Şimdi Ara

En iyi, etkili derz dolgusu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
19.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu arayışım doğrultusun da; Normal derz dolgusu, bunun silikonlu olanı, sıva alçı ve benzeri çeşitleri denedim lakin kullanılan su sebebiyle çok geçmeden yerlerinden tekrar çıkıyorlar. Yine bunun için kendimce derz dolgu çektikten sonra üstüne normal tahta kapı boyası ile boyadım derz dolgusunun yalın haline göre üstüne boya gelince süre artıyor belli bir müddet idare ediyor lakin o da yine kalkmaya başlıyor hal böyle olunca şöyle bir çözüm deneyeyim dedim ve beyaz boyanın da üstüne normal slikon denedim, neden böyle yaptı tam olarak kestirememekle beraber, kömür gibi oldu zamanla çürüdü, küflendi. Velhasıl şu seramiklerin arasını adam akıllı dolduracak tuttumu bırakmayacak suyu gördü mü banamısın demeyecek bir dolgu malzemesi arıyorum bilen veya benim gibi keşifler sonucu tecrübe edinerek doğru malzemeyi bulmuş olan varsa paylaşırsa sevinirim.

• Çözüm bulabildiniz mi bende aynı sorulara cevap arıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkan1433 -- 5 Temmuz 2019; 14:21:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle bu derz dolguyu nereye yapmaya çalışıyorsun? Eğer fayans aralarına yapıyorsan önce söylediğim adımları takip et.
    1. Fayans aralarında olan eski derz dolguları uygun derz kazıma aleti ile iyice kazı.
    2.derz yapacağın alanı temizle.
    3. Kaliteli bir marka silikonlu derz dolgu al.(kalekim, weber,vb..)
    4. Derz dolgunun üzerinde yazan kullanma talimatına göre hazırlA.
    5. Derz malası yardımıyla fayans aralarına iyice doldur.
    6. Fayans üzerindeki derzleri temizle bu işlemi yaparken fayans aralarını zarar vermeden mümkün mertebe dikkatli yap
    7. 24 saat sonra kontrol yap derzler sertleşmiş ise fayAnsları iyice temizle.
    8. Güle güle kullan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkan1433

Çözüm bulabildiniz mi bende aynı sorulara cevap arıyorum
    Çimento, çekomastik, slikon, alçı, ne denediysem randıman vermedi, en son şöyle idarelik bir çözüm buldum derz dolguyu fayans aralarına sürdükten, kuruduktan sonra normal bildiğimiz beyaz kapı boyası sürdükten ve yine epey bir(1 hafta kadar) iyice kuruduktan sonra verim alabiliyorsunuz, boya kuruduktan sonra sertleşiyor haliyle su değince akıp gidiyor derz de su görmediği için bu şekil boyanın üzerine basılıp tahrip edilmedikçe 2si de bir mevsimi çıkarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lichkingg

Öncelikle bu derz dolguyu nereye yapmaya çalışıyorsun? Eğer fayans aralarına yapıyorsan önce söylediğim adımları takip et.
    1. Fayans aralarında olan eski derz dolguları uygun derz kazıma aleti ile iyice kazı.
    2.derz yapacağın alanı temizle.
    3. Kaliteli bir marka silikonlu derz dolgu al.(kalekim, weber,vb..)
    4. Derz dolgunun üzerinde yazan kullanma talimatına göre hazırlA.
    5. Derz malası yardımıyla fayans aralarına iyice doldur.
    6. Fayans üzerindeki derzleri temizle bu işlemi yaparken fayans aralarını zarar vermeden mümkün mertebe dikkatli yap
    7. 24 saat sonra kontrol yap derzler sertleşmiş ise fayAnsları iyice temizle.
    8. Güle güle kullan
    Öncelikle cevap için teşekkürler.
    Anladığım kadarıyla biz fayansların arasını eski derzlerden temizlemediğimiz, sadece boşalan kısımları doldurduğumuz için fayda etmiyor, tam anlamıyla verim almak için bize bir derz kazıma makinesi şart.
    Peki bir şeyi merak ettim, bu makine ile fayans aralarını temizlerken makinenin fayansı kırma ihtimali var mı ?

• dikkatli yapılması gerekiyor spatulanın köşesi ile de hassas birşekilde çalışarak fayansa zarar vermeden kazıya bilirsin. Risk var mı? Evet eğer özensiz ve hızlı yapacağım diye zorlarsan var. Bu arada makina değil bu bir el aleti yapı malzemecilerden bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lichkingg -- 5 Temmuz 2019; 23:21:7 >
  • quote:

dikkatli yapılması gerekiyor spatulanın köşesi ile de hassas birşekilde çalışarak fayansa zarar vermeden kazıya bilirsin. Risk var mı? Evet eğer özensiz ve hızlı yapacağım diye zorlarsan var. Bu arada makina değil bu bir el aleti yapı malzemecilerden bulabilirsin.
    Bir aralar şunu görmüştüm de bu makineden bahsediyorsun zannettim.
    https://www.youtube.com/watch?v=19ZfO4sgIS4
  • Yok üstad o tarz bir alet sizin kullanımınız için çok tehlikeli uzman olanlar için siz basit bir alet ile yapabilirsiniz yapı malzemecilerde derz aralığınıza mili metresine göre edinebilirsiniz yavaş ve dikkat li bir çalışma ile temizleyeceğinizi düşünüyorum. 20-30 tl lik bir ürün size fazlası ile yeter uç çok kalın olmasın 3mm lik ve ya 5 mm derz aralığına uygun olsun işinizi görür

• quote:

Yok üstad o tarz bir alet sizin kullanımınız için çok tehlikeli uzman olanlar için siz basit bir alet ile yapabilirsiniz yapı malzemecilerde derz aralığınıza mili metresine göre edinebilirsiniz yavaş ve dikkat li bir çalışma ile temizleyeceğinizi düşünüyorum. 20-30 tl lik bir ürün size fazlası ile yeter uç çok kalın olmasın 3mm lik ve ya 5 mm derz aralığına uygun olsun işinizi görür
    Bahsettiğiniz şu resimdeki olsa gerek ? Adı "Derz kazıyıcı" ymış. Bakalım eğer baş çeşitleri ucuzsa tornavida gibi her mm olanı alırız artık. Teşekkürler.
     En iyi, etkili derz dolgusu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bey V -- 6 Temmuz 2019; 14:15:41 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.