Şimdi Ara

YAĞ YAKMA VE KAS YAPMA YARDIM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 24 Yaşındayım 86-87 Kiloyum Boyum 1.84, 5-6 aydır düzenli spor yapıyorum.
    Yemeğimi ne bulursam yiyorum çok dikkat edemiyorum yurt ve öğrencilik ortamı dolayısı ile

Benim yağ oranım %17 civarı yağlıyım ama kasta oluşuyor gelişiyor.
    hoca bana kardiyo yapman 5, 6 kilo vermen lazım vs dedi.

Şimdi napıyım ben kilo böyle kilo vermeden devam etsem yağ oranım kasa dönüşürmü veya azalırmı.
    Veya adamın dediği gibi yediğime dikkat eder kaloeri almazsam protein içerikli yiyecek bulmamda zorlaşacak kas kaybı yaşarıyım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yemeği keseceksin yağları vereceksin bu kadar basit.
    Oruç tutmayı dene 2 öğün arasına 8 saat koy.
  • Yemek yemeyi bırakırsan kilo verirsin ama yağdan olduğu kadar kastan da verirsin. Hocan muhtemelen 5-6 kg "yağ" yakman gerektiğinden söz ediyor. Yoksa her kilo aynı değil.

Sen bir yandan kas kütlesi kazanırken diğer yandan da yağ yakmalısın. Bunun için hem yeterli proteini almalı, hem de kalori açığı yaratmalısın. Örneğin kilon 70 ise günde 105-110 gram protein alıp kalori olarak da 1600-1700'ü geçmemelisin (değerleri kendine göre hesaplarsın).
  • Benim kafamı karıştıran şey bu bulk dedikleri olay.
    Ben şimdi kilo alarak kaslarımı daha fazla oluşursam
    bu definasyon dedikleri şeyi yapabilirmiyim sonradan.

Veya sizin dedidiginiz gibi şimdiden mi kilo vermeye başlamalıyım.
    Bazıları kilo alıp kas vs diyor da o zamanda yağlandirmismi olurum vücudumu.
    Yani kısaca bu bulk a ben girmelimiyim yapmalıyım. Veya zaten yağlı olduğum için kilomu vermeliyim kaslarım belli olurmu öyle.
    YAĞ YAKMA VE KAS YAPMA  YARDIM!!

Bu da yağ oranlarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bulk yaptığında da yağlanıyorsun kas kazanırsın ama görüntün de çok bir düzelme olmaz hacim kazanırsın sadece..yağ oranını 15 altlarına indir bir süre devam et öyle ondan sonra bulk istersen tabi
  • Bunun için özel antrenman programına gerek var mı yoksa herhangi bir programlada kalori açığı yaratarak yağ yakabilir miyim.
  • yildiz123 kullanıcısına yanıt
    Bir güç programına geç, bir iki hareket vücut geliştirme hareketi ekle ve kalori açığı oluştur.

Yağ yakmada evet antrenman programının değişmesine gerek yok ama düşük kalori alarak hem kol hem o hem bu çalışmak işkence gibi gelir. Bench Press, Deadlift ve Squat gibi hareketlerin yoğun olduğun programlar iyidir. Yüksek set ve yüksek tekrar aralıklarına gerek yok. 5x5 iyidir gibime geliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.