Şimdi Ara

Yaklaşan İstanbul Depremi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
17
Favori
6.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler yine up. azıcık da şu konulara bakalım
  • Hele bi şiddetli deprem olsun birkaç bin kişi olsun sonra deprem projeleri başlar
  • Konuyu yukarı alalım,görmeyen kalmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AhmedKaymakcı kullanıcısına yanıt
    yıldızlarınasıl öyle yaptınız dicektim ki avatar.....

beyler bilgilendirin bizi bekliyoruzz
  • Ülkece bi sirkelenme zamanımız geldi gibi.
  • Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • up hort karışımı. bilgili arkadaşlar baksınlar .takipteyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: interior designer

Ülkece bi sirkelenme zamanımız geldi gibi.

O benim bildiğim salataya olur kardeş. Silkelensek olmaz mı :D
  • Ekşideki yazıyı komple okudum yemin ederim hayattan soğudum gitmek istiyorum bu şehirden
  • bu söylediğim insanlık dışı ama toplu ölümü istanbul için bir fırsat olarak görüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

quote:

yok ben cidden sirkelenmekten bahsediyorum.

büyük kavanozlar içine girip sirkelenelim ki bozulmadan yıllarca kalalım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

quote:

yok ben cidden sirkelenmekten bahsediyorum.

büyük kavanozlar içine girip sirkelenelim ki bozulmadan yıllarca kalalım.

O zaman ülke kalsında biz seni tutmayalım kardeş. Hayırlı turşular.
  • Gece gece eksideki yaziyi okudum, annem kapiyi acti ölüyodum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bahçelievlerde yaşıyorum istanbulda 1.derecede riskli deprem alanına girmekte kendisi. Hayatımda hiç büyük çaplı bir deprem yaşamadım oturduğumuz binanın orta düzey bile sağlamlığı yok. Şimdi kalkıp istanbuldan kaçacağım başka yere taşınıyorum demek ile olmaz bu işler. Herkes ortak bir dilden söylüyor önemli olan önlem almak veya alabilmek. Eğer devlet bu konuda akıllanmamış ise veya yeterince birşeyler yapılmıyor ise insanlar depreme her daim hazırlıklı olmalıdırlar. 6+ üzeri depremler öyle evin içerisinde ayakta durabileceğimiz tarzdan depremler değiller. Ama deprem anında insan daha öncesinden hazırlıklı ve sakin olmayı başarabilirse %25 ihtimal ile enkaz altında hayatta kalıp uyanabilir ise daha öncesinden yaptığı hazırlıklar sayesinde %25 hayatta kalma oranı %50 oranına kadar çıkacaktır. Sonuç olarak nedemek koskoca binanın senin üzerine yıkılması? param parça olabilirsin veya sıkışabilir nefessiz kalabilirsin çeşit çeşit ölüm var. Allah yar ve yardımcımız olsun...

• afet planı mı
  • Deprem kadar düşündüğüm bir konu yoktur. Ölümümün hep deprem yüzünden olacağını düşünürüm ben. Oturduğumuz bina eski. Baya baya eski 30 yıllık mı ne öyle bişey. Şimdi kentsel dönüşümle yenilemek istiyorlar bari deprem olmadan yapsalar şu işi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elente

Söz konusu deprem büyük yıkımlar da yaratsa, on binlerce insan da ölse malum şahıs ve şürekası çok geçmeden çıkıp Cehape dönemindeki yapılardan, yollardan, belediyecilikten falan bahsedip topu belirsiz bir geçmişe atar gibi gelmiyor mu size de? Konunun uzmanı değilim, dolayısıyla bilmeden bir yorum yapmak yerine bunu paylaştım.

Konunun uzmaniyim. Deprem hukumete karsi darbe yapmakla suclanir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 13 Kasım 2014; 0:58:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında bu deprem korkusu, İstanbul'da deniz kenarında evi olanlara ederinden çok düşük fiyata mülklerini sattırmıştı. Şimdi yeni mülk sahipleri zenginliklerine zenginlik katmış haldeler.

Elbette önlem almak en doğrusu fakat takdir-i ilahi diye de bir şey var. 99 depreminde amcam ve ailesi deprem korkusuyla İstanbul dışına çıkmışlardı. Depremin üzerinden ay geçmeden amcam kalp krizi geçirip vefat etti.

Bunları neden anlattığıma gelince; yakın zamanda ev almak için baya bir araştırma yapmıştım. Araştırmalarım beni depremde az riskli yerler olarak tespit edilen Kağıthane ve Sarıyer taraflarına yönlendirdi. Evi alma sebebim yatırım değil oturum amaçlı ve sırf deprem riski az diye günümün çoğunun geçtiği yere kilometrelerce uzaklıkta olan yerlerden ev almak pek mantıklı gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 13 Kasım 2014; 5:36:31 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurergunnn

Gece gece eksideki yaziyi okudum, annem kapiyi acti ölüyodum.

atsana bi link ne yazıyor merak ettim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.