Şimdi Ara

yağmur sensoru hassasiyeti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
11.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yağmur sensoru hassasiyeti ayarlanabilir mi.ayarlanırsa nasıl ayarlanır.bir komut veya yazılım yahut başka bişey mi gerrekir.

Aracımdaki yağmur sensoru hızlı veya yavaş yağan yağmura aldırmadan hızlı olarak çalışmakta.hassasiyetini ve tepkisini azaltmak istiyorum.(Pejo 308)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Astra j de super bi özellik olarak hassasiyeti ayarliyosun. Başka arabada görmedim daha.

• Bendeki ford transitte bile var hassiyet ayarı silecek kolnun üstünedeki dönen parça ile ayarlanıyodu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

Yağmur sensoru hassasiyeti ayarlanabilir mi.ayarlanırsa nasıl ayarlanır.bir komut veya yazılım yahut başka bişey mi gerrekir.

Aracımdaki yağmur sensoru hızlı veya yavaş yağan yağmura aldırmadan hızlı olarak çalışmakta.hassasiyetini ve tepkisini azaltmak istiyorum.(Pejo 308)

Hocam 308 de nasil bilmiyorum ama civic de su sekilde oluyor.öncelikle kolu en üstteki off konumundan bi alta auto konumuna indiriyorsunuz sonrasında ise kolu çeviriyorsunuz(aşağı yukari indirmeyi kastetmiyorum tornavida çevirir gibi) bu sekilde ayarlanıyor civicte eğer aracınızda varsa buradan yola çıkarak bulursunuz belki

• Vardır silecek kolunda kolu çevirisinin yavaş ya da hızlı silmeyi için

• Olması lazım çoğu araçta var hassasiyet ayarı, aracın kitapçığına baktınız mı orada yazar.
  • Bende de i30 var o da yavaş çalışıyor. Tamamen cam su olduktan sonra yapıyor bazen

• Ben yok diye biliyorum. Hatta Yılların pug kullanıcısı olarak yağmur sensörünün sapıtmasını ben de araştırmıştım ve şöyle bir sonuca ulaştım. Sensörün olduğu yerde yani Aynanın camla birleştiği noktada bir jel varmış ve o özelliğini yitirdiğinde bu gibi durumlar oluşuyormuş. Onu değiştirmekten bahsediyor herkes fakat kendim ne denedim ne cesaret edebildim

• yagmur sensoru kadar gereksiz bir donanim yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yağmur sensörü kadar lüzumsuz başka bir donanım yok

• Son kasa Seat Leon'da 4 kademeli yağmur sensörü hassasiyet ayarı ve 3 kademeli far sensörü hassasiyet ayarı var işe yarıyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yağmur sensörü çok gereksiz bir donanım, bir de far sensörü
  • aşağıdaki gibi bir kol. 206'dan tut 307 407 508 308 - c3-c4-c5 hepsinde aynı kol. var.
    sıkıntı şudur. silecek hassasiyetidir.yani hızlı yada yavaş değil sürekli iki damla suya bile hızlı çalışmasıdır.
    hassasiyeti ve tepki zamanlaması ile alakalı.bir sıkıntı.

bu arada jel'den bahseden arkadaş olmuş.ama cam'ı ve jeli (SERVİS-original) değiştirttirttim.fabrika çıkış camında da aynı sıkıntı var idi.yani....

yağmur sensoru hassasiyeti

• quote:

Orijinalden alıntı: stevie_ray_vaughan

yağmur sensörü çok gereksiz bir donanım, bir de far sensörü

Düşünceniz kişiden kişiye değişir. Yanınızdan geçen bir komyonun aniden ön camınızi suyla doldurdugunda, yada köprü vb yerden geçerken birden yukardan su inip göz gözü görmediğinde çok işe yarıyor

• Çok faydalı bir özellik bence, Honda jazz fun da silecek kumanda kolu üzerinde [+ -] halkası çevirerek tepki hızı ayarlanabilir. Artı olarak arka cam sileceği de bu şekilde kontrol edilebiliyor.

• 2004 model Megane II' de bile sensörün ayarı vardı.. Yağmur sensörü olup, ayarı olmayan araba var mı onu sormak lazım...

Arkadaş bulamamıştır, onu da göstermişler. Arada bir başka arabalara da binersen, daha neler olduğunu görürsün..
  • 2003 model 307 1.6 XT aracım vardı. Sileceği otomatik konuma getirdikten sonra başka hiç bir ayar yapmama gerek kalmaksızın yağmur hızına göre silecek çalışma hızını otomatik kendisi ayarlıyordu. 1 seneye yakın kullandım aracı, yağmur sensörü mükemmel çalışıyordu. 1 senelik süre zarfında silecek koluna dokunmadım desem yeridir.
  • 2008 Honda Civic HB'de Auto konumunda hiçbirşey yapmadan araç hızı ve yağmur hızına göre kendi ayarlıyor. Ben severek kullanıyorum. Yağmur yağarken otomatiğe alıyorum. Hiçbir sıkıntı çıkmadan gidiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

quote:

Orijinalden alıntı: stevie_ray_vaughan

yağmur sensörü çok gereksiz bir donanım, bir de far sensörü

Düşünceniz kişiden kişiye değişir. Yanınızdan geçen bir komyonun aniden ön camınızi suyla doldurdugunda, yada köprü vb yerden geçerken birden yukardan su inip göz gözü görmediğinde çok işe yarıyor

Yanılıyorsunuz.

Bu ve bu gibi donanımlar her ne kadar sürüşü kolaylaştırsa da aslında hepsi birer ticari kaynak.

Eskiden yağmur sensörü denen şey yokken de sizin dedikleriniz oluyordu, abartmamak gerek.
  • Punto Evo aracımda yağmur sensörü var ve hassasiyet ayarı yapılabiliyor...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.