Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.844
Cevap
43
Favori
331.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hi fi sistemler konusunda pek fazla bilgim yok. 2 aydır araştırıyorum. Karar kıldığı model Yamaha RN 402D buna uygun bir de raf tipi hoparlör almak istiyorum. Sizce bu model şunlar için yeterli midir?
    internetden, radyo, spotify ve cd playerdan kaliteli müzik dinleyebilmek.
    Teşekkürler
    Mehmet
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

Cok klass aletler maasallah . Keske poweride biraz preye benzetselermis sekil olarak.
    İkisi de yakından yakışıklı duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yamaha RX367 amfi açılıyor ses yok sorun ne olabilir acaba, birde İzmir'de tamir yapabilecek niyet varmidir

• quote:

Orijinalden alıntı: LaViTz

Yamaha RX367 amfi açılıyor ses yok sorun ne olabilir acaba, birde İzmir'de tamir yapabilecek niyet varmidir
    İstanbul’da DTL elektronik var kargo ile yollayabilirsiniz işlerinin ehlidir Yamaha ve Denon yetkili servisidir..

• Yamaha rx-a 3070 flagship avr satılıktır. Kutusu,full içeriği,13 ay daha garanti belgesi ile sıfır gibidir.

Bilenler bilir pre-power’dan bu avr ye geçmiştim.

(32bit sabre dac’ından, stereo için xlr cd girişine kadar dünyada ilk avrdir.)

• Hayırlı satışlar olsun İbrahim abi. Durgun giden hifi piyasası canlanır inşallah da herkes satacağını satar alacağını alır.

• babiş62 kullanıcısına yanıt
    Özel değilse, neden sattığınızı sorabilirmiyim?
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    İnşaallah Atila’cığım.Piyasa epeydir durdu,ama kaşıntı bitmiyor..

• Yamaha RX-V861 kullanıcısıyım ve bu amfiden bir türlü memnun kalamadım. Şu anda şöyle bir sorunum var, ses -50'de başlıyor, -30-32'ye gelene kadar ses gelmiyor, Ses hassasiyeti gibi bir şey var mı? Çevir çevir ses gelmiyor yaw

Bir de ses kalitesi inanılmaz derece düşük, yani kaba bir dil olacak dandik. Daha önce Wharfedale Diamond 9.6 sıfır olarak satın almıştım, onlarla kullanmayı denedim onlarda da ses çok zayıftı, memnuniyetsizliğimden hoparlörleri satmıştım, hoparlörleri satın almak için gelen kişiler test etmek istediğinde çıkan sese şaşırdılar, salonu doldurmuyordu ve ses kalitesi gerçekten düşüktü, kablosunda temazsızlık var galiba diyerek ve yeni olmasından dolayı ürünü alıp gittiler ama sorun hoparlörde değilde amfi ayarında mıdır nedir, bu konuda başına benzer bir şey gelen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 28 Kasım 2018; 21:13:56 >
  • Alfredo kullanıcısına yanıt
    Ses siddetini arttirmak icin bir cok ayar vardı yanilmiyorsam o cihazda . Ilk olarak hoparlor levellerini yukseltmeyi deneyebilirsiniz . Senelerce 663 kullandım ki 861 yanılmıyorsam daha güçlü bir cihazdı hiç öyle bir durum hissetmemistim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ses siddetini arttirmak icin bir cok ayar vardı yanilmiyorsam o cihazda . Ilk olarak hoparlor levellerini yukseltmeyi deneyebilirsiniz . Senelerce 663 kullandım ki 861 yanılmıyorsam daha güçlü bir cihazdı hiç öyle bir durum hissetmemistim.
    Bu ses ayarları konusunda var mı bildiğiniz yer, nasıl yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 28 Kasım 2018; 21:33:42 >
    Kalibrasyon mikrofonu varmi?

Önce otomatik kalibrasyon yapın . Daha sonra manuel setup a girerek sound menü den lfe level secenegine girip oradaki leveli en yuksege cekin . Ayrica yine sound menude speaker level icine girerek kalibrasyon sonucunda olusan speaker levellerini hepsini eşit olacak şekilde arttırin (mesela her hoparlore +5db gibi). Aktif sub baglı ise lfe bass out ayarınıda both seçeneğine getirin . Yine manuel eqalizer ayarlarınida yapabilirsiniz isteginize gore ama unutmayinki bu eq ayarlarını degistirmek kaydın aslından uzaklaşmak demek . Istediginiz frekanslari yukseltebilirsiniz böylelikle . Dynamic range ayarınıda max konumuna getirin .

Cihazda bir arıza yoksa ve uygun hoparlör takımına sahipseniz gümbür gümbür ses alabilmeniz gerekir.

• quote:

Önce otomatik kalibrasyon yapın . Daha sonra manuel setup a girerek sound menü den lfe level secenegine girip oradaki leveli en yuksege cekin . Ayrica yine sound menude speaker level icine girerek kalibrasyon sonucunda olusan speaker levellerini hepsini eşit olacak şekilde arttırin (mesela her hoparlore +5db gibi). Aktif sub baglı ise lfe bass out ayarınıda both seçeneğine getirin . Yine manuel eqalizer ayarlarınida yapabilirsiniz isteginize gore ama unutmayinki bu eq ayarlarını degistirmek kaydın aslından uzaklaşmak demek . Istediginiz frekanslari yukseltebilirsiniz böylelikle . Dynamic range ayarınıda max konumuna getirin .

Cihazda bir arıza yoksa ve uygun hoparlör takımına sahipseniz gümbür gümbür ses alabilmeniz gerekir.

Halloldu. -70'den başlayan ses, -50'de ses gelmeye başlarken -40'da duyulabilir oluyordu. Şimdi ise -38 yapamadım, ses şiddeti çok arttı. Saat geç yarın işten erken geldiğimde deneyeceğim tekrardan. Çok Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 28 Kasım 2018; 23:07:22 >
    Bence kalibrasyondan sonra hoparlör seviyelerini çok abartı arttırmayın. En fazla 2 yada 3 arttırın.

Ses düğmeleri genelde sesi logaritmik olarak arttıracak şekilde çalışır. Yani ilk kademelerde 1 seviye arttırdığınızda ses bir birim artarken sonlara doğru 1 seviyede 3 birim gibi artar. Bu da düşük seviyelerde seste ince ayar yapmanıza olanak sağlar.

Misal ben, avr’nin ses ölçeğini 0-100 olarak kullanıyorum. Akşam tv yayınlarında genelde 40 seviyelerinde çalışıyorken, gecenin ilerleyen saatlerinde 30 seviyesine kadar iniyorum. Filmlerde ise genellikle 50-60 seviyesinde kullanıyorum. Ki hoparlörler de ortalama 0 db seviyesinde. Avr’lerimiz de benzer seviye ve güçte cihazlar.

Yani demem o ki gerekiyorsa kumandada ses tuşuna 1 sn daha uzun basıp sesi istediğiniz seviyeye getirin. Ama başlangıçta full seviye çalışmasını sağlamayın ki sesi kısmak istediğiniz zaman ayar yapacak hassasiyet kalsın.

Ama avr’yi 0-100 skalasında 60-70’lere kadar getirip hala ciddi yüksek bir ses alamıyorsanız başka bir sorun vardır.

• Sub aldım bağladım ama bir türlü çalıştırmayı başaramadım. Ayarları da epey kurcaladım. Bütün ayarları fabrika ayarlarına nasıl döndürebilirim. youtube'daki örnekleri izledim ancak sonuç alamadım.

Yamaha Rx-V861 amfim.
  • Yamaha RX-V 467 mi Pıoneer VSX 329 K mı

Arkadaşlar merhaba, giriş seviyesi, kaliteli ses veren, 35 metrekare oda da kullanacağım, 750 tl bütçemi geçmeyen bir avr almak istiyorum, yukarıda ki 2 model arasında kaldım bütçeme uygun olarak.

Sizin bu konuda ki yorum ve önerileriniz nedir. İlk avr cihazım olacak, bu konu hakkında bilgi almak istiyorum.

Henüz hoparlör almadım, sonrasında da hoparlör alacağım. Avr tavsiyelerini bekliyorum size zahmet.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Kardeşim öncelikle şunu bil 35mt2 lik bir odaya o iki cihazda güçsüz gelir. Biraz daha bütçe artırımı yaparsan 35mt2 lik bir odaya daha sağlıklı sistemler kurarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

Kardeşim öncelikle şunu bil 35mt2 lik bir odaya o iki cihazda güçsüz gelir. Biraz daha bütçe artırımı yaparsan 35mt2 lik bir odaya daha sağlıklı sistemler kurarsınız.
    Örnek verecek olursak, ne alayım mesela. Birde apartman dairesinde kullanacağım, öyle bangır bangır bir kullanım olmayacak.

• Merhaba ilgili arkadaşlar.

Bir arkadaşımdan hediye, iyi durumda Yamaha RX-V395RDS amfiye sahibim ve evimde kaliteli film & müzik için bir sistem kurmak istiyorum. Teknik olarak çok ilgili ve bilgili olmadığım konular olduğu için fikirlerinizi almak isterim.

Zaten elimde bulunan amfiye uygun 5.0 ya da 5.1 hoparlör sistemi ve medya oynatıcı almayı mı düşüneyim? Philips 49pus7503 4k TV kullanıyorum ve ortalama 1000 TL gibi bir bütçe ile tamamlamak istiyorum sistemi. Bu amfiye uyacak hoparlör ve medya oynatıcı için önerileriniz olur mu?

1000 TL ye temiz 2. El Pioneer S-H520V-W 5.1 ya da yine 1000 tl ye sıfır Pioneer S-ES21TB ve S-ES3TB hoparlörler mevcut. Hangisi tercih edilir ya da bunların dışında ne tavsiyeleriniz olur?

25-30 m2 salon olan apartman dairesi evimde, keyifli film izlemek ve müzik dinlemek amacım. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Teşekkürler..

• 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.