Şimdi Ara

Her yağmurda filbox sinyal yok uyarısı mı verecek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 6 ay oldu modül kullanıyorum her yağmurda sinyal yok uyarısı alıyorum. Filbox izlemek için illa uydu alıcısı mı kullanmam gerekiyor? O zaman modül niye var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bro89

Arkadaşlar 6 ay oldu modül kullanıyorum her yağmurda sinyal yok uyarısı alıyorum. Filbox izlemek için illa uydu alıcısı mı kullanmam gerekiyor? O zaman modül niye var?

Sakin ol şampiyon çanakla alakalı o

• quote:

Orijinalden alıntı: ferityilmazz1

quote:

Arkadaşlar 6 ay oldu modül kullanıyorum her yağmurda sinyal yok uyarısı alıyorum. Filbox izlemek için illa uydu alıcısı mı kullanmam gerekiyor? O zaman modül niye var?

Durum tespiti aramıyorum genç, çözüm arıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ferityilmazz1

quote:

Durum tespiti aramıyorum genç, çözüm arıyorum

O zaman ne aradığını belirt şampiyon

• Ne aradığımı anlamadıysan yorum yapman da gereksiz. Bu işin çözümü var mı diye soruyorum. Yağmurda modül işlevini yitirecek ise eğer uydu alıcısı mı kullanmak gerekir? Soru bu.

• quote:

Ne aradığımı anlamadıysan yorum yapman da gereksiz. Bu işin çözümü var mı diye soruyorum. Yağmurda modül işlevini yitirecek ise eğer uydu alıcısı mı kullanmak gerekir? Soru bu.

Bende sana diyomki uydu alıcı yada modülle alakalı değil çanakla alakalı tespit yapma diyon gardaş

• bunun filboxla alakası yokki. ayriyetten aşırı yağmura karşı pek çözüm yok. istediğiniz kadar önlem alın o yağmur aşırı şiddetlensin her türlü cak cuk sinyal yok uyarısı alırsın. sizinki normal bir yağmurda gidiyorsa sinyal düşük seviyelerdedir en ufak bi yağmurda gider canak antene ince ayar vermek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenParsTR -- 14 Kasım 2016; 1:51:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

bunun filboxla alakası yokki. ayriyetten aşırı yağmura karşı pek çözüm yok. istediğiniz kadar önlem alın o yağmur aşırı şiddetlensin her türlü cak cuk sinyal yok uyarısı alırsın. sizinki normal bir yağmurda gidiyorsa sinyal düşük seviyelerdedir en ufak bi yağmurda gider canak antene ince ayar vermek gerekiyor.

Binada merkezi sistem var o yüzden pek müdahale etme imkanım olmuyor. Benim merak ettiğim nokta acaba modül zayıf mı kalıyor. Çünkü diğer odada sıradan uydu alıcısı var yağmur kar farketmiyo sürekli aktif çalışıyo. Modül kullandığım tv de filbox kanalları dışında Türksat kanalları da kayıp oluyor.

• Modülin sinyal ile ilgisi yok modül sadece kanallardaki şifreyi kaldırmaya yarar yani sorun modülde değil.

• Arkadaşlar sinyal olayı modülden bağımsızdır.
    sinyali almanızı sağlayan ekipman ile
    yani
    çanak sisteminizle
    uydu alıcınız ile
    tv uydu alıcısı ile alakalıdır.
    modüller sadece size gelen şifreli yayınların kodunu çözerek görüntüyü izlemenize izin verir.
    saygılarımla.
  • Filboxun frrkanslari hassas normaldir

• Sağolun arkadaşlar cevaplarınız için..

• Ben de ekliyim biraz. Yağmur yağınca Filbox kanalları gidiyor, bozuluyor. Ama diğer kanalları gezdiğimde bozulan tek bir kanala bile rastlamıyorım. Hepsi tıkır tıkır çalışırken bizim Filbox kanallarının sinyalinin gitmesi hayal kırıklığı.

• En ufak bir problem yaşamıyorum. Çanak anten ayarınızı yapın veya yaptırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baidoo

En ufak bir problem yaşamıyorum. Çanak anten ayarınızı yapın veya yaptırın.

Antende bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Neden dersen hafif tane tane yağan yağmurda bile Filbox kanallarında sıkıntı yaşıyorum. Filbox kanallarından daha sinyali hassas kanallar var ama onlar tertemiz çalışıyor sıkıntı yok. Ama Filbox kanalları hemen bozuluyor. Ve o andaki sinyal oranı kalitesi de 70 ve 80lerdeyken bunu yapıyor. Hava durumuna baktım önümüzdeki 10 gün için yağış yok yaşadığım şehirde. Artık hava durumuna bakarak filbox izliyecez. Tekrar söylüyorum diğer kanalların hiçbiri sıkıntı yaratmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismiKadir -- 30 Kasım 2016; 17:24:20 >
  • Çanak anten ve lnbnin hassas ayarlanması yahut değiştirilmesi illa ki işe yarayacaktır, fakat hava durumuna bağlı olarak özellikle Sinema tvler, A. Planet ve Discovery Türkiye gibi kanallarının etkilenmesi konusunda, müşteri memnuniyeti ve alım öncesi platform hakkında araştırma yapan potansiyel aboneler açısından Filbox'ın da birşeyler yapması yararlı olacaktır.
  • Daha büyük çanak ile sorun çözülür.
  • Arkadaşlar benim filbox modülüm var.
    son bir aydır görüntü sanki daha net gibi.
    Bulutlanmaya benzer şeyler vardı önceden ama şimdi daha temiz görüntü alıyorum.
    Sizde de böyle bir durum varmı acep?
    Ya da ben mi alıştım :)
  • Aynı sorunu ben de yaşıyorum.Kötü havalarda sadece filboxun kanallarından bazıları gidip geliyor.Diğerlerinde sorun yok.Discoveryler sırayla çalışıyor.Biri var, diğeri yok.Fransa bisiklet turunda görüntüler devamlı kırıldı,mozayiklendi.Güzelce izleyemedik.
  • Anten ayarı çok önemli. Bizde merkezi sistem var sorun yaşamıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.