Şimdi Ara

Ya bu işin sonu yok araştırdıkça işin içinden çıkılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önce sıradan bir apu sistem kurayım hem ekran kartı masrafından kaçarım dedim baktım herkes kötülüyor.Sonra baktım 860k öneriyor ama ona ekran kartı gerekiyor.
    Boşver bunları intel alayım dedim önce i5 alayım dedim 500-600 lira, işe yarar i3 400'e yakın. Hadi diyelim işlemciyi seçtim buna uygun şöyle ön panelde usb 3 yuvası, 4 ram slotu olan bir de hdmi çıkışı olan anakart bulmak çok zor.150 liradan başlıyor ama o paraya iş görecek kart yok ancak 300 liraya var.
    Bu işle uğraşılacak gibi değil 1000 liraya anakart+işlemci bir de ram alayım dedim bütçeyi 50-100 arttırsam bile istediğim gibi birşey olmayacak herhalde.

• Siz söylenenlere aldırmayın oyunlarda HIGH ultra takıntısı yoksa apu sistem işinizi gorecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaNq3rB0y

Siz söylenenlere aldırmayın oyunlarda HIGH ultra takıntısı yoksa apu sistem işinizi gorecektir

Ultra high falan değil oyun bile oynamam.Tek beklentim filmde takılmasın, office programı açarken bekletmesin o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Siz söylenenlere aldırmayın oyunlarda HIGH ultra takıntısı yoksa apu sistem işinizi gorecektir

Ultra high falan değil oyun bile oynamam.Tek beklentim filmde takılmasın, office programı açarken bekletmesin o kadar.

Oyun oynanmayacaksa i3lu giriş seviyesi ekran kartlı sistemde işinizi gorecektir
  • Indigo I kullanıcısına yanıt
    oyun oynamayacaksanız apu hayli hayli yeter ama i3 kurmanız daha iyi. anakart olarak msi h81m-p32l veya msi h81m pro-vd 4 ram slotu o fiyata bulamazsınız. bulsanız bile napacaksınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi factorexh -- 6 Kasım 2015; 3:19:28 >
  • quote:

quote:

quote:

Oyun oynanmayacaksa i3lu giriş seviyesi ekran kartlı sistemde işinizi gorecektir

Aslında amd sempatim var ama i3 4170 almayı düşünüyorum. Bazen i5 4590'a parayı basayım diye düşünüyorum.Giriş seviyesi ekran kartı alacağıma entegre gpu kullanırım veya evde amd hd4650 kart var onunla idare ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: factorexh

oyun oynamayacaksanız apu hayli hayli yeter ama i3 kurmanız daha iyi. anakart olarak msi h81m-p32l veya msi h81m pro-vd 4 ram slotu o fiyata bulamazsınız. bulsanız bile napacaksınız?

Ben hep 2.el uyduruk sistemler kullandım sağdan soldan parça bularak idare ettim.Yeni alırken düzgün birşey alayım dedim. 3-5 gün öncesine kadar 775 pin anakart e8400 işlemci kullanıyordum anakart arızalandı.H81 değilde z97 gibi bir model anakart güzel olur gibi geldi.
  • Indigo I kullanıcısına yanıt
    h81 çok eski sayılmaz ve işinizi görür. z97 gereksiz masraf olur. kullanmayacağınız özelliklere para yatırmış olursunuz. zaten Z ibareli anakartlar overclock içindir. düşünceksenizde h97 düşünmelisiniz
  • Film izleyip ofis kullanacaksan ekran kartsız Pentium işlemciler bile rahatlıkla işini görür.
    Bekleme olmasını istemiyorsan da SSD tavsiye ederim.
  • H81M Pro VD // 200 TL
    I5 4460 // 550-600 TL
    8 GB Ram // 145 TL

Toplamda 945 TL'ye istediğiniz gibi bir sistem alabiliyorsunuz +1000TL nereden çıktı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

H81M Pro VD // 200 TL
    I5 4460 // 550-600 TL
    8 GB Ram // 145 TL

Toplamda 945 TL'ye istediğiniz gibi bir sistem alabiliyorsunuz +1000TL nereden çıktı ?

Bunun kasası nerde
  • AMD A8 7650K İşlemci
    Msi A68HM-E33 V2 Anakart
    Gskill 8 GB 2x4 1866 Mhz CL9 Ram
    WD Blue 1 TB 7200 RPM Harddisk
    Cooler Master CMP-350 350W Kasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 860K -- 7 Kasım 2015; 9:24:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 860K

AMD A8 7650K İşlemci
    Msi A68HM-E33 V2 Anakart
    Gskill 8 GB 2x4 1866 Mhz CL9 Ram
    WD Blue 1 TB 7200 RPM Harddisk
    Cooler Master CMP-350 350W Kasa
    Kullanmayacağın şeylere para verirsen işin içinden çıkamazsın tabiki. Senin yapacağın g3220 ve 120 gb bir ssd almak. Fazlası parayı çöpe atmaktan başka birşey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

Kullanmayacağın şeylere para verirsen işin içinden çıkamazsın tabiki. Senin yapacağın g3220 ve 120 gb bir ssd almak. Fazlası parayı çöpe atmaktan başka birşey değil.

İyi de bende 4 tane 1gb hdd var.bunları kullanmayıp ssd mi alayım? Birde yeni işlemci alırken en azından iyisinden i3 veya i5 4590 almak varken g3220'yi ne yapayım?
  • quote:

quote:

İyi de bende 4 tane 1gb hdd var.bunları kullanmayıp ssd mi alayım? Birde yeni işlemci alırken en azından iyisinden i3 veya i5 4590 almak varken g3220'yi ne yapayım?

Onları da kullan ssdyi de kullan. Windowsu ve programları ssdye yüklersin. Bilgisayarın açılış kapanış süresi ve programların açılışı hızlanır. Ofis proramları açılırken bekletmesin diyorsun ya işte onun için ssd alacaksın. Hdd kullandıktan sonra istersen i7 işlemci al yine beklersin. g3220 senin yapacağın işlere fazlasıyla yeterli daha iyi işlemci alman sana bir fayda sağlamayacak. i3'e vereceğin parayla g3220+ssd alırsın ve bu sistem sendeki hddlerle kullanacağın i3'lü sistemden internet, film ve ofis gibi işlerde her türlü daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turuncu Sakal -- 7 Kasım 2015; 23:08:48 >
  • Oyun bekentin yoksa a4 yada 6 bile işini görecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hann-

Oyun bekentin yoksa a4 yada 6 bile işini görecektir
    Ofis internet ve film için bence 775 sistemler (c2d ve sonrası) yeterli. Ama yeni olsun derseniz g3258 vs. iyi olur ya da amd tarafında muadili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Ofis internet ve film için bence 775 sistemler (c2d ve sonrası) yeterli. Ama yeni olsun derseniz g3258 vs. iyi olur ya da amd tarafında muadili.

Alıntıları Göster
    yorumun birazını okudum tek cevabım oyun oynasanda apu yeter oynamasanda ilerde upgrade yapabilirsin apu ya ekran kartıyla takviye yapılabiliyor intele hiç bulaşma dolar 3 lirayken
  • quote:

quote:

quote:

Onları da kullan ssdyi de kullan. Windowsu ve programları ssdye yüklersin. Bilgisayarın açılış kapanış süresi ve programların açılışı hızlanır. Ofis proramları açılırken bekletmesin diyorsun ya işte onun için ssd alacaksın. Hdd kullandıktan sonra istersen i7 işlemci al yine beklersin. g3220 senin yapacağın işlere fazlasıyla yeterli daha iyi işlemci alman sana bir fayda sağlamayacak. i3'e vereceğin parayla g3220+ssd alırsın ve bu sistem sendeki hddlerle kullanacağın i3'lü sistemden internet, film ve ofis gibi işlerde her türlü daha iyi olur.

Diğer söylediklerinde haklısın.Tabi benim gibi 10 senede bir yeni bilgisayar alan diğer zamanlarda ikinci el parçalarla idare eden biri sıfır alırken iyi birşey alayım der. Ssd içinse biraz erken biraz ucuzlasın o zaman alırız.
  • A8 7600 apu alip önüne bakacaksın. En ucuz ve verimli sistem bu olur sizin icin digerleri lüzumsuz olacaktir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.