Şimdi Ara

Yalıtım plakaları arası küf problemi çözüm önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir yakınımın evinde fotoğraflarda paylaştığım küf problemi var.

Problemli tavanın üst tarafı teras.
    Ev 5 yıllık. 2 yıldır oturuyorlar.
    Yalıtım var ama gördüğünüz gibi yalıtım plakaları arasında çizgi şeklinde iz oluşmuş ve küflenmiş. Belli ki plaka aralarında kalan kısımda nem yoğunlaşması var.

Sanırım yalıtım plakalarının montajında işçilik kötü. Henüz söküp bakmadık ama tahminimce yalıtım plakalarının arasına dolgu yapılmamış veya bantlanmamış olabilir.

Bu sorun kesin biçimde ve maliyet olarak en uygun nasıl çözülür?
    Kendimiz uğraşabiliriz ya da usta çağırabiliriz karar vermedik henüz.

İlk seçenek yüzeyden Capatox uygulayıp, sonra iki kat Polisan Elegans Extra ile boyayıp geçemek.

İkinci seçenek, yalıtım plakalarının ara kısımlarının üzerine gelen kağıt kaplamayı kesmek ve kusurlu aralıkları genişleyen köpük ile doldurup, bantlamak. Sonrasında kağıt kaplamayı düzeltip, üstten normal tavan boyası ile boyamak.

Üçüncü seçenek ise, alttaki yalıtım plakalarını tamir ile uğraşmadan üstten bir kat daha 2cm XPS yalıtım malzemesi döşemek. Yalnız bunu yapınca kartonpiyerlerin sökülmesi gerekecek. Bunu yapınca alttaki malzeme üste eklenecek malzemeyi taşır mı? Sarkma yapar mı? Bilemiyorum.

Mutfakta yan duvarda da var gödüğünüz gibi.
    Ne gibi bir yöntem izlemek mantıklı olur? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Siz ne yaparsanız yapın üstten su emdikçe o köpüklerin betonu tekrar erir veyahut aradan sızdırma yapar. Önce terasın tabanı halledilmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.