Şimdi Ara

Yağmur yağınca çoğu kanallar gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
6.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar Yağmur yağınca çoğu kanallar gidiyor ne yapmamız lazım? lnb dısarıda ıslanıyor ondan sanırım

• hocam sinyal seviyeniz nedir uydulara göre lnb yönü ayarı doğrumu ?
  • kaliteli cihaz al gitmesin,
  • sanırım normal zamanlarda da sinyal seviyen düşük yoksa gitmemesi lazım yeniden çanaklara ayar yaptır düzelmesse lnb den olabilir.
  • Bende dsmart vardı daha bir kaç gün önce taşındık ve yeni çanak takdırdım. Maç başladı 10 dk sonra star gitti şimdi ise hiç görüntü yok. Adam mı takamadı acaba gerçi acaipte yağmur yağıyor ve bir haftadır görüntü baya iyiydi.
  • Yağmurlu havada uydudan tv izlemek gerçekten işkenceye dönüşüyor. Az önce istanbulda çok sağlam sağanak başladı ve tüm kanallar pert oldu. Bi süre sonra tekrar geldi.

Ne saçma iştir ya şu yağmurda uyduda sorun yaşamak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gz

Bende dsmart vardı daha bir kaç gün önce taşındık ve yeni çanak takdırdım. Maç başladı 10 dk sonra star gitti şimdi ise hiç görüntü yok. Adam mı takamadı acaba gerçi acaipte yağmur yağıyor ve bir haftadır görüntü baya iyiydi.

Genel bi sorun oldu sanırım. Görüntü tekrar geldi bende. Sizde de düzelmiş olması lazım.
  • Bende eski düzen zamanında bir tane karasal anten almıştım onu taktım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rádèøή

Yağmurlu havada uydudan tv izlemek gerçekten işkenceye dönüşüyor. Az önce istanbulda çok sağlam sağanak başladı ve tüm kanallar pert oldu. Bi süre sonra tekrar geldi.

yamur taneleri çanağa gelen sinyallerin kırılmasına ve haliyle sinyal seviyesinin düşmesine sebep olur.

İnce ayarı yapılmamış lnb ler ve tam konumlandırılmamış çanaklar sıkıntı çeker

Arkadaşlar ankarada yamur olmamasına ramen bazı kanallar ve radyo yayınları çok düşük

numberone fm ve tv, mydonose ve capital radyo

benzer sıkıntıyı yaşayan varmı
  • quote:

Yağmurlu havada uydudan tv izlemek gerçekten işkenceye dönüşüyor. Az önce istanbulda çok sağlam sağanak başladı ve tüm kanallar pert oldu. Bi süre sonra tekrar geldi.

yağmur taneleri çanağa gelen sinyallerin kırılmasına ve haliyle sinyal seviyesinin düşmesine sebep olur.

İnce ayarı yapılmamış lnb ler ve tam konumlandırılmamış çanaklar sıkıntı çeker

Arkadaşlar ankarada yağmur olmamasına ramen bazı kanallar ve radyo yayınları çok düşük

numberone fm ve tv, mydonose ve capital radyo

benzer sıkıntıyı yaşayan varmı

Düzeltme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 17 Eylül 2008; 23:36:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Angelus

Arkadaslar Yağmur yağınca çoğu kanallar gidiyor ne yapmamız lazım? lnb dısarıda ıslanıyor ondan sanırım

profesyonel bir uydu bulucu ile ayarlatmalısın
    uydu iişi yapan birilerine ayarlattır sorun kalmaz.

yani sorun ince ayarı yapılmamış zayıf sinyal olayı.
  • lnb nin içine su gidiyor olabilir öyleyse yakında hiç göstermeyebilir...
  • İnce ayar tam yapılsa ve her şey tamam olsa bile şiddetli yağmurda kesilme olabilir. Bunun çaresi çanak çapını büyütmek.

Türkstta 80-90 cm orta kalite çanaklar yağmurlu havada kesinti yapabiliyor, 110 veya 120 cm offset çanağa geçerseniz full+full alış seviyesine çıkarsınız kesinti yaşamazsınız.

Aslında 90-120cm çanak fiyat farkı az ama 120cm montajı için yerinizin müsait olması gerekiyor.

20-30 ytl için kesinti yaşamak istemezseniz çanağınızı büyük seçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 18 Eylül 2008; 11:50:04 >
  • quote:

+1 dün neydi ya öyle tam bir ızdırap uyduda çeken 1 tane kanal yoktu
  • quote:

Orjinalden alıntı: 5kursun

quote:

+1 dün neydi ya öyle tam bir ızdırap uyduda çeken 1 tane kanal yoktu

Neyse ki sorun genelmiş :) Dedim lnb fln gitti galiba :)
  • Evet bende yasadım kendim kurdugum için bir yanlışlık ı vardıye düşünmüştüm. Fakat ilk olarak çanak elenbi ve en önemlisi kablo ve mesafesi önemli 50 kuruşada kablo var 4 TL yede var k az listede önemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hangi uydu icin gidiyor?
  • Türksat 4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.