Şimdi Ara

Xperia z ekran kırıldı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
3
Favori
32.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En sağlam ekran diye aldık gece elimdeydi kullandım masanın üstüne, sonra tekrar aldım çalışmıyor. ekran çatlamış algılamıyor dokunmatik. ya bütün telefonlarımı bundan çok kötü şartlarda kullandım ama ekranda bile çizik yoktur ufak tefek gitti bu telefonun ekran kırıldı nasıl oldu bilmiyorum. şimdi garantiye girmiyor dediler. 400 500 giricek büyük ihtimal. demem o ki dikkatli kullanın arkadaşlar :/

• üzerine bişey düşmüş olabilir.
  • Kendi kendine kırılacak değil herhalde muhakkak ya biri alıp düşürmüştür,ya da üzerine bir şey düşmüştür.
  • He şimdi suç telefonun mu oldu ? Mayıstan beri kullanıyorum sıkıntı yok ekran kendi kendine çatlar mı akıl var mantık var.
  • ekranda suc arama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üstündeki jilatini sökmüş olmayasın
  • arkadaşlar benim de ekran çatladı ve ekranın yarısının dokunmatiği çalışmıyor. telefon arka cebimdeyken oturdum. bununla ilgili olarak nasıl bir yol izlememi önerirsiniz? ne desem garantiden yararlanır değiştiririm ya da sony'e mail atarak müşteri memnuniyeti bıdı bıdısından girip mi değiştirebilirim?
  • Geçmiş olsun ancak muhakkak biri düşürmüştür veya düşmüştür. Bir arkadaş s3'ünü titreşimde unutmuştu telefon sehpadan titreşerek düşmüş, arka tarafı çizilmişti. Böyle birşey olabilir dikkat et.
  • adam kesinlikle haklı telefonum masanın üstündeydi hiçbişe yapmadım elime aldımda kilidi açamadım baktım ekran ortadan çatlamıs daha doğrusu dokumatiği çatlamış ekranla birlikte değişio 450 lira asla bidaha sonye yaklaşmam bu forumda iki arkadasa daha aynı sey olmus kesinlikle tesadüf değildir
  • aynı durum bende de oldu o kadar düşürdüm cebimde o kadar hasar gördü ama hiç bir şey olmadı ona yanıyorum.telefonu 2 dakika önce cebime koydum ve hasar alabileceği bir yer yoktu cebimden çıkardım kırıldığını gördüm belkide bir yere çarptım diyorum ama hasar alabileceği hiç bir ortam yoktu o anda kendiliğinden kırıldı desem çok zor :)

ufak bir araştırma yaptım İstanbul'da telefoncular en az 500 tl ye değişim yapıyorlar
    yurt dışında ekran fiyatlar 200, 250 dolar arası
    ekran değiştirmek biraz uğraştırır ama ekranı kendiniz alabilirseniz kendiniz değiştirin bence
  • teleservisin bana vermiş olduğu fiyat 800 tl
  • Çatlak dışarıdan hissediliyor mu? Yoksa içerden bi çizik mi var sadece?
    İçeridense kullanıcı hatası değil, ben tabletimde yaşamıştım, arkadaşta da aynı tablet aynı sorun oldu. İkimiz de garantiye verdik, tabi önce para isterler bu kuraldır ama arayıp zorlayacaksın servisi. Tabi dışarıdansa kullanıcı hatası derler çözümü yok.
  • sadece sony lik bir sorun değil diğer marka smartphonelarda da örneklerine rastlanılan bir durum
  • 800 fazlaymış, 700 e yapılıyor piyasada
  • Aksam sandalyede oturuyordum cebimden parkeye düştü sert bir şekilde ,içimden kesin ekran çatladı düşüncesi geçti ,cihazı yerden alıp baktım her hangi çizik ve çatlama olmadıgını görünce sevindim,ama dikkat etmek gerekir teelfon boyut olarak cepte taşımak için büyük :)
  • xperia z ekran değişimi videosunu buradan izleyebilirsiniz: http://www.youtube.com/watch?v=IbRfEKu5XCE
  • Z1' imi gece şarja taktım, sabah alarmı kapatırken çalışıyordu. Yüzümü yıkadım geldim telefonun ekranı çatlamış. Gözlerime inanamadım çünkü düşürmedim, masada duruyordu. Teleservice verdim, garanti harici 500 TL çıkarttı. Deli olucam! İnandırmam için eve kamera mı taktırmam lazımdı? dedim. Hakkımı nasıl arayayım, illa değiştireceksem başkası kazansın, ne yapayım? Acil yardım!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkalby

Z1' imi gece şarja taktım, sabah alarmı kapatırken çalışıyordu. Yüzümü yıkadım geldim telefonun ekranı çatlamış. Gözlerime inanamadım çünkü düşürmedim, masada duruyordu. Teleservice verdim, garanti harici 500 TL çıkarttı. Deli olucam! İnandırmam için eve kamera mı taktırmam lazımdı? dedim. Hakkımı nasıl arayayım, illa değiştireceksem başkası kazansın, ne yapayım? Acil yardım!!!!!

nette bulabilirsin ekranı ama yine pahalı yani haberin olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • caaaaadas C kullanıcısına yanıt
    Telefonu yaptırdın mı? Aynı şey bana oldu, yaptığım araştırmaya göre sanırım ekran aşırı ısınmadan düşürmeden çatlıyor da saklıyorlar. Cihaz ölçmüş de, teknisyen bakmış da, bilmem ne! Kafayı yicem! Sen nasıl çözdün? Ne önerirsin? Telefonu sony mağazasından aldım, dayanıklı diye sattılar. Z1 bi de
  • Arkadaşlar bir camın kendi kendine kırılması fizik kurallarına aykırıdır.

Xperia Z cihazların ekranı kasayla birlikte komple değişiyor. Fiyatı da 430 tldir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.