Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (275. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.844
Cevap
43
Favori
331.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler. Yarın akşama inşallah kurulum olacak bir aksilik çıkmazsa. O zaman dah detaylı foto atarım bakalım nasıl olacak.
  • Yamaha rx a2070 sahibiyim ve bilgisayardan Dolby Atmos videolara baktığımda neden Avr nin ekranında Dolby atmos yerine DTS HD yazısını görüyorum. Kullandığım programlar PowerDVD ve Windows Media Player. Dolby access yüklü. Windows ses ayarlarından da dolby atmos seçili. Ayrica avr ekraninda dts gözüktügünde yani sesi avr çözdüğünde Bass sesler kayboluyor. Ses acayip tiz ve zayıf güçsüz bir hal alıyor. Ama PowerDvd yazılımı sesi kendi çözdüğünde sesler çok iyi oluyor. Ancak Bu sekilde avr ekraninda da PCM yazısını görmek hoşuma gitmiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@r@K@L3M -- 14 Şubat 2018; 15:28:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • K@r@K@L3M kullanıcısına yanıt
    PowerDVD'de aşağıdaki gibi ayarları denediniz mi?

Click the Settings settingbutton.
    Click the Video, Audio, Subtitles tab.
    Click More Audio Settings.
    Select HDMI under Speaker Environment.
    Select Non-decoded high-definition audio to external device under Output Mode.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 14 Şubat 2018; 16:12:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

PowerDVD'de aşağıdaki gibi ayarları denediniz mi?

Click the Settings settingbutton.
    Click the Video, Audio, Subtitles tab.
    Click More Audio Settings.
    Select HDMI under Speaker Environment.
    Select Non-decoded high-definition audio to external device under Output Mode.

Cevap için teşekkürler ederim. Evet onları denemiştim. Zaten onları değiştirince ya PCM ses alıyorsun (yani Power DVD işliyor) yada orijinal sesi direk avr ye gönderiyor ki orijinal olarak gönderdiğinde avr ekraninda hangi ses formatı olduğu yazıyor. Ama işte gel görüşelim ekranda DTS HD+ gözüküyor Dolby Atmos değil. Ses dolby Atmos olduğu halde. Bunu birçok dolby atmos filmde denedim. Sorun sadece bu değil. Eger sesi AVR işlerse yani avr ekraninda DTS HD yada DD+ gibi ibareler gözüktügünde ses okadar kötü oluyor ki. İlk olarak Bass diye birşey kalmıyor aynı İça sesler cilizlasiyor yapaylasiyor. Ama misal filmi netflix te açtığımda ve ses ayarlarından 5.1 DTS seçtiğimde sesler çok çok iyi oluyor ve Avr ekraninda da tabiki DTS gösteriyor. ama nedense bilgisayardaki Dolby Atmos filmlerde böyle garip bir durum ortaya çıkıyor.

Ayrıca bu avr ye pc bağlayıp 4K 60Hz çözünürlüğe ayarlayabilen var mı? 4K 30 Hz yapıyor en fazla. Küçük bir bilgi : Her iki hdmi kablosu da 4K 60HZ destekliyor.

Ampliye kac hoparlor nasıl bağlı durumda şu anda ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

Ampliye kac hoparlor nasıl bağlı durumda şu anda ?

İki tane kule hoparlör bağlı şuan. Diğerleri henüz gelmedi

Dolby atmos yazdiramazsiniz bu durumda , atmos yazdirabilmeniz icin amtos hoparlor kurulumu yapmalisiniz muhtemelen . Presence yazan hoparlor baglantilarinda hoparlor oldugunu bilmeli ampli .

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

Dolby atmos yazdiramazsiniz bu durumda , atmos yazdirabilmeniz icin amtos hoparlor kurulumu yapmalisiniz muhtemelen . Presence yazan hoparlor baglantilarinda hoparlor oldugunu bilmeli ampli .

O zaman açıklığa kavuştu. Teşekkür ederim.

• Uzun zamandır Pioneer LX-87 kullanıcısıydım aklımdada pre-power'a geçme düşüncesi vardı ama karar veremiyordum malum XLR kablolama power seçimi vs. oldukça meşakatli bir iş, bende düşüne duruken sagolsun İbrahim abi (babiş62)'de bir güzel zehiri enjekte etmesiyle araştırmalarımı hızlandırmış oldum . Aklımda Anthem AVM60 ve Yamaha CX-A5100 modelleri vardı.
    Kararım Yamaha'dan yana oldu. 1,5 aylık sipariş bekleme sürecinden sonra Pre sonunda geldi.Power olarakta 5 kanal Rotel RB-1095 ve önler içinde Primare A32 ile power tarafıda hallolmuş oldu.Sonraki aşamada ek bir power'la Atmos kurulumu içinde birşeyler düşünüyorum. Şuanki ilk izlenimlerim forudada herkezinde ortak görüşü olan surround kanallarda bariz güç artışıyla beraber sistemin genelinde güç ve detay bariz artış gösterdi, anladımki AVR ile senelerce filim izlediğimi düşünüyormuşum , fark gerçekten çok çok fazla.XLR kablolarım daha gelmediğinden şuan çok basit uyduruk bir RCA kablolama ile pre ve power katları birbirine bağlı ve fark bu şekilde oldu, kablolamayı olması gerektiği gibi yaptıgımda sonuç çok daha iyi olacak gözüküyor.

Sistemde şuan Definitive CS8040HD center kullanıyorum ama aklımda yine center olarak Definitive CS9080 yada GoldenEar SuperCenter XXL modelleri var. XXL şuan için daha ağır basıyor benim için ama fikriniz ne olur yada önerileriniz ne olur acaba ?

Son olarak katkı ve emeklerinden dolayı İbrahim (Babiş62) ve Cahit abiye çok teşekkür ediyorum

• sector8376 kullanıcısına yanıt
    Oy oy oy maasallah hayirli olsun makina . Power i de ayni marka düşünmediniz sebebi varmi?

• YAMAHA’cılaaar..

Hoşgeldin Selçuk’cuğum öncelikle hayırlı olsun,güle güle keyifle kullan inşaallah.

Çok isabetli seçimler oldu hele birde oppo 205 ve cx5100 ün xlr input kabiliyeti ile müzikal anlamda da sen sonuca bak.Cahit’de ve de bende denemiştik biliyorsun..

Şu ara bağlantılarda xlr olduktan sonra beton gibi sound alacaksın emin ol.Yamaha avr 3070 te de ve cx5100 dede (ki bütün pre kayı ve parametreleri aynı) flagship aletleri ile geçekten ciddi atılım yapmış.Bütün kanalların 32bit sabre dac oluşu 3level low jitter parametresi vb. Çok güzel dsp işlemlerle açık,sağlam,güçlü,tonlu,64bit kalbrasyonuyla daha akışkan ve geçişlerle başarılı cihaz kardeşim.

Atmos için önce şu odanın şeklini bir değiştiricez ok?

Center olayında da dediğim gibi öncelik goldenear xxl. Olmazsa 9080 kesin.

Selim’le Mami’de sırada

İnsanlar güzel şeylere layıktırlar.Herkese nasip olsun inşaallah.

• babiş62 kullanıcısına yanıt
    Sagolasın İbrahim abi. Atmos için odanın şeklini değiştirmekle alakalı hanım'dan hala tam anlamıyla vize alamadım , beklemedeyim. Vizeyi kaparsam sırada oppo 205 ve Sony 260es var kısmetse; artık hep beraber toplanıp Sony'e bir baskın yaparız. Yanlız cihazın kalibrasyonu acayip hızlıymış. Pioneer'da 8-10 dk'yı buluyordu.Yamahada 2-3 dk anca sürüyor. İlk setup'ı çalıştırdıgımda acaba eksiklik yada yanlışlıkmı yaptım diye düşündüm garibime gitti o anda .
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Aslında düşünmedim değil almışken takım alıp kullanırım demiştim ama kanal başı 8 ohm'da 150 W çıkış gücü var.Tabi artı olarakta 11 kanal mevcut MX-A5000'de. Önlerde Goldenear triton 2 kullandıgımdan MX-A5000'ün zayıf kalacağını düşünüp bu şekilde bir seçim yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sector8376 -- 15 Şubat 2018; 13:7:12 >
  • Hayirli olsun tekrar

• sector8376 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güle güle ağız tadıyla kullanın.
    Bir gün herkes pro/power tadacak.
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, sagolun
  • joven kullanıcısına yanıt
    Daha iyileri sizlerin olsun, sağolun.
  • Sonun'da XLR kablolarda geldi.Kabloları bağlar bağlamaz ilk izlenimim ses şiddetinin artışı oldu ve alt frekanslar dahada dengeli hale geldi.Deytaylı inceleme sonrası düşüncelerimi belirticeğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

Bir ilk! Xlr girişi ile stereoda üstün başarı,Bütün kanallar 32bit es sabre dac...

Hayırlı olsun. Xlr bağlantısını nereye nasıl yapıyorsun da stereo performansı super oluyor sana zahmet açıklar mısın. Bende de yamaha rx-a2070 var. Bunda xlr girişi yok ama xlr mantığını anlamış değilim. Ekstra bir cihaz daha mı gerekiyor xlr bağlantısı tamamlansın diye.

Teşekkürler.

Oppo 205 ten xlr bağlantısı ile av4 seçeneği (balanced) ile kaliteli stereo dinlenir.(Bir avr den yani)

2070 de xlr maalesef yok.Artı playerin xlr çıkışı olması lazım..

• 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.