Şimdi Ara

Yamaha Cygnus RS Scooter Sürücü Kulübü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
11.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: aviregal

sadece kısa mesafelerde git gel örnek bakırköyden sirkeci ye parca almaya...

Alıntıları Göster
    işini görür arkadaşım, rahatça alabilirsin. güvenilir motordur. 8 buçuk yıldır biniyorum sorun çıkmadı..her yere gittim geldim hemde kısa mesafe değil, tek kalemde kontak kapamadan yaz sıcağında 200+ km yaptım tam depoyla durmaksızın..motor sağlam..bakımları yapılmış olsun yeter..
  • Motorum 40km hızı geçemiyor daha fazla gaz verdiğimde boğuluyor bunun sebebi nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayasinkaya9927 A kullanıcısına yanıt
    Öncelikle motorunuzun varyatör kısımlarını kontrol ettiriniz ön varyatörün içerisinde 6 tane küçük yuvarlak baga vardır onlar yıpranmış ise motorunuz vites değiştiremez hale gelir eğer onlarda bir sıkıntı yoksa ikinci aşama cygnus rs’lerin hastalığıdır gazı almaz boğulur. eğer karbüratör hava ayarı düzgünse ve buna rağmen gaz almıyorsa, gitmiyorsa üstteki diyaframa bakınız sarı kapağın içerisindeki diyaframda yırtık var ise sorununuz bundan kaynaklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosasaurus -- 25 Temmuz 2019; 19:23:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben bir sene aktif kullandım akü sorunu oluyor ilerleyen zamanlarda far erimesi oluyor sigorta yakıyor kullandigim süre içerisinde bana göre Yamahanın ürettiği en boktan motor

• murat.doğan007 M kullanıcısına yanıt
    yan sanayi parça kullanıldığında arıza yapıyor motora uymuyor kardeşim paraya kıyıp yamahadan orjinal almalısın ya da çıkma orjinal parça bakmalısın yoksa arızaların bitmez ben yan sanayi debriyaj balatasından çok çektim orjinal alınca hem 1 litre yakıtım düştü hemde motorun performansı yerine geldi. orjinal parça öneriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosasaurus -- 25 Ağustos 2019; 21:50:52 >
  • mosasaurus kullanıcısına yanıt
    Orijinaldı ilk sahibiyim sıfır almıştım bir sene de hurda oldu

Hocam burada tanıdığım 3 kişide aynısı var birisi 58binde diğeri 35binde öteki 46 binde kayış ve ön otomatik bilyaları haricinde bir parça değiştirmedik sizin motor yüksek km’de değilse ustanızı değiştirmenizi öneriyorum kolay kolay arıza yapan motor değildir Cygnus RS.

Far erimesi için orjinal değildir Ya da far ayarınız çok yukarıdadır göğüste sol tarafta bir kapağın içinde far ayar vidası vardır ve motorun orjinal ampülü Philips 12V 35W’dir. Akü için konjektöre ve statöre bakınız.

• mosasaurus kullanıcısına yanıt
    Abicim ben sıfır aldım motoru bakımını zamanında yaptırdım tamir edilirken hep yanındaydım motorcu bir parçasını bile calamadı dediğin gibi ayarı yüksek olabilirdi bence bana göre Yamahanın ürettiği dandik motorlradan birisi yinede siz daha iyi bilirsiniz

bazen şanstan olabiliyor hocam kötü üretime denk gelmiştir belki de sizin motor.. tek amortisörü ve küçük jantları haricinde herşeyi dört dörtlük olan bir motor. ama dediğim gibi sizin motorun başına bunlar gelmiş kötü işçilikten dolayı olabilir.

• 2009 yılında 5000 km'de 1100TL gibi bisiklet parasına aldım, ön grenajları kırıktıyaptırdım, şimdi 82.500km' de. Bakımlarını ilk zamanlar Yamaha yetkili serviste (onarım parasından çok işçilik parası alıyorlar) daha sonra büyük bakımlarını mahalle tamircisinde, küçük işleri kendim yaptım. Artçıyla birlikte çıkmadığı yokuş yok, memnunum açıkçası.
  • agandon A kullanıcısına yanıt
    :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosasaurus -- 2 Aralık 2019; 16:20:21 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.