Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.249
Cevap
164
Favori
1.148.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fatih617

quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

quote:

Orijinalden alıntı: ipsiz_uçurtma

aylarca bekledim fakat bariz biçimde gpu yetersiz bir telefon olması yüzünden almadım.umarım bu sorun yazılım ile düzelir.bunun dışında telefon harika görünüyor.

Uzun zamanlar degisik xperia telleri kullandim artik z yi de gordum ve s4 her haliyle xperia z ye cakar arkadaslar ve bu yetersiz gpu su ile kendi kendine oyun oynar...
    Kasasi guzel ama gpu yetersiz ve sunu iddaa ediyorum yarim saat lik bir oyun oynamada kesinlikle cok isinacaktir...
    Ve z nin kamerasini begendim ama kendi gibi 13pksl tel ile karsilastirip karar vermenin dogru olacagini dusunuyorum...
    Birde telefon cok pahalli zaten yazilim destegi en dandik ureticiler...
    Kisaca xperia z suan icin alinmaz... Hele ki s4 goz kirparken ve soyle diyeyim galiba s4 de ekrana dokunmadan islem yapabilme yetenegiyle gelebilir... Smart tv gibi uzaktan el hareketiyle kontrol gibi...
    Telefon alacaklar bu ayin 15 ini beklesin karar versin derim... Hayirli forumlar...

Yazılım güncellemesi dandik mi??? Sony 512 MB RAM'i olan xperia j'ye bile jelly bean veriyor. Iyi dediğin samsung Galaxy W'e ics'yi bile çok gördü.

Hocam xperia s u p vs jellybonibon gelecek diye bekle dur millet 4.1.1 e gecerken hatta 4.1.2 ye gecerken xperia ion bile 4.0.4 dolanirken ne diyorsun ki daha guncelleme gormediler bunlar... Fanatik olmayalim dogru konusalim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

quote:

Orijinalden alıntı: ipsiz_uçurtma

aylarca bekledim fakat bariz biçimde gpu yetersiz bir telefon olması yüzünden almadım.umarım bu sorun yazılım ile düzelir.bunun dışında telefon harika görünüyor.

Uzun zamanlar degisik xperia telleri kullandim artik z yi de gordum ve s4 her haliyle xperia z ye cakar arkadaslar ve bu yetersiz gpu su ile kendi kendine oyun oynar...
    Kasasi guzel ama gpu yetersiz ve sunu iddaa ediyorum yarim saat lik bir oyun oynamada kesinlikle cok isinacaktir...
    Ve z nin kamerasini begendim ama kendi gibi 13pksl tel ile karsilastirip karar vermenin dogru olacagini dusunuyorum...
    Birde telefon cok pahalli zaten yazilim destegi en dandik ureticiler...
    Kisaca xperia z suan icin alinmaz... Hele ki s4 goz kirparken ve soyle diyeyim galiba s4 de ekrana dokunmadan islem yapabilme yetenegiyle gelebilir... Smart tv gibi uzaktan el hareketiyle kontrol gibi...
    Telefon alacaklar bu ayin 15 ini beklesin karar versin derim... Hayirli forumlar...

Bence fikirlerin yanlış sanırım note kullanıyorsun ve hala wipe yaptığında telefonun brick olma ihtimali çok yüksek.Ben i8510 i8910 s2 s3 note 1 ve note 2 kullandım,tüm bu telefonlarda her ne hikmetse kamerayı bir türlü düzeltemediler.Samsungun ayda bir yazılım çıkartmasını siz destek olarak görüyorsanız o başka ama bana göre bu işi beceremediğinden dolayı durmadan açıkları kapatmaya çalışıyor.S3 lerde note 2 lerde ani ölüm diye bir dedikodu çıktı daha sonra exynos açığı çıktı.Bu hep böyle devam edip duracaktır.Özellikleri çok iyi ama sağlıklı çalıştıramıyor ve malzeme kalitesi ile xperia serisinin arc sinden bile daha şık bir tasarım yapamadı.
    Bende samsung kullandım ve daha 15 gün evvel note 2 yi sattım,hala kies denen programını sağlıklı çalıştırmayı beceremedi.Telefonlarına hiç bir işlem yani ne root yapmamış nede custom rom yüklememiş kişilerin telefonlarını wifiden yada kiesten güncellemeye kalktığında telefonunuz modifiye edilmiş desteklenmiyor diye hata veriyor.
    Bunun gibi onlarcasını sayabilirim.Ben meraklıyım ve her çıkan telefonu deniyorum yine samsung alabilirim ama her zaman gönlüm sony den yana.Bunu fanatiğim demek değildir mesela ben kamerasından çok şey bekliyordum ama beklediğim gibi çıkmadı eski xperiaların az ışıktaki çekimi bundan daha iyi,bakalım yazılımla düzelirmi.

Exynos islemci acigi 4.1.2 son yazilimi ile kapattilar bildigim bu...
    Evet note kullaniyorum son 5 telim lg optimus nitro. 4s. Galaxy s3. ion ve note dir 3 ayda kullandigim tellerdir...
    1...S3 islemcisi cok iyi 4 cekirdek exynos cok iyi isler cikariyor...
    2..Nitro hd ekranini incelemek icin aldim cok sarj yiyor ekran kotu
    3.. Iphone 4s in ekranina alisamadim sattim... Malum 4.3 den buyuk ekran kullaninca kucuk ekranin tadi kalmiyor...
    4... Note ye diyecek birsey yok kalemi denemek icin aldim eger s4 bekleneni veremezse note2 ye gececegim...
    5... Xperia ion sarji 1900 batarya olmasina ragmen cook cabuk bitiyor... Ogleni gormuyor tel hep kisikta ekrani kullandim.. Kamerasida cok kotuyde xperia s in kamerasi coook basarili ion rezaletti...
    Kisaca 3 aylik kullandigim teller bunlar...
    Teknolojiyi cooook iyi bilirim islemci gpu ve ram iyi degilse teli kullanmak mantiksiz...
    Ve ornek vereyim htc one x tegra guclu islemci ama cok verimsiz stabil degil...
    Xperia lardan uc sey beklerdik cook iyi bir kamera (pure) gibi ikincisi ise muzik ses olayi azda batarya kuvvetli olsun isterdik... Eger bunlarin biri eksikse yetersizse xperia z hayal kirikligi...
    Neden derseniz sony xperia z nin yerini doldurmak icin yeni telefonunu yada sony amiral modelini tanitti ki bu coook aci...
    Kisaca ozetlersek telefon alacaklar beklesin derim 5 gun sonunu iple cekiyorum... S4 benchmark testleri mukkemmel cikti birde ozelliklerine bakip s4 yada note2 alabilirim...

• Bana bu telefonun kötü yanlarını sayarmısnız iyi yanlarını biliyoruz ama kullanımda eksik gördüğünüz yada olması gerekip olmayan şeyler varmıdır. örnek ekran güneşli havada nasıl mesela ama gerçekçi yorumlar olursa sevinirim amacım kötülemek değil bilgi edinmek sadece.
  • öncelikle hayırlı olsun
    söylentiye göre 15 martta çıkarsa Timden almayı düşünüyorum bende. Fakat renk konusunda siyahı tercih edicektim ki yabancı bir sitenin detaylı inceleme videosunda kenarlarının koyu lacivert olduğunu gördüm ve beyazını alacağım sanırım.
    ekran koruyucusunun içinden çıkması çok güzel olmuş, çünki tim, avea ve vodafonelarda ürün çıktıktan birkaç ay sonra ancak koruyucu gibi aksesuarları temin edebiliyorlar. bakalım inşallah memnun kalırız
  • İki telefon vardı, almak istediğim. Biri Padfone 2 biri de bu. Cumartesi alındı telefon. Bu akşam getirecekler. Alma sebeplerime gelince;

1. Boyutu
    Sensation kullaniyorum. Daha buyuk ekran istiyorum.

2. Tasarımı.
    Iphone 5 aldım eşime. Harika bi tasarımı var. Bu da öyle. Ama telefon sanki bozuk (5)

3. Tabiki Suya toza ve çizilmeye dayanaklı olması.
    Nokia 5530 a yüzme öğretmek hüsranla sonuçlandı :) O gün bu gündür böyle bi özellikle arıyordum. Bi de telefon ile küvet keyfi başka olur diye düşünüyorum:)

4. Full HD olması.
    Ultra HD icin erken diye düşünüyorum. En az iki yıl bu goturur

• Asus 2600 TL, bu 1700.
    Aradaki farkla bi tablet alınır. Ayrıca benim Ultra Book dokunmatik. Ona da gerek yok.

Micro SD desteklemesi de cabası.

Benim kutuda dock var. Satıcı Alman olduğunu söyledi.

Şimdiden tek beğenmediğim yanı yanda olan Micro USB girişi. Kesinlikle altta olmalıydı.
    Henüz cihaz elimde değil bu arada.

• Edit: Mesaj tekrarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamirci14 -- 11 Mart 2013; 7:36:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfunay

Bana bu telefonun kötü yanlarını sayarmısnız iyi yanlarını biliyoruz ama kullanımda eksik gördüğünüz yada olması gerekip olmayan şeyler varmıdır. örnek ekran güneşli havada nasıl mesela ama gerçekçi yorumlar olursa sevinirim amacım kötülemek değil bilgi edinmek sadece.

Genelde hiç bir zaman fanatik davranmam,gördüğümü belirtirim.Sony xperiaların arc arc s sony xperia s cihazlarını samsungun tüm galaxy serilerini kullandım,şimdi sizin mesajınızı okuyunca telefonu pencereden güneşe tuttum önce %100 parlaklıkta baktım fena değil sonra %50 de denedim çok rahat görülmesede görmek için fazla zorlanmıyorsunuz.daha önce denediklerimle aynı ama mesela note 2 den daha iyi.
    Başka eksik yönlerini yaz dersen bana göre kamerası.Bol ışıkta çok iyi hatta devamlı çekim modunda hareket halindeki otomobilleri çektim ve s3 tekinden kat kat üstün çok iyi yakalıyor video ve fotoğraflar ışıkta süper ama kapalı alanda ve az ışıkta berbat,hele flaş ile en çok 1 metre mesafeyi çekebilirsiniz ışığı çok zayıf elimde arc var yarısı kadar iyi değil.
    Sesi çok net zayıf diyorlar ama su girmemesi için konan filtreden dolayı fena sayılmaz kulaklıkla çok net,görüşme seside çok net galaxy serilerinde yankı seste kesilme gibi problemler vardı bunda yok.
    Aklıma gelenler bunlar ayrıca sormak istediğin bir özellik varsa denerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamirci14

Asus 2600 TL, bu 1700.
    Aradaki farkla bi tablet alınır. Ayrıca benim Ultra Book dokunmatik. Ona da gerek yok.

Micro SD desteklemesi de cabası.

Benim kutuda dock var. Satıcı Alman olduğunu söyledi.

Şimdiden tek beğenmediğim yanı yanda olan Micro USB girişi. Kesinlikle altta olmalıydı.
    Henüz cihaz elimde değil bu arada.

Onda haklısınız ama muhakkak ki başka türlü yerleştirme ile bu dizaynı yakalıyamazlardı sanırım.Tek kusuru bu olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrakyldz

öncelikle hayırlı olsun
    söylentiye göre 15 martta çıkarsa Timden almayı düşünüyorum bende. Fakat renk konusunda siyahı tercih edicektim ki yabancı bir sitenin detaylı inceleme videosunda kenarlarının koyu lacivert olduğunu gördüm ve beyazını alacağım sanırım.
    ekran koruyucusunun içinden çıkması çok güzel olmuş, çünki tim, avea ve vodafonelarda ürün çıktıktan birkaç ay sonra ancak koruyucu gibi aksesuarları temin edebiliyorlar. bakalım inşallah memnun kalırız

Aslında kenarlarını ışığa tutup oynatırsan lacivert gibi yansıtıyor ama normalde siyah görünüyor.Siz söyleyince ışığa tutup görebildim.Beyazıda kılıf ile kullanıyormuşsunuz gibi duruyor.Bu arada dock ile ekran koruyucu hatta j tag kutuların büyük bölümünde çıkmıyor sanırım türkiyeye geleceklerdede çıkmayacakmış.İsveç yada İsviçre ile almanyada satılanların kutusu daha büyük ve içinden çıkıyor.Benim kutu küçük ve sadece kulaklık,şarz aleti ve kablo çıktı.
  • quote:

quote:

öncelikle hayırlı olsun

Aslında kenarlarını ışığa tutup oynatırsan lacivert gibi yansıtıyor ama normalde siyah görünüyor.Siz söyleyince ışığa tutup görebildim.Beyazıda kılıf ile kullanıyormuşsunuz gibi duruyor.Bu arada dock ile ekran koruyucu hatta j tag kutuların büyük bölümünde çıkmıyor sanırım türkiyeye geleceklerdede çıkmayacakmış.İsveç yada İsviçre ile almanyada satılanların kutusu daha büyük ve içinden çıkıyor.Benim kutu küçük ve sadece kulaklık,şarz aleti ve kablo çıktı.

Gürol abi yeni telefonun hayırlı olsun güle güle kullan.
    1 ay sonra HTC ONE konusunda görüşürüz artık fazla dayanamazsın sen
  • quote:

quote:

Bana bu telefonun kötü yanlarını sayarmısnız iyi yanlarını biliyoruz ama kullanımda eksik gördüğünüz yada olması gerekip olmayan şeyler varmıdır. örnek ekran güneşli havada nasıl mesela ama gerçekçi yorumlar olursa sevinirim amacım kötülemek değil bilgi edinmek sadece.

Genelde hiç bir zaman fanatik davranmam,gördüğümü belirtirim.Sony xperiaların arc arc s sony xperia s cihazlarını samsungun tüm galaxy serilerini kullandım,şimdi sizin mesajınızı okuyunca telefonu pencereden güneşe tuttum önce %100 parlaklıkta baktım fena değil sonra %50 de denedim çok rahat görülmesede görmek için fazla zorlanmıyorsunuz.daha önce denediklerimle aynı ama mesela note 2 den daha iyi.
    Başka eksik yönlerini yaz dersen bana göre kamerası.Bol ışıkta çok iyi hatta devamlı çekim modunda hareket halindeki otomobilleri çektim ve s3 tekinden kat kat üstün çok iyi yakalıyor video ve fotoğraflar ışıkta süper ama kapalı alanda ve az ışıkta berbat,hele flaş ile en çok 1 metre mesafeyi çekebilirsiniz ışığı çok zayıf elimde arc var yarısı kadar iyi değil.
    Sesi çok net zayıf diyorlar ama su girmemesi için konan filtreden dolayı fena sayılmaz kulaklıkla çok net,görüşme seside çok net galaxy serilerinde yankı seste kesilme gibi problemler vardı bunda yok.

Cok tesekkür ederim z ve one arasinda gidip geliyorum birde eger deneme imkani bulduysaniz pil durumu hakkinda bilgi verebilirmisiniz.

• quote:

quote:

quote:

Cok tesekkür ederim z ve one arasinda gidip geliyorum birde eger deneme imkani bulduysaniz pil durumu hakkinda bilgi verebilirmisiniz.

Günde en az 5 saat konuşma internet 3g hep açık akşam %5-10 civarı kalıyor parlaklık %60

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

quote:

öncelikle hayırlı olsun

Gürol abi yeni telefonun hayırlı olsun güle güle kullan.
    1 ay sonra HTC ONE konusunda görüşürüz artık fazla dayanamazsın sen

Teşekkür ederim kardeşim.
    Her nedense htc nin dizaynını hiç beğenmedim ve hep soğuk baktım.Ben kameraya biraz önem veriyorum ve kamerası daha iyidir diye bu sefer biraz baktım ama çok ısınıyor dediler birde şu anda htc one x plus ancak s3 ü yakalıyabildi diye yorum okuyunca vazgeçtim.Zaten aklımda bu telefon vardı gerçi buda beni biraz hayal kırıklığına uğrattı ama dizaynı bol ışıktakı kamera performansı ile şimdilik en iyisi bence bu.Samsung galaxy serilerini kurcalama imkanı daha çok olduğu için bazen onu tercih ediyorum.Mesela bunu root yapsak sony özelliklerini kullanamıyoruz ve geri dönüşüde yok,o yüzden biraz canım sıkkın.
    Bakalım s4 hele bir çıksın yorumları takip edip öyle karar veririm ama ekranı ve dizaynı en ideal olan bu belki kamerayıda düzeltirler.
  • merhaba,

telefonu garantılı almayı dusunuyordum fakat dayanamadım ve aldım. 1 haftadır kullanıyorum. malzeme kalıtesınden yazılımına, kulaklıgından su gecırmezlıgıne kadar 10 numara bır telefon olmus. bundan sonra cıkacak emımım bundan daha guzel olacaktır fakat bence bu telefon hıc dusunulmeden alınıp uzun zaman kullanılabılecek bır telefon.

batarya konusuna gelınce bu cıhazlarda batarya sorununu cozmus bır marka var mı? ama yınede bataryası tatmın edıcı dıyebılırım.

tsk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: What's Up Man

Kasilmalar var mi?

Bütün xperia modellerinde olduğu gibi Z de de kesinlikle olur ki zaten inceleme videolarında görmüştüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

quote:

Orijinalden alıntı: yeb2734

Sarj durumundan ve malzeme kalitesi hakknda bilgi verirsiniz iyi olur hocam

malzemesi çok kaliteli özellikle yan tuş güzel olmuş
    daha telefonun 1. günü bile bitmedi yüzde 28 şarj kaldı şuanda
    bir kaç gün sonra kesin bi bilgi verebilirim sanırım şarj konusunda

Zamanla şarjı iyi olur Acro S kullanıyorum 45 saati yeni yeni görmeye başladım önceden 20 saatte bitiyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmmpower

merhaba,

telefonu garantılı almayı dusunuyordum fakat dayanamadım ve aldım. 1 haftadır kullanıyorum. malzeme kalıtesınden yazılımına, kulaklıgından su gecırmezlıgıne kadar 10 numara bır telefon olmus. bundan sonra cıkacak emımım bundan daha guzel olacaktır fakat bence bu telefon hıc dusunulmeden alınıp uzun zaman kullanılabılecek bır telefon.

batarya konusuna gelınce bu cıhazlarda batarya sorununu cozmus bır marka var mı? ama yınede bataryası tatmın edıcı dıyebılırım.

tsk.

Hayırlı olsun arkadaşım ;)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VAİOMAN

bu telefonu bende almak istiyorum nereden kaça aldınız...? satışına başlandımı

Resmi satışa sunulmadı telefon
    Kadiköy den 1700 e alındı

İmei kaydı olayını nasıl yaptınız? Pasaport kayıtlı ise yazık belli bir zaman sonra düşecek...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 28tatar

1080p deneyiminden bahsedin biraz.

şuan film yada video yükleyemedim onun için tam bir yorumda bulunamayacağım ama bundan önce xperia s de ekran parlaklığının sonu bunda yarısı bile değil

abartıyorsun gibime geldi
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.