız sevinirim ikinci el sıfır farketmez zor durumdayım acil
  • http://www.aydinmotor.com bu adresi incele kardeşim.
  • 2007 model 25000'deki motorumu satıyorum arkadaşlar..servis bakımlı muayenesi vergisi sigortası tam.. İlgilenenler pm den ulaşabilir..
    Saygılar
  • hortt !!!!

motoru alırken o kadar aradım internette bilgi bulamadım teeeee 3 yıl sonra burda bi konu bulmak üstelik motoru aldığım zamana denk geliyor şaşırdım doğrusu ..motoru 3 yıldır kullanıyorum gayet memnunum 20.000 i az önce edirneden gelirken yaptım..tavsiye ederim sağlam motordur..ayrıca bayır aşağı 120 yi geçiyor..düzde 105 gördüm..şehirler arası 70-75 kullanırsanız 2.5 LT/100 km ortalaması var..şehir içi artçılı 3 litreyi geçmedi bendeki..
  • bir hort da benden egzos patladı sanırım !
    aslında sanmıyorum bayaa helikopter gibi oldu
    uygun istanbul anadolu yakası egzos nasıl takılır
  • hortlara devam..8 yılım doldu keratayla hala yollardayız..koçum benim :) yok mu başka kullanan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaladon

hortlara devam..8 yılım doldu keratayla hala yollardayız..koçum benim :) yok mu başka kullanan?
    valla yedek küçük motora ihtiyacım var...
    bir tane buldum tanıdıktan muayeneside var tavsiye edermisiniz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

valla yedek küçük motora ihtiyacım var...
    bir tane buldum tanıdıktan muayeneside var tavsiye edermisiniz....

Alıntıları Göster
    ş.içi kullanacaksanız biçilmiş kaftan...her tür idare eder sizi.. yükte taşır bayırda çıkar manevra kabiliyeti çoktur hafif motordur..kullanım amacınız ne olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaladon

ş.içi kullanacaksanız biçilmiş kaftan...her tür idare eder sizi.. yükte taşır bayırda çıkar manevra kabiliyeti çoktur hafif motordur..kullanım amacınız ne olacak?

Alıntıları Göster
    sadece kısa mesafelerde git gel örnek bakırköyden sirkeci ye parca almaya...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.